lenka.g lenka.g komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knížka se neomezuje jen na líčení pobytu v koncentračních táborech, ale popisuje Violin život těsně před válkou a během ní - tedy nejen hrůzy Osvětimi, ale i životy obyčejných lidí, a třeba i to, jak se chovaly Violiny spolužačky poté, co začalo pronásledování Židů.
Autorka líčí hrozný osud své rodiny, ale přesto si zachovala optimismus vůli žít. Je to velmi silný příběh, který určitě stojí za přečtení.

02.02.2018 5 z 5

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

No tak za mne zklamání. Námět super, těšila jsem se, že to bude pecka a prvních pár stránek tak i vypadalo. Bohužel pak byla knížka zbytečně dlouhá, nudná, žádný spád a akce.

27.01.2018 3 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Odpočinková knížka s nápadem, ale ten humor mi přišel trošku vydřený. Něco mezi Saturninem a Šmídovými Vodáky, ale chyběla tomu jejich lehkost.

21.01.2018 3 z 5

Nostradamova závěť Nostradamova závěť Tom Egeland

Mám tento styl knížek v oblibě, ale tahle mi nějak nesedla. Což je patrné už z toho, že jsem ji četla pět dní. Přitom nemůžu říct, že by se četla špatně, že by nebyla zajímavá, že neměla nápad... asi mi vadilo, že je místy rozvleklá.
Viděla bych to tak na 70%, což dát nemůžu, takže bohužel jen za tři hvězdičky.

19.01.2018 3 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Četlo se to dobře a rychle, ale brada mi nespadla. Něco tomu chybělo, něco zase trochu přebývalo, psychothrillerem bych tuhle knížku taky nenazvala. Špatné to určitě nebylo, ale tak vysoké hodnocení (v tuto chvíli 90%) mne překvapuje.

25.12.2017 3 z 5

První na zabití První na zabití Andrew Peterson

A mně se to líbilo:) Kdo rád čte třeba Chrise Ryana, tomu se bude hlavní hrdina i celý příběh líbit, je to akční, má to spád, jsou v tom podrazy z různých stran, přátelství, za nějž lze položit život...

24.12.2017 5 z 5

IQ IQ Joe Ide

Já tedy snižuji hodnocení ze sta procent, ale mně se tahle knížka nelíbila. Mnohem víc než holmesiáda je to tarantinovka z prostředí černošských gangů v LA. Negři, jak sami sebe nazývají postavy v téhle knížce, drogy, rap, pomsta... to nejsou moje oblíbené kulisy.

21.12.2017 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

No. První půlka vypadala hodně zajímavě a líbil se mi styl psaní: střídání různých postav a jejich pohledů.
O druhé půlce nemůžu říct nic jiného, než že to byl klasický harlekýn. Což je škoda, ta knížka měla větší potenciál.

14.12.2017 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Zvláštní knížka, jistě ne špatná, ale na mne je autorův styl tak nějak příliš jemný, příliš poetický, příliš...zasněný. Jeho "Jsou světla, která nevidíme" se mi líbila mnohem víc, což bylo určitě dáno i dobou a prostředím, kde se odehrával.
Tento příběh mne rozčiloval tím, že daleko spíš, než o dívce Grace, je o jejím otci. Otci, který v záblescích vidí budoucnost, a trvá mu čtvrt století než pochopí, že ji může změnit.
Myslím, že množství čtenářů bude knížkou nadšeno, možná stejně velký okruh lidí ale nazná, že dost bylo Doerra. :)

08.12.2017 3 z 5

Špatný voják Špatný voják Chris Ryan (p)

Starý dobrý Chris Ryan, takže můžete očekávat příběh plný napětí, vojáků Pluku, no a taky mrtvých a krve.

19.11.2017 5 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Četlo se docela hezky, není to nic náročného, ale některé povídky mi přišly takové... nedopečené.

11.11.2017 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Právě jsem dočetla a mám velmi rozporuplné pocity. Je to napínavý příběh a nutí vás číst pořád dál, takže knížku zhltnete za pár hodin. Námět je neotřelý, ale... No prostě mám silný pocit znepokojení.

28.10.2017 4 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Od první do poslední stránky měla knížka spád a švih. Napínavé, zamotané, ale ne překombinované, ne zbytečně natahované.. Nechápu, že tenhle příběh nemá hodnocení kolem 90%.

23.10.2017 5 z 5

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Zápletka zajímavá, příběh napínavý, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale něco tomu chybělo. Patrně mi úplně nesedl autorův styl vyprávění, ale i tak dávám ****.

22.10.2017 4 z 5

Vražda v Průhonickém parku Vražda v Průhonickém parku Martin X

Já jsem nevěděla předem, o čem kniha je, nečekala jsem nic a jsem velmi příjemně překvapená. Není to klasická detektivka, ale čte se to velmi dobře, takže 4/5:)

13.10.2017 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Začátek výborný, druhá půlka se ale trochu zvrhávala v červenou knihovnu. Nicméně přečtení rozhodně nelituju a dávám ****

13.10.2017 3 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Nerada odkládám nedočtené knihy, ale bohužel, tady se mi nepodařilo se začíst. Složité vyjadřování, tak nějak nepřehledně psané.. neměla jsem z knížky požitek, a tak jsem se rozhodla netrápit.

16.07.2017

Melodie stále zní Melodie stále zní Mary Higgins Clark

No, než detektivka, přišlo mi to jako čtení pro ženy.

16.07.2017 2 z 5

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Detektivka to není špatná, jen mne rozčilovaly ty neuvěřitelně nepřirozené dialogy. Takže za mne jen 3 hvězdičky.

08.07.2017 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Mne tedy nenadchlo. Skoro do půlky mi to připadalo spíš jako román pro ženy a zvažovala jsem odložení. Na straně 95 jsem si pomyslela, že to začíná být zajímavé... a i bylo, ale nevím, co si myslet o konci. Navíc některé věci byly tak průhledné (požár třeba), že jsem čekala, že to bude jinak, než se nabízí... ale bohužel. Je pravda, že rozuzlení bylo překvapivé, ale nejsem si jistá, že úplně v pozitivní smyslu slova, protože podle mne knížka díky poslední kapitole tak úplně nedává smysl.
Tři hvězdičky.

17.06.2017 3 z 5