lenka.g lenka.g komentáře u knih

Usáma Usáma Chris Ryan (p)

Autor si teda nikdy nebere úplně servítky, ale tahle knížka mi přišla drsnější než ostatní a taková.. deprese vzbuzující. Ale napínavá a čtivá, jako vždycky.

18.06.2021 4 z 5

Před ničím se nezastaví Před ničím se nezastaví Michael Ledwidge

Příjemné překvapení! Příjemně akční oddychovka, nijak rozvláčná, nijak extrémně komplikovaná a navíc má krátké kapitoly. Takže autora si rozhodně ukládám a těším se na další knížky.

23.04.2021 5 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Trápila jsem se. Kdyby to aspoň nebylo tak rozvláčné, když už to není napínavé.

18.04.2021 3 z 5

Starej chlap Starej chlap Thomas Perry

A mně se to líbilo! Po temných severských krimi jsem sáhla po téhle knížce, která není úmorně dlouhá a zbytečně nastavovaná a příběh má neobvyklého hrdinu a neohranou zápletku.
Učitě to není bláznivě humorné čtení jako knížky Jonase Jonassona a tedy když jsou tu srovnání s Jackem Reacherem Lee Childa (což je můj velký oblíbenec), to srovnání rozhodně snese a tuhle knížku určitě hodnotím výš než poslední Reacherovku.

01.02.2021 5 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Silva je můj velký oblíbenec a dost se bojím, že jeho hlavní hrdina Gabriel už brzy nebude mít na dobrodružství síly, ostatně v podstavení ředitele Ústavu už by asi klasického hrdinného operativce hrát neměl. Ale mám ráda i Chrise, třeba bude série pokračovat s ním.. A nebo dorostou dvojčata. Prostě nechci, aby tahle série skončila, protože je skvělá! :)

28.11.2020 5 z 5

Červená Kobra Červená Kobra Rob Sinclair

Tak trošku Jason Bourne, tedy rozhodně můj šálek čaje.

08.11.2020 5 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Milá knížka zachycující situace ze života rodiny Bernatských. Laskavé čtení plné dětské bezprostřednosti určitě stojí za přečtení.

25.10.2020 4 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Upřímně řečeno, nebýt to právě Lee Child, tak knížka ode mne dostane jen 3 hvězdičky a další nečtu. Tento díl mi nějak nesedl stylem psaní. Příběh byl zajímavý, ale něco mi nesedlo.

28.09.2020 4 z 5

Rudý úder Rudý úder Chris Ryan (p)

Tentokrát to není na maximální počet hvězdiček a nebýt autor můj velký oblíbenec, nejspíš by schytal jen tři. Jednak mi hlavní postavy téhle série nejsou sympatické obecně, ale tentokrát mne nestrhl ani děj.

28.09.2020 4 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

První díl se mi líbil asi maličko víc, ale i tak platí, že knížka je milé překvapení, není nudná ani na stejné brdo jako desítky jiných a že se těším na závěrečnou část trilogie.

28.09.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Chris Ryan (p)

Oblíbený autor, oblíbená postava, spousta akce, dobří a zlí hoši, těžké úkoly, které se na správných místech komplikují... prostě dokonale namíchaný koktejl, který příznivce Chrise Ryana, Dannyho Blacka nebo vojáků SAS nezklame!

26.11.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Sice to nápadně připomíná Agathu, ale četlo se to dobře, napětí nechybělo, takže já doporučuju.

13.10.2019 4 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Zpočátku mi to připomínalo Horu mezi námi, zhruba od půlky jsem tušila, jak se věci mají, ale přesto k nějakému překvapení sem tam došlo a knížka se mi líbila, můžu doporučit:)

16.08.2019 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Hezké, ale protože kniha je velmi podobná titulu Dopisy, které nikdo nečetl, jsem si na zadek už nesedla a dávám jen čtyři hvězdičky, neb Dopisy si se mi líbily víc.
Za přečtení obě knížky určitě stojí.

18.05.2019 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Knížka mne hned nalákala, ale po celou dobu čtení jsem měla trochu problém se opravdově začíst. Jinak způsoby vraždy jsou velmi neotřelé a knížka vcelku napínavá. Ale shoduji se s komentáři, které považují pasáže s Karlem za zdlouhavé.

22.06.2018

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown tak trošku vykrádá sám sebe: v Počátku je schéma stejné jako jindy: profesor Langdon zachraňuje krásku v nesnázích a mimochodem taky svět :) Jen kulisy se mění, tentokrát se tak děje ve Španělsku.
Uhodla jsem, že vrahem je zahradník, a tušila jsem že to s tím Kirschovým objevem nebude až zas tak moc převratné.
Nicméně já knížku ke čtení určitě doporučím, protože rozhodně nejsem zklamaná. A nejen proto, že si díky Brownovi na seznam "musím vidět" píšu Barcelonu, ale prostě proto, že psát umí, knížka se čte krásně, člověk se na ni těší a příběh ho baví.

02.03.2018 4 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Nooo, tak tohle bylo milé překvapení! Moje první knížka od tohoto autora a už začátek byl velmi neotřelý. Příběh má spád a o napětí a překvapení není nouze, takže já rozhodně doporučuju:)

23.02.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knížka se neomezuje jen na líčení pobytu v koncentračních táborech, ale popisuje Violin život těsně před válkou a během ní - tedy nejen hrůzy Osvětimi, ale i životy obyčejných lidí, a třeba i to, jak se chovaly Violiny spolužačky poté, co začalo pronásledování Židů.
Autorka líčí hrozný osud své rodiny, ale přesto si zachovala optimismus vůli žít. Je to velmi silný příběh, který určitě stojí za přečtení.

02.02.2018 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Odpočinková knížka s nápadem, ale ten humor mi přišel trošku vydřený. Něco mezi Saturninem a Šmídovými Vodáky, ale chyběla tomu jejich lehkost.

21.01.2018 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

No. První půlka vypadala hodně zajímavě a líbil se mi styl psaní: střídání různých postav a jejich pohledů.
O druhé půlce nemůžu říct nic jiného, než že to byl klasický harlekýn. Což je škoda, ta knížka měla větší potenciál.

14.12.2017 3 z 5