lenikaspi lenikaspi komentáře u knih

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Ani nevím, co mám o téhle knížce psát, snad jen - všichni si ji přečtěte. Je to tak skvělá kniha.

16.04.2013 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Celkem nuda. Byla to první knížka, co jsem od autora četla a zklamalo mě to. Čekala jsem o dost víc. A ten konec. Nicholas Sparks má talent psát divné konce. Ve filmech mi to nikdy tak nepřišlo. Ale tenhle konec je tak hrozně rychlý a divný.

16.04.2013 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Tahle knížka se mi hrozně nelíbila. Viděla jsem už několik filmů natočených podle Sparksových knih a tak jsem čekala, že se mi i ty knížky budou líbit, ale tohle je už druhá, co jsem od něj četla a jsem dost zklamaná. A ten konec... skoro bych řekla, že mě naštval. je to šíleně předvídatelné.

16.04.2013 2 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

I když takovéhlé dívčí románky moc nemusím, tohle jsem dostala na Vánoce, a tak jsem to přečetla.. no, můj šálek čaje to není, ale ujde..

30.11.-0001 3 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Konečně jsem přečetla knihu od Shakespeara ve které na konci všichni neumřou :D Ne, že bych nemilovala Romea a Julii nebo Othella, ale tohle je prostě něco jiného.. skvěle :)

30.11.-0001 5 z 5

1000 důvodů proč se nezamilovat 1000 důvodů proč se nezamilovat Hortense Ullrich

Tak tuhle knížku miluju.. jednou jsem si ji půjčila v knihovně jen proto, že mě zaujal její název, ale nic moc jsem nečekala. Takže přišlo příjemné překvapení :)

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Dokonalost.. i když jsou knihy od Lenky Lanczové většinou dívčí romány, které moc nemusím, tahle je prostě jiná! Jistě, objevuje se v ní láska, city, ale hlavním tématem je tajemství, trápení.. Přečetla jsem ji několikrát a pokaždé jedním dechem..

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Úžasná knížka.. jako dítě jsem ji četla pořád dokola, prostě jsem ji milovala.. ale musím přiznat, že ta druhá část už mě nebavila.. prostě pro mě byl konec tím jak se Jitka s Honzou tak nějak jakoby usmířili v tom autobuse a tak dávám 5 hvězdiček :))

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Nejlepší knížka! Dějiny filosofie napsané zábavným způsobem tak, že si to možná přečtou i lidé, kteří by se o to jinak vůbec nezajímali a do toho zajímavé osudy Sofie.. určitě přečtěte :)

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Téhle knize bych dala těch hvězdiček klidně i šest.. určitě můžu jen doporučit :)

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Aaach, jak ráda čtu tuhle knížku.. :))

30.11.-0001 5 z 5

Úžasná knížka.. :) Alenka je prostě výjimečná a nenahraditelná!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek je prostě dokonalá knížka. Poukazuje na to, jak těžké bylo žít v době, kdy se příběh odehrává a tím ještě víc vyniká Lizzy, která se nebojí vyjádřit svůj názor a dokonce si dovolí odmítnout sňatek s bohatým mužem, který by byl pro ni dokonalou partií. Moc pěkné!

Babička Babička Božena Němcová

Babička je prostě nesmrtelná klasika, kterou by měl alespoň jednou přečíst úplně každý..
to Hadzi Halef Omar: Vážně by mě zajímalo, kolik ti je, že můžeš něco takovýho napsat..

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na Větrné Hůrce je jednou z mých nejoblíbenějších knih.. četla jsem ji už tolikrát a pořád se mi líbí stejně jako při jejím prvním čtení. Dokonalé propletené a zamotané vztahy, zajímavé postavy.. určitě doporučuji.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Určitě je to moc pěkná knížka a prostě klasika.. dokonce ani šílené učení absolutně nezapamatovatelných veršů mi ji nedokázalo znechutit :)

Prázdniny za všechny prachy Prázdniny za všechny prachy Petra Braunová

Moje nejoblíbenější kniha od Petry Braunové. Podle mně v ní autorka hodně zajímavě nahlíží na logiku toho dítěte, když zjístí, že má její otec milenku.. Zajímavé zápletky, už jsem ji četla několikrát a mám ji strašně ráda.

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Pokud máte rádi dobrodružné a napínavé knihy, určitě si Ztracený svět nenechte ujít! Novým Harrym Potterem bych to sice nenazvala, protože na Harryho to zcela jistě nemá, ale i tak jsem si knížku zamilovala. Je to jedna z těch knížek, co vás pohltí a nepustí, dokud ji nedočtete a jakmile ji dočtete, hned musíte rychle běžet do knihkupectví pro další díl.

30.11.-0001

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Skvělá knížka! Začetla jsem se do ní tak, že jsem nemohla přestat.. hodně zajímavě napsaná, určitě doporučuju přečíst :)

30.11.-0001 5 z 5

Šestka je podle mě ze všech dílů Harryho Pottera úplně nejlepší.. trojka Harry, Ron a Hermiona už nejsou děti, ale zároveň ještě taky nejsou dospělí.. v sedmém díle je víc akce, ale tenhle je prostě poslední klidnější :) Mám ho ráda.