Legenda o svaté holčičce

Legenda o svaté holčičce https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503351/bmid_o-svate-holcicce-QJ6-503351.jpg 4 17 2

V Praze na Smíchově se rozprostírá tajuplný Malostranský hřbitov, mezi jehož vzrostlými, břečťanem porostlými stromy a náhrobky najdete klid, jinde v Praze nevídaný. Vstupte do něj a po pravé straně podél hlavní cesty vyhlížejte malý náhrobek, na kterém je vytesaná spící dívenka. Je to svatá holčička, ochránkyně pražských dětí, které k ní dodnes přicházejí se svými prosbami a přáními.... celý text

Semtamťuk
25.04.2023 3 z 5

Dojemná legenda o holčičce s duší anděla, která dávala ostatním lásku a starala se o druhé víc než o sebe. Z knihy sálá velmi křehká a laskavá atmosféra, na které se podílí také ilustrace. Dcera se ale zadrhávala na knižních slovech a neobvyklém slovosledu.

lenka.g
28.10.2022 4 z 5

Knížka mne zaujala obrázky a i tématem, o svaté holčičce jsem sice letmo slyšela, ale neznala jsem její příběh. A tak jsem u oběda zhltla tuhle knížku. Líbila se mi, není depresivní, ačkoli je i o smrti. Myslím, že se dětem bude líbit.