Volný pád

To, že Allison přežila pád dvoumístného letadla, ještě neznamená, že si zachránila život. Je sama uprostřed coloradských hor, odkázána jen na pár věcí, které sesbírala na místě havárie. Od nejbližší civilizace ji dělí mnoho dní chůze. A navíc v ní stále vzrůstá podezření, že je jí někdo v patách. Na opačné straně země se Allisonina matka dozvídá, že její dcera byla na palubě zříceného letadla. Je pohřešovaná, pravděpodobně mrtvá. Matka však odmítá tomuto tvrzení uvěřit, dokud jí někdo nepředloží pádný důkaz. Ponořena do hlubokého smutku začíná pátrat na vlastní pěst a postupně zjišťuje, jak vlastně Allison poslední roky žila, jaký člověk se z ní stal... a jaké lidi si pustila až příliš blízko k sobě. V několika různých rovinách se postupně odkrývají nejen dávná rodinná traumata a neodpuštěné křivdy, ale také tvrdé praktiky farmaceutických společností. Děj plyne v téměř infarktovém tempu a graduje k závěru natolik nečekanému a napínavému, že čtenářovy nervy dostanou opravdu zabrat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397832/volny-pad-mGa-397832.jpg 4.317
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Freefall (2019)

Kniha Volný pád

handulli

Dobrý námět, dobré zpracování, čtivé, ke konci napínavé a závěr nebyl tak artisticky překombinovaný jako několik thrillerů, které jsem předtím četla.
Doporučuji.

bookcase

Zápletka trochu připomínala jeden román od S. J. Bolton, ale to nevadí, thrillery si bývají podobné, jen záleží, jak to autor nakombinuje. Líbila se mi dvojí linie, pohled Allison i její matky.

Dela111

Volný pád vychází z námětu, který není ničím nový, ale je to celkem vděčný nápad, bohužel zpracování je slabší.
Sledujeme dvě dějové linky - Allison, která přežila havárii letadla a Maggie, její matku. Děj s Maggie je hodně o rodinných vztazích, o nedorozumění, které může vést až k odcizení.
Příběh není žádnou zběsilou jízdou, tři čtvrtiny knihy jsou bez napětí a bez překvapení. Až poslední čtvrtina připomíná thriller a obsahuje jeden zvrat, který se ale dal očekávat.
Kniha má velmi jednoduchý a naprosto předvídatelný děj, nenáročný na sledování. Je to celkem příjemné počtení, ale jako thriller je to slabé.

Dresia

Po dlouhé době dávám plný počet bodů, mělo to spád, emoce, napětí, zajímavé téma.