lenka.g Online lenka.g komentáře u knih

Vražda v Průhonickém parku Vražda v Průhonickém parku Martin X

Já jsem nevěděla předem, o čem kniha je, nečekala jsem nic a jsem velmi příjemně překvapená. Není to klasická detektivka, ale čte se to velmi dobře, takže 4/5:)

13.10.2017 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Začátek výborný, druhá půlka se ale trochu zvrhávala v červenou knihovnu. Nicméně přečtení rozhodně nelituju a dávám ****

13.10.2017 3 z 5

Melodie stále zní Melodie stále zní Mary Higgins Clark

No, než detektivka, přišlo mi to jako čtení pro ženy.

16.07.2017 2 z 5

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Detektivka to není špatná, jen mne rozčilovaly ty neuvěřitelně nepřirozené dialogy. Takže za mne jen 3 hvězdičky.

08.07.2017 3 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

Knížka to není špatná, ale jednak to není typický Chris Ryan, takže když očekáváte vojáky SAS, budete zklamáni. Druhou hvězdičku jsem strhla kvůli hlavnímu hrdinovi, jímž je třináctiletý Ben. A právě jeho věk ve mně několikrát vyvolal otázku, jestli nečtu dětskou knížku.

15.04.2017 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Nečekala bych, že mne uhrane příběh odehrávající se v podstatě na jednom místě, ještě k tomu na místě, kde je skoro pořád tma a padesát stupňů pod nulou. Ale uhranul, nutil mne pořád se na něj těšit.
Ovšem nedávám plný počet hvězdiček, protože mne trochu zklamal konec knihy. Každopádně knížka stojí za přečtení!

09.04.2017 4 z 5

Váleční štváči: ve službách smrti Váleční štváči: ve službách smrti Chris Ryan (p)

Kniha čtenáře zaujme a připoutá už od první věty a nepustí až do posledního řádku.
Napínavý akční příběh, který ovšem taky ukazuje smutnou pravdu, a to nejen v případě válkou ničených životů, ale taky tu, že peníze a moc jsou ceněny mnohem víc než lidské životy.

09.04.2017 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Na téhle knížce oceňuju otevřenost, s jakou autor popsal svůj boj s nemocí. A druhou hvězdičku dávám za to, že se s ní porval a vyhrál.
Jinak velké zklamání. Má to asi být české "Nejsem hrdina" nebo jiná podobná knížka popisující život příslušníka elitní jednotky, ale podle mne je to výsměch skutečným hrdinům. Těm, kteří se netváří jako mistři světa, kteří nekecají, skutečně bojují, jejichž život v armádě je podstatně zajímavější, delší, nabitější, drsnější. Je sice pravda, že autor dokáže i cestu do Střešovic prolíčit tak barvitě, že máte dojem, že se s ním brodíte deltou Mekongu, ale jinak je celý ten příběh vojáka nafouknutá bublina.

06.01.2017 2 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Mně se knížka nelíbila. Trápila jsem se s ní šest dní, nechtělo se mi číst a dočetla jsem to jen proto, že ji jedna knihovnice velice vychválila. Je pravda, že sama od sebe bych knížku nečetla, baví mne jiný typ literatury, a hodnocení knihovnice tak knížce v mých očích paradoxně ublížilo, protože jsem od ní čekala něco jiného.
Podle mne je kniha je zdlouhavá a nic zásadně nového nepřináší, děj nestrhává, negraduje. Ano, Zpověď ukazuje hnusnou realitu při procesech s čarodějnicemi, ale už udělalo čtivější Kladivo na čarodějnice.
Milovníky historických románů patrně potěší, s fanoušky thrillerů si do oka nepadne.

06.01.2017 1 z 5

Severoamerické jezerní příšery Severoamerické jezerní příšery Nathan Ballingrud

Horory nečtu a povídky nemám ráda, tady mne zlákalo tajemno a skvělé hodnocení. Hned první příběh mne vtáhl a děj mne bavil u většiny povídek, dobře se to četlo.. ale prostě mně přišly konce příliš useknuté .

20.02.2024 3 z 5

Pražský přízračník našich babiček Pražský přízračník našich babiček Klára Trnková

Stejně jako první hodnotící mne rozčilovaly ty rádoby vtipné poznámky u každého příběhu. Ale nějak se mi celá knížečka zdá šitá horkou jehlou, nějak nechápu, podle jakého klíče jsou příběhy řazené, proč jsou různě barevné nadpisy, proč poslední příběhy nemají iniciálu. Tím, že jsou příběhy kratičké, nejsou ani doopravdy tajemné, což mne zklamalo.

17.02.2024 3 z 5

Pravý věřící Pravý věřící Jack Carr

První díl mne moc nebavil, přišel mi poněkud zdlouhavý. Ale protože měl druhý lepší hodnocení, riskla jsem to a jsem moc ráda. Je mnohem lepší, byť je delší. A doufám, že budou další!

31.07.2022 5 z 5

Den hněvu Den hněvu Karl Hill

Detektivka ne, spíš thriller. Thriller, který se nejspíš bude líbit příznivcům Lee Childa, Chrise Ryana nebo třeba Vince Flynna. Takže nic pro citlivky. Pro mne super objev a těším se na další pokračování.

05.06.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tak třetí díl se mi líbil méně než předchozí dva, ale rozhodně pořád vysoko nad průměrem!

11.12.2021 4 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Tak já jsem to na straně 140 vzdala, nudila jsem se ‍️

06.11.2021 2 z 5

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Robert Sára

Knížka mne zajímala hned z několika důvodů a rozhodně nezklamala. Obdivuju otevřenost, s jakou Lukáš vypráví svůj příběh. A přeju mu, aby tentokrát už neklopýtl!

03.10.2021 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Mňo. Námět příběhu je zajímavý, ale nějak jsem přehlédla, že je to román pro ženy. Přelouskala jsem to, dala bych tomu 70%, ale další knížku od autorky číst nebudu, protože tohle si nedokážu užít.

18.06.2021 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Thomas Perry

Moje druhá knížka od autora a stejně jako Starý muž není zbytečně natahovaná, má spád a originální příběh.

13.05.2021 5 z 5

Vnitrozemí Vnitrozemí Nelson DeMille

Knížka je psaná dost podrobně a trochu mne to v průběhu čtení rozčilovalo, ale za polovinou knihy jsem pochopila, že to není samoúčelné. Nesporně pozdější Demillovy knihy mají větší švih, ale zajímavé čtení to určitě bylo.

20.02.2021 4 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Celá tahle trilogie pro mne byla velmi příjemným překvapením. Neotřelé zápletky a námět, hezké kulisy, mělo to spád.. já jsem velmi spokojená. I v mém okolí jsem zaznamenala stížnosti na příliš detailní popisy města, ale ani ve třetím díle, ačkoli jsem si na to dávala pozor, jsem si toho nevšimla. Patrně proto, že mne zcela pohltil děj.

15.01.2021 5 z 5