První na zabití

První na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354612/bmid_prvni-na-zabiti-XAP-354612.jpg 4 20 10

Nathan McBride série

1. díl

Strhující tempo a nervy drásající akce nové románové série. Je tomu deset let, co po nezdařené operaci v Nikaragui skončila pro specialistu zvláštních operací Nathana McBridea kariéra u CIA. Svých schopností a zkušeností nyní využívá v soukromém sektoru – až do noci, kdy ho bývalý ředitel FBI Frank Ortega požádá o službu. Federální agent pracující v utajení totiž zmizel – spolu s tunou Semtexu – a Ortega je potřebuje nalézt. Pro něj je tato operace osobní – pohřešovaný agent je jeho vnuk. A Nathan McBride je podle něj jediný muž, který ho může zachránit.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , CPress

First to kill , 2008

Artep25
Artep25
09.06.2023 4 z 5

Slušná akční oddechovka. Určitě fajn čtení na dovolenou.

Foks
Foks
08.08.2021 4 z 5

Slušný mix Rappa a Reachera. Škoda, že není v CZ více dílů.

švícko
švícko
03.03.2021 4 z 5

Moc jsem od toho nečekal a o to víc se mi to líbilo. DOPORUČUJI i když trochu to bylo "přitažené" za vlasy

pobijecmuch
pobijecmuch
04.05.2020 4 z 5

Další kniha, která mně v době karantény přistála ke čtení. Vcelku se dobře četla a opravdu měla akční linku. Trochu se, ale musí brát, jako takovou propagandu amerického vojáka, který vždy zvítězí. A pokud by náhodou onemocněl nějakým virem, tak by se napíchal dezinfekčními prostředky, vystavil vysokému teplu :-) a už by zase byl fit a mohl likvidovat nepřátele Ameriky.
Takových knih je v současnosti napsaných hodně a jen záleží na českých vydavatelství, zda stojí o přeložení a vydání. Série Nathan McBride má nyní v originále napsaných 7 dílů a český nakladatel to po prvním zřejmě odpískal.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
05.12.2018 3 z 5

Čte se to celkem dobře. V knize je dost bojové akce, ale držené v reálných mezích. Děj stále postupuje vpřed a vysloveně nudné pasáže tu nejsou. I když kniha asi neaspiruje na síň slávy literatury, tak žánrově je to slušný román.

Stanča
Stanča
02.04.2018 4 z 5

Kvalitní čtení. Kniha mne bavila.

albert19
albert19
27.12.2017 4 z 5

Vcelku dobré, ale něco mi na ní nesedělo.

lenka.g
lenka.g
24.12.2017 5 z 5

A mně se to líbilo:) Kdo rád čte třeba Chrise Ryana, tomu se bude hlavní hrdina i celý příběh líbit, je to akční, má to spád, jsou v tom podrazy z různých stran, přátelství, za nějž lze položit život...

Hella
Hella
11.12.2017 2 z 5

Za mě ne. Taková nechtěná parodie na jiné, mnohem povedenější superhrdiny. Nathan "všechno uměl, všechno znal, se vším si snadno poradil a s každým agentem se nakonec skamarádil". Fakt nevěrohodné.

Boby17
Boby17
03.12.2017 3 z 5

Docela dobré, ale ke spokojenosti mi něco chybělo. Nebo vlastně přebývalo - hlavní hrdina a jeho parťák jsou supermani. Všude byli, všechno znali a střelným zraněním navzdory s přehledem padouchy zlikvidovali. Za tu pohádkovost hodnotím 3*.

FBI

Autorovy knížky

2017  80%První na zabití

Kniha První na zabití je v