Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472382/bmid_lukas-kvapil-slzy-rytire-z-dakaru-YGg-472382.jpg 4 12 12

Veřejnost ho znala jen jako hrdinu ze slavné Rallye Dakar. Lukáš Kvapil na nejdrsnějším motoristickém závodě pomohl těžce zraněnému soupeři, na což později sám vinou vyčerpání doplatil. Nicméně po návratu domů sbíral ceny fair play, dostal nálepku „Rytíře z Dakaru“, aniž by někdo tušil, že profesionální voják, který se účastnil tří misí, trpí posttraumatickým stresovým syndromem. Že žije v ničivé dluhové pasti, která vyvrcholila osobním bankrotem, a že se s žádným ze svých čtyř dětí nestýká. A že ho trable dohnaly až k pokusu o sebevraždu. Přečtěte si jeho otevřenou zpověď.... celý text

LenkaV.1
30.01.2024 5 z 5

Výborně se tahle kniha četla, bez příkras popsané životní vzlety a pády Lukáše Kvapila. Místy až mrazivé sdělení, jak rychle mohou člověka ego a špatně nastavené priority zavést na samé dno. A jak těžko se z toho dna odráží.
I Lukáš už přišel na pravdu dávných přísloví. Třeba toho "Světská sláva, polní tráva."

Auto999
27.08.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha, přečtena během jednoho dne. Je opravdu obdivuhodné, co Kvapil prožil za 40 let života. Kolik toho v životě podělal: 4 děti a 3 ženy a s nikým z nich se nestýká! Neustále měl velmi vysoký plat a i přesto měl a má obrovské dluhy. Drtivou většinu si bohužel způsobil sám. Jedná věc je že ho rodiče vychovali, že se nemusí nikdy nic ušetřit a utrácet se může i za cenu obrovských půjček, ale na druhou stranu po tolika dluzích už mu mělo fakt dojít, že to tak nejde. A 4 děti a 3 manželky a všechny opuštěné? Opakovat stále stejnou chybu prostě není normální. Tato kniha je důkaz jak to v životě nedělat. Dalo by se podle ní i vyučovat.

Klaton
21.05.2023 4 z 5

Další ukázka toho, že v dnešní době je hodně vidět jen pozlatko a ne to co se děje uvnitř člověka, kniha je psana jako rozhovor, je čtivá a zase je vidět, že každý člověk zvladne vydržet vic než si mysli...

Tea98
04.12.2021 5 z 5

Prečteno za tři dny. Ač nějak Dakar nesleduji, tak jsem měla velkou touhu si tuto knihu prečíst. Jsem naprosto v šoku. Dokonale a otevřeně napsané. Doporučuji.

lenka.g
03.10.2021 4 z 5

Knížka mne zajímala hned z několika důvodů a rozhodně nezklamala. Obdivuju otevřenost, s jakou Lukáš vypráví svůj příběh. A přeju mu, aby tentokrát už neklopýtl!

Autoři knihy

Lukáš Kvapil