Onlinelenka.g

Myší díraMyší díraSimona Votyová

Nemám české autory moc ráda. Od téhle knížky jsem nic nečekala, navíc jsem si myslela, že je to knížka pro děti. A nakonec jsem nadšená a dost možná kouknu po dalších dílech autorky:)

KurátorKurátorM.W. Craven

Tak třetí díl se mi líbil méně než předchozí dva, ale rozhodně pořád vysoko nad průměrem!

11.12.2021

Mindhunter - Lovci myšlenekMindhunter - Lovci myšlenekJohn Edward Douglas

Tak já jsem to na straně 140 vzdala, nudila jsem se ‍️

06.11.2021

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z DakaruLukáš Kvapil: Slzy rytíře z DakaruRobert Sára

Knížka mne zajímala hned z několika důvodů a rozhodně nezklamala. Obdivuju otevřenost, s jakou Lukáš vypráví svůj příběh. A přeju mu, aby tentokrát už neklopýtl!

03.10.2021

LéčitelLéčitelMaria Langner

Musím říct, že když jsem viděla v žánru "pro ženy", byla jsem ke knížce skeptická, protože tyhle věci nečtu. Přesvědčilo mne dobré hodnocení a jsem moc ráda! Je to napínavá detektivka a neotřelým námětem a koncem, který jsem nerozmotala až do samotného závěru.

22.08.2021

Ztracené střípkyZtracené střípkyTim Weaver

Za mne jedna z nejlepších knížek od autora, neotřelý námět u mne přebil i jistou rozvláčnost (zeštíhlení o čtvrtinu by knize slušelo), líbilo se mi, jak jsou dávkovány informace, ačkoli hlavní záporák vysvítal už tak v půlce knihy, nebyl jasný motiv a celá skládačka se vyloupla až na konci. Mně se Střípky rozhodně líbily!

02.08.2021

Pohled šelmyPohled šelmyFrantišek Niedl

Nooo... První díl série čtu až po skvělém třetím a čtvrtém dílu, protože nám první dva v knihovně nějak zmizely a první díl se dal dokoupit až tento měsíc. A nejsem smutná, že jsem nezačala sérii tímhle dílem, protože za mne je z těch tří přečtených nejslabší. Zatímco u třetího a čtvrtého jsem měla pocit, že čtu thriller z pera amerického mistra žánru, jednička mi přijde... dialogy takové křečovité a děj tak nějak... malý. Takže dávám jen čtyři hvězdičky. Ale na druhý díl se těším a jako celek je ta série skvělá. Jen chci říct těm, co nebudou, stejně jako já, nadšení z Pohledu šelmy, ať určitě dají Michalu Dabertovi šanci, protože to stojí za to.

02.08.2021

Ostrov žen mořeOstrov žen mořeLisa See

Dlouho se mi do ní nechtělo, ale protože jsem četla Čajovou dívku z Kolibříkové ulice, která se mi líbila, ač je to zcela mimo můj obvyklý žánr, nakonec jsem se donutila se knížku vzít do ruky. Začetla jsem se okamžitě a líbila se mi ještě víc, než Čajová dívka. Takže jdu shánět Tajemství hedvábného vějíře a knížku určitě doporučuju. Na pozadí příběhu Jong-suk se dočtete o velmi statečných a málo známých potápěčkách i o historii ostrova Čedžu a Koreje.

17.07.2021

Varšavský protokolVaršavský protokolSteve Berry

Starý dobrý Cotton, bohužel bez Cassiopei, aby zachránil svět, zasahuje v belgických Bruggách, polském Krakowě a solných dolech Vělička a taky na Slovensku. Mně se knížka líbila, protože na většině míst jsem byla, ale je pravda, že právě popisy míst děj trošku brzdí.

05.07.2021

UsámaUsámaC. Ryan (pseudonym)

Autor si teda nikdy nebere úplně servítky, ale tahle knížka mi přišla drsnější než ostatní a taková.. deprese vzbuzující. Ale napínavá a čtivá, jako vždycky.

18.06.2021

Inspektor s velkým mozkemInspektor s velkým mozkemFrantišek Niedl

Předchozí dva díly se mi líbily víc, ale pořád dobrý:) Potrhlých detektivů moc není a tak je to příjemné osvěžení:)

Sedm sesterSedm sesterLucinda Riley

Mňo. Námět příběhu je zajímavý, ale nějak jsem přehlédla, že je to román pro ženy. Přelouskala jsem to, dala bych tomu 70%, ale další knížku od autorky číst nebudu, protože tohle si nedokážu užít.

KrizeKrizeFelix Francis

Tak to bylo úplně jako od Dicka Francise, syn Felix zraje jako víno!

ZapadákovZapadákovThomas Perry

Moje druhá knížka od autora a stejně jako Starý muž není zbytečně natahovaná, má spád a originální příběh.

13.05.2021

Nejhezčí mezi krávamiNejhezčí mezi krávamiZuzana Hubeňáková

Moje oblíbená autorka zase perlí a já doplňuji svou sbírku o další její knihu. A co víc: pár kamarádek dostane knížku jako dárek. :)

13.05.2021

Před ničím se nezastavíPřed ničím se nezastavíMichael Ledwidge

Příjemné překvapení! Příjemně akční oddychovka, nijak rozvláčná, nijak extrémně komplikovaná a navíc má krátké kapitoly. Takže autora si rozhodně ukládám a těším se na další knížky.

