Usáma

Někdo chce, aby Joe Mansfield zemřel. Podílel se na akci v Pákistánu, při které se to stalo. Viděl jednotku SEAL, jak vyráží do akce; viděl její vojáky, jak odnášejí bin Ládinovo mrtvé tělo. Joe se dovídá o rozsáhlém teroristickém útoku, k němuž má dojít po obou stranách Atlantiku. Pokud chce přežít, musí zjistit, co se skutečně stalo tu noc, kdy Američané vtrhli do bin Ládinova úkrytu v Pákistánu. A nakonec, navzdory všemu, odhalí zlověstnou pravdu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222329/usama-222329.jpg 411

Osama (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Naše vojsko

pobijecmuch
22.10.2018

Můj podiv nad hodnocením této knihy od některých jiných čtenářů. Je fakt, že autor v této knize napsal svoji verzi jak skončil nejhledanější terorista Usáma bin Ládin. Tato verze může být fikce, ale také to může být pravda. Mně se osobně kniha četla dobře a hodnotím ji max počtem hvězd. Chtěl jsem číst napínavý thriller a ten jsem dostal.
„Seru na al-Káidu“.

Radous
20.03.2018

Cca do poloviny knihy se jedná o parádní drama a je z něj cítit velice dobrou úroveň povědomí o fungování armády – i je to na dost objektivní úrovni. Nechci křivdit, ale je to překvapující, soudě podle toho, kdo je autorem – profesionální voják, bývalý člen SAS Chris Ryan (pod pseudonymem CA). Od něj, respektive o něm, jsem kdysi čet jednu knihu, v níž se popisoval jeho únik před iráckými jednotkami během války v Perském zálivu tuším... Opravdu mě tedy překvapilo, že se pustil na dráhu spisovatele a zrovna na tak vysoké úrovni. Když jsem pak dodatečně zjistil, jak moc už toho vydal, tak jenom zírám.
V druhé polovině této knihy však nastává zvrat, hlavní hrdina (voják – veterán) se mění v Mika Scofielda (...) a následně v něco na způsob Jasona Bournea, v jehož kůži se v podstatě odehrává i celý zbytek knihy. Tedy proti prvotní velice vysoké laťce to klesá na úroveň dobrého thrilleru. Každopádně jedna věc mi v hlavně utkvěla – velmi brutální popsání scén vražd. S tak detailním humusem jsem se už dlouho nesetkal. Inu autor svou původní profesi (armádní) nezapře, leccos toho jistě viděl.

ThomasRuhe
12.12.2016

Celkově se mi kniha líbila a dobře se četla. Absolutní vrchol příběhu je ale hned na začátku, a to v akci při dopadení bin Ládina. Tohle pro mne Ryan nepřekonal ani svým zajímavým koncem.

Kikušák
21.11.2016

Nevím jak vy ostatní, ale knížka se mi naprosto líbila!

Plútarchos
06.08.2015

Je to již třetí Chrisova kniha, kterou jsem s chutí a napětím přečetl. Postupně jsem ale stále kritičtější a Usáma dostává jen tři hvězdičky - stále však stojí za přečtení! Opět se seznámíme s elitním vojákem anglického pluku SAS. Joe Mansfield je nasazen do akce, při které je dopaden a zabit Bin Ládin. Při akci však se svým parťákem opustí své stanoviště a jsou svědky něčeho, o čem nemají ani ponětí, ale někdo začíná usilovat o jejich život. Joe se vrací z Afgánistánu zpět do Británie. Je paranoidní a všude vidí nepřátele, kteří usilují o jeho život. Paranoia se ale brzy přemění v hrůznou skutečnost, při které umírají lidé. Kniha je opět velmi čtivá, akční a napínavá. Oproti předcházejícím dvěma knihám (Zóna smrti a Těžký soupeř) se však najdou i méně akční pasáže (Joeův pobyt ve vězení) a rovněž hlavní zápletka je neuvěřitelně konspirační. Kniha nijak nevybočuje z Ryanovy hlavní linie - příslušník elitního SAS pluku, napínavé boje s extrémisty a Al-Káidou v Afgánistánu a pokračování zápletky v "civilním" prostředí. Přečtením knihy rozhodně nešlápnete vedle!

3am
01.12.2014

Napínavá a velmi čtivá kniha, ale někdy až příliš brutální, tohle jsem u autora zažil poprvá a to jsem přečetl téměř všechny jeho knihy.

Colin Armstrong

Chris Ryan (p)