Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Tři hodiny Tři hodiny Rosamund Lupton

Zajímavý námět, ovšem kniha nesplnila mé očekávání. Pokud se mi povedlo na chvíli začíst, rušily mě časté chyby v podobě vynechaných písmen. Vadilo mi přeskakování v čase, množství postav a jejich občasné nelogické chování. To, že má Rafi posttraumatickou poruchu a Hannah je bez blůzy, bylo připomínáno na každé stránce. Za mě ne.

05.09.2021 2 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Mnoho tajemství v jedné rodině, jejichž odkrývání zahájí poslední slova a hrůzný nález. Čtenář díky retrospektivním záznamům a dopisům tak nějak tuší, jak to tenkrát bylo, ale k úplné pravdě se dobírá s postupně ubíhajícím dějem. Za thriller bych knihu neoznačila, za přečtení však rozhodně stojí. A vzhledem k tomu, že je hlavně o ženách, bych řekla, že se bude spíše líbit čtenářkám.

02.05.2021 4 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Příběh o rivalitě dvou sester, která neměla hranice. Po dlouhé době kniha, která splňuje kritéria psychologického thrilleru.

15.10.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Už podle anotace předvídatelný děj. Víceméně bez překvapení, netřeba nad tím hluboce přemýšlet. Oddychovka na pláž.

01.09.2020 3 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Maddie je v noci unesena ze svého pokoje. V úvahu přicházejí tři varianty: 1.unesl ji pedofil, 2.utekla, aby mohla randit s chlapci, 3. zabili ji rodiče. Spoiler: Žádné překvapení se nekoná. Za mě průměrný "thriller". Vyzdvihují krátké kapitoly, autor drží čtenáře v napětí, takže v závěru kapitoly se dočtete, že policisté NĚCO našli, nebo že kamarádka zná TAJEMSTVÍ. Škoda, že vše zůstane jen na Vaší fantazii, protože jde přece o vyšetřování únosu a podrobnosti nelze sdělovat ani rodičům ani čtenářům.

24.08.2020 3 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Děj knihy až do strany 265 je popsán v anotaci. Zbývajících 20 stran je věnováno závěrečnému střetu. Z mého pohledu to není ,,děsivý nebo naprosto pohlcující thriller", jak láká obálka čtenáře. Kniha se však dobře čte a na závěr se vyplatí počkat, i když pro někoho bude možná předvídatelný.

21.08.2020 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Přitažené za vlasy, ale proč ne? Svižné tempo, originální hlavní hrdina a i vtipné to bylo, takže za mě dobrý.

02.08.2020 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Téma, které mě zaujalo. Dějové linky se logicky propojují, oba příběhy jsou výborné, i když Danny má do sympatického hlavního hrdiny daleko a moc práce jako právník tedy neodvádí. Konec se dal očekávat. Pět hvězdiček navzdory překlepům a chybám v překladu.

01.08.2020 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Jednohubka, která nezapadne. Vtipná i dojemná. Četla jsem víckrát a doporučuji. Oceňuji nápad i sarkasmus hlavního hrdiny. Téma, které nutí k zamyšlení.

28.07.2020 5 z 5

Feťáci Feťáci Eva Dolejšová

Příjemné překvapení, které si zaslouží plný počet a místo na seznamu školní povinné četby.

20.12.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

(SPOILER) Dobrý námět i rozuzlení a zbytečných asi tak 300 stran, kde se opakují stále ty stejné věty. Vyšetřující policistku týrá její manžel a ona vlastně ani nic nevypátrá, protože se to tak nějak celé vyřeší samo. Za mě žádná pecka, ale čtivé to vlastně docela bylo, napínavé taky, takže tři hvězdičky.

13.08.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Již začátek knihy dává tušit, kudy se bude cesta ubírat, a tak díky hodnocení a resumé #kackahracka jsem získala čas pro jiné knihy, než byla tato.

15.04.2023

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

(SPOILER) Hlavní postavou je narušená paranoidní psycholožka, která se tak trochu ujme vyšetřování vražd a metodou pokus omyl označuje za vraha téměř každého, kdo jde kolem. Její otec mezitím sedí nevinně ve vězení, kam se dostal hlavně jejím přičiněním. Tak nějak jsem doufala, ze by ho mohla zajít navštívit a vše by se vyřešilo, ale protože to hlavní hrdinku nenapadlo, musela jsem si na ,,překvapivé,, odhalení pachatele počkat až na stranu 370. Nebavilo.

13.04.2023 2 z 5

Všeho schopní Všeho schopní Klas Ekman

Kniha měla rozhodně potenciál. Příběh mileneckého páru , který vrství jeden zločin za druhým, aby zakryl svůj poměr. Naprostá ztráta morálních zábran a naprosto žádná policejní práce. Dočetla jsem, takže asi i doporučím, ale spíš proto, ze podzimní večery jsou dlouhé, než proto, ze by to byla taková pecka.

15.10.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Nebavilo. Tak moc, že jsem se ztrácela v postavách i časových rovinách. Kniha měla potenciál už jen tím, ze ji napsala autorka literární senzace Dívka ve vlaku. Námět taky dobrý, začátek lehce zneklidňující a pak už jen nuda, nuda……

03.03.2022 2 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Zajímavý, i když neoriginální námět, dobře napsané, čtivé, ale….. přitažené za vlasy, naprosto nelogické a ten “šokující” závěr? Absurdní. Takže za mě ne.

17.02.2022 2 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Příběh tří spolužáků, kteří se jeden druhému v životním tempu ztratili, aby se jejich osudy po mnoha letech zase na chvíli protnuly. Nostalgické čtení, jsem cílová skupina, zklamal však překotný, rozpačitý závěr.

19.12.2021 3 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Milé a oddychové čtení navzdory tomu, že jde o povídky z prostředí ordinací. Každý by si mohl najít tu, která ho zaujme a kterou si připomene při příští návštěvě lékaře. Za mě nejlepší Krmítko a Kopretina.

16.05.2021 5 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Dvě dějové linky. První příběh je zprvu jen nevinným dobrodružstvím tří chlapců, druhý patří Natálii, která se vyrovnává se ztrátou manžela. Uprostřed se do sebe příběhy zajedou jako zip. Napínavé, čtivé, i když surfař určitě ocení více než já dlouhé pasáže o divokých vlnách. Konec pro mě předvídatelný, následuje epilog, závěr a ještě záměr, kde se autor snaží mnohé vysvětlit či obhájit, i když možná by nebylo na škodu, když by si čtenář interpretoval knihu po svém.

22.03.2021 4 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

(SPOILER) Neznám podrobněji okolnosti případu ani stanovisko druhé strany. Těžko uvěřitelné, ale dobře, předpokládejme, že se vše stalo tak, jak Damien píše. Takže čtivý příběh, náhled do nitra chlapce, který měl smůlu. Do věznění se dostal jen proto, že pocházel z rozvrácené rodiny, měl osobitý styl oblékání a zasedl si na něj policista. A přitom chtěl být společnosti tolik užitečný!

11.12.2020 4 z 5