23.04.2021

Druhý život pana RooseDruhý život pana RooseHåkan Nesser

Trápila jsem se. Kdyby to aspoň nebylo tak rozvláčné, když už to není napínavé.

18.04.2021

KořistKořistDarcy Coates

(+ SPOILER) Moje první kniha od této autorky a nemám ráda horory, ale musím říct, že mne to bavilo a poohlídnu se po dalších knížkách od paní Coates.

Tak trochu SPOILER:
Nejvíc jsem se bála, že zápletka bude nějak mystická, pohádková nebo prostě neuvěřitelná, ale nebylo tomu tak. Takže já jsem spokojená:)

10.04.2021

JednotkaJednotkaDon Winslow

První stránky se mi líbily, pak mne knížka nebavila, ale po první třetině mne chytla hodně. Není to optimistické čtení, je to drsné a syrové, hrdinové nejsou superkladní a budete mít o čem přemýšlet.. ale rozhodně jsem ráda, že jsem román dočetla.

16.03.2021

VnitrozemíVnitrozemíNelson DeMille

Knížka je psaná dost podrobně a trochu mne to v průběhu čtení rozčilovalo, ale za polovinou knihy jsem pochopila, že to není samoúčelné. Nesporně pozdější Demillovy knihy mají větší švih, ale zajímavé čtení to určitě bylo.

20.02.2021

Starej chlapStarej chlapThomas Perry

A mně se to líbilo! Po temných severských krimi jsem sáhla po téhle knížce, která není úmorně dlouhá a zbytečně nastavovaná a příběh má neobvyklého hrdinu a neohranou zápletku.
Učitě to není bláznivě humorné čtení jako knížky Jonase Jonassona a tedy když jsou tu srovnání s Jackem Reacherem Lee Childa (což je můj velký oblíbenec), to srovnání rozhodně snese a tuhle knížku určitě hodnotím výš než poslední Reacherovku.

01.02.2021

Volání hvězdVolání hvězdEmma Donoghue

Patrně nejsem cílová skupina, takže všeobecné nadšení z knížky nesdílím.
V půlce jsem pochopila, že se i nadále budu s různými lékařskými úkony u rodiček seznamovat podstatně detailněji, než bych chtěla a víc než toho a notné míry zoufalství a temnoty se mi nedostane. Jak se bude vyvíjet příběh hlavní postavy bylo taky poměrně jasné, takže nepřišlo ani překvapení...
Nerada nechávám knihy nedočtené, takže jsem to přečetla, ale upřímně řečeno nevím, komu knihu doporučit, protože matky to obrečí, bezdětné kamarádky vyděsí a pány to zajímat a bavit nebude.

16.01.2021

Páni časuPáni časuEva García Sáenz de Urturi

Celá tahle trilogie pro mne byla velmi příjemným překvapením. Neotřelé zápletky a námět, hezké kulisy, mělo to spád.. já jsem velmi spokojená. I v mém okolí jsem zaznamenala stížnosti na příliš detailní popisy města, ale ani ve třetím díle, ačkoli jsem si na to dávala pozor, jsem si toho nevšimla. Patrně proto, že mne zcela pohltil děj.

15.01.2021

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

No tak jo, po zklamání ze Zabijáka Anderse jsem se obávala, že to s panem autorem půjde od desíti k pěti, ale Sladká pomsta se docela povedla. Už to není takové zjevení, jako byl Stařík, ale člověk ví, do čeho jde a příjemně se pobaví a oddychne si.

15.01.2021

Dlouhé stínyDlouhé stínyCharlie Donlea

Ačkoli zápletku jsem pochopila ještě před půlkou knihy, vůbec to nevadilo, čtení mne bavilo, příběh je dobře napsaný, krásně odsýpal. Určitě si nenechám ujít pokračování.

08.01.2021

Pro vyšší dobroPro vyšší dobroTim Ayliffe

Nebylo to špatné, ale úplně můj šálek kávy taky ne. Líbily se mi prostřihy z Iráku.

26.12.2020

Dům špionůDům špionůDaniel Silva

Silva je můj velký oblíbenec a dost se bojím, že jeho hlavní hrdina Gabriel už brzy nebude mít na dobrodružství síly, ostatně v podstavení ředitele Ústavu už by asi klasického hrdinného operativce hrát neměl. Ale mám ráda i Chrise, třeba bude série pokračovat s ním.. A nebo dorostou dvojčata. Prostě nechci, aby tahle série skončila, protože je skvělá! :)

28.11.2020

Poslední odyseaPoslední odyseaJ. Rollins (pseudonym)

Tak je to patnáctý díl série, tak se asi jisté schématičnosti nedá vyhnout. Ale pořád je to starej dobrej James Rollins :)

22.11.2020

Černý sršeňČerný sršeňRob Sinclair

Více Jamese Rykera! Druhý díl ještě lepší než první, chci další!

08.11.2020

Červená KobraČervená KobraRob Sinclair

Tak trošku Jason Bourne, tedy rozhodně můj šálek čaje.

08.11.2020