Vražda v Průhonickém parku

Vražda v Průhonickém parku
ekniha

Kniha napsaná na motivy skutečné události nejznámějšího nevyřešeného případu novodobého Česka. Vyprávění novináře, jenž byl v kontaktu s vyšetřovateli a v samotném středu dění, zavádí čtenáře zpět na začátek divokých devadesátých let. Tehdy veřejností otřásly brutální vraždy dvou mladých žen, jimž pachatel nebo pachatelé vyjmuli orgány. Spekulovalo se o mnoha motivech, včetně rituálních vražd nebo obchodu s orgány, policie ale přes veškeré úsilí případ nedokázala uzavřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268177/vrazda-v-pruhonickem-parku-268177.jpg 3.924
Detektivky, Literatura česká
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Grada

lenka.g

Já jsem nevěděla předem, o čem kniha je, nečekala jsem nic a jsem velmi příjemně překvapená. Není to klasická detektivka, ale čte se to velmi dobře, takže 4/5:)

alnahu
24.05.2016

I já jsem z knihy zklamaná .Těšila jsem se , že si přečtu detektivku z nedalekého okolí a o průhonické vraždě je v knize pramálo. Kniha mě celkově nebavila.

klaruna7819
06.03.2016

Z knihy jsem byla zklamana. Cekala jsem pribeh o pruhonicke vrazde, o tom je v knize jen naproste minimum. Rekla bych, ze z cele knihy je tomu venovano tak malo, ze se to vejde na pul stranky. Zbytek je o romske vrazde, o rodinnych peripetiich spisovatele a o vzazdicim podvodnickovi, ktery skvele manipuluje lidmi. Kniha jako takova neni spatna, ale nema nic spolecneho s pruhonickou vrazdou, nazev knihy je zavadejici.

Pejsek007
21.10.2015

Pěkné počtení, které zpočátku obsahuje poměrně odvážné publikování řešení ožehavého případu s jasným přesahem do velice aktuální současnosti, chování nepřizpůsobivých minorit s vlastními pravidly života i následného odsudku hrdiny od příslušníků samozvané "elity" národa. Od zbytku knížky jsem ale asi čekal po nadějném začátku více. Častečně uvěřitelné (ne)vyřešení známé průhonické tragédie Dity Hrabánkové sice v ději nechybělo, ale krom životních osudů pro mne paradoxně velice sympatické postavy recidivisty Dannyho toho již v ději už moc dramatického nezaznělo, navíc závěr mi přišel až zbytečně rodinně melodramatický. Proto pouze za "čtyři".

divnoláska
16.10.2015

Přiznám se, že mě zaujala obálka. Napřed jsem si myslela, že to je nějaký zahraniční thriller, až potom jsem si všimla, že je to český autor... Ale i příběh se může rovnat zahraničním thrillerům, to každopádně!

reznickova77
12.10.2015

Mám ráda knížky, které vycházejí ze skutečných událostí. Typově bych to přiřadila tak trochu k televiznímu seriálu Expozitura, který jsme mohli, cca před rokem, vidět v TV. Ten mě hodně zajímal a zároveň byl jasným důkazem toho, jak to tady v 90. letech vypadalo... Příběh zavražděné Dity je uplně ze stejné doby a zapadá přesně do škatulky "kriminalistických pomníčků".

orinka3
28.08.2015

Bezva četba! Detektivka s českými reáliemi, sympatickou postavou novináře houževnatě zakousnutého do vyšetřování, minulost zcela nedávná a současnost přesně taková, jaká je. Čte se velmi dobře, nešustí papírem, je lidská, chytrá, košatá, uvěřitelná. Dávám plný počet hvězdiček, na detektivku víc než slušné.