lenka.plaszova lenka.plaszova komentáře u knih

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tato kniha mě z těch, které jsem od autorky četla, bavila nejméně. I když se dobře četla, přišla mi táhlá a snad všechny postavy mi byly nesympatické. Také mi vadí otevřený závěr.

30.11.2022 3 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Opět velmi napínavá a čtivá kniha. Rozuzlení Kateiny vraždy pro mě bylo celkem nečekané, i když jsem nějakou spojitost s vrahem od začátku tušila.

19.06.2022 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Knížka pro mě byla trochu předvídatelná, chybělo mi trochu víc napětí.

16.10.2021 3 z 5

Za mě asi nejlepší kniha z celé trilogie. Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

22.01.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První polovina knížky se mi nečetla moc dobře. Kromě zmatku z mnoha postav mi také přišlo, že jsou některé obraty a věty napsané dost nešikovně. Otázkou ale je, zda to není záležitost pouze překladu.
Také už mi začínají vadit "problémoví" vyšetřovatelé se sklony k alkoholismu atd. - jak už zde někdo psal, Harry Hole je jen jeden...
Nakonec mě knížka ve druhé polovině celkem vtáhla do děje a závěr z části překvapil.

13.02.2020 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

(SPOILER) Sice mi trochu trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale cca od poloviny už jsem byla napnutá, jak to celé dopadne. Jen mě mrzí, že autor přímo nepotvrdil, kdo za všemi těmi vraždami stál.

30.03.2023 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

První dva díly série jsem zatím nečetla, ale určitě si je přidám na seznam. Líbilo se mi, že knížka byla "jiná" - vyšetřování se aktivně účastnila patoložka (což mi ze začátku přišlo vlastně zvláštní). Za mě to byla jedna z mála knih, kdy jsem byla napnutá od začátku až do úplného konce.

08.01.2023 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knihu jsem četla několik měsíců (od některých se nedokážu odpoutat a zvládnu je přečíst za několik dnů). Do Bez kůže jsem se stále nedovedla začíst, problém mi dělala i některá jména, která se mi celou dobu pletla. Pointa byla sice dobrá, jen se autorovi nepodařilo mi ji "prodat".

26.07.2021 2 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Knížka se mi četla dobře a příběh se mi líbil. Trochu se mi motala jména postav, ale zas taková překážka to nebyla. Na můj vkus byla knížka jen moc dlouhá.

29.04.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Závěr knihy byl fajn, hned se mi vybavilo cosi o karmě. Epilog s "co by, kdyby" už mi v knížce připadaly navíc, jedna informace šokující, zbytek nehodící se. Celkově jsem čekala od titulu víc. Osobně jsem postrádala napětí i dramatičnost, vadily mi dlouhé odstavce o ničem a možná je škoda, že kniha nemá poloviční počet stran.

22.03.2020 2 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Humorná knížka (nejen) o historkách z Tinderu. Autorčin humor mi sedl a knížku jsem přečetla raz dva.

19.01.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Tento díl mě příliš neuchvátil a na můj vkus byl konec až moc rychlý. Chybělo mi trochu víc napětí.

16.12.2022 3 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Já osobně bych knihu neklasifikovala jako thriller, ale spíš jako román pro ženy. Sice se mi dobře a rychle četla, jen jsem stále čekala, co se stane nad rámec toho, co jsem předvídala. Závěr mi moc překvapivý nepřišel a byl na můj vkus moc "rychlý". Ocenila bych třeba více detailů ohledně toho, jak se zachoval Peter nebo Gary...

09.10.2022 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Hledala jsem oddechovou knihu tohoto typu a Jednou za život mě zaujala celkem dobrým hodnocením a komentáři. Já pozitivní na knížce vidím snad jen to, že se celkem dobře a rychle četla. Příběh tuctový, skoro jako Padesát odstínů šedi, hlavní postavy, kterým se povaha a charakter měnily ze dne na den jako počasí, směšné vyšetřování... Mám ráda spíš propracovanější knihy, takže po dalších dílech už nesáhnu.

15.09.2022 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Celkem mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Poslední čtvrtina mě však chytla a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Nechybělo ani několik zvratů.

25.07.2022 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Knížka byla velmi čtivá. Dostala mě i její ponurá atmosféra. Sice byl děj od začátku předvídatelný, to ale zážitku ze čtení neubralo.

29.05.2022 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Rozjezd knížky byl pro mě trochu pomalý a nudný, v poslední třetině jsem se však už nedokázala odtrhnout. Pro mě naprosto nečekané rozuzlení toho, co se tehdy se zmizelými dívkami stalo. Možná bych se ale ještě ráda dozvěděla, jak to tehdy všechno přesně bylo...

02.01.2022 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Viděla jsem nejdříve seriál na motivy této knihy, a jelikož se mi líbil, rozhodla jsem se přečíst si i knihu - většinou se mi knížky líbí víc. V tomto případě to pro mě ale bylo trochu zklamání. Kniha mě nenutila číst dál jedním dechem, chybělo mi tam asi napětí... Kdo ví, jestli by tomu bylo jinak, pokud bych jako první četla právě knížku.

12.03.2021 2 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Myšlenka sice dobrá, ale knížka mě úplně nezaujala. Četla jsem od Briana Freemana lepší.

06.02.2024 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Myšlenka knížek jako taková se mi líbila, stejně tak jako postava Dextera. Nicméně příběh jako takový mě až místy nudil. Detektivové mi přišli hloupí a naivní (nevím, zda to byl záměr?) a Dexter i ze své pozice technika dělal jejich práci. Vše se ale táhlo a chybělo mi napětí. Nejvíce se mi líbil Drasticky dojemný Dexter, nicméně jiní spisovatelé by možná popsali dění kolem "doktora" poutavěji. Znovu se do čtení pravděpodobně nepustím.

13.05.2022 2 z 5