Pražský přízračník našich babiček

Pražský přízračník našich babiček https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508053/bmid_prazsky-prizracnik-nasich-babicek-lML-508053.jpg 4 3 2

Strašidla a mytické bytosti, objevující se pověstech a v pohádkách většinou vyvolávají děs a hrůzu. Zjevují se na nejrůznějších místech a v různé době a podle svého charakteru straší, některá konají dobro, jiná škodí. Někdy jsou ovšem nevyzpytatelná a není jasné, zda se zachovají příznivě nebo nepřátelsky. Často je jejich prokletí trestem za nemravný a nepoctivý život. V knížce se představí ta nejznámější, která se pohybují po Praze.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Trnka

Pražský přízračník našich babiček , 2022

lenka.g
17.02.2024 3 z 5

Stejně jako první hodnotící mne rozčilovaly ty rádoby vtipné poznámky u každého příběhu. Ale nějak se mi celá knížečka zdá šitá horkou jehlou, nějak nechápu, podle jakého klíče jsou příběhy řazené, proč jsou různě barevné nadpisy, proč poslední příběhy nemají iniciálu. Tím, že jsou příběhy kratičké, nejsou ani doopravdy tajemné, což mne zklamalo.

zuzi1162
10.01.2024 4 z 5

Krásná malá knížečka ... jde o sebrané příběhy či pověsti o různých bytostech. Kdo žije v Praze jistě ocené. Maličko mě mrzí, že jsou ty příběhy jen kratoučké. A přiznám se, že mi hrozně vadily ty poznámky na koncích příběhů.