Leniiis Leniiis komentáře u knih

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Kniha mě zaujala anotací a tak jsem jí dala šanci, ale tak krásně postavený příběh jsem vážně nečekala. Po dočtení jsem byla plná emocí a dojetí a potřebovala jsem chvilku, abych knihu vstřebala a mohla začít číst další. Asi jsem ještě ani nečetla knihu z prostředí Indie, takže jsem se zase dozvěděla něco novýho o tradicích a kultuře v této zemi. Knížku hodnotím kladně.

13.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak za mě tato knížka nejvíc povedená z těch všech, který kdy autorka napsala.
Od prvního písmenka a první strany jsem do toho byla úplně zažraná.

14.10.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pro mě je Klevisová srdeční záležitost, takže jsem ráda, že ani tato knížka nebyla vyjímkou. Uhádnout vraha bylo zase takřka nemožný. Všechno tak propojený a domotaný, že člověk akt chvilkama ani neví jak se jmenuje a skáče z jednoho jména na druhý a jednou je podezřelej ten a pak zase ten. Autorka to prostě umí. Jediný negativní u ní vidím to, že ty knížky vadává strašně pomalu. Je to pak o nervy čekat na další dílko.

11.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka byla čtivá, nicméně mi trochu přišlo, že v této knížce nejsou hrůzy koncentráku vylíčeny až tak do detailu. Přišlo mi, že Lale měl vlastně strašně velký štěstí a Ti, které znal a pomáhal jim vlastně tím pádem taky. Vše mu prošlo, vše se dalo nějak udělat. Tím jakoby ani nechci říct, že ty hrůzy bych si víc užívala, ale asi jsem četla víc věrohodnější knížky. Ale i tak za mě super a hltala jsem to.

05.10.2020 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Tato autorka patří k oblíbeným, takže jsem z knížky byla fakt nadšená a po dlouhé době knížka kterou jsem hltala stránku za stránkou a neměla pořád dost.

02.10.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Jako ona tato knížka nebyla propadák. Jen prostě mě úplně k nepříčetnosti vytáčely obě hlavní postavy, takže to je pak těžký. Ale jinak knížka čtivá a zajímavá. Asi jsem nečetla nikdy knihu s takovým námětem. Takže bych asi normálně dala jen průměrný hodnocení, ale za tu originalitu přidávám jednu hvězdu navíc.

26.09.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knížka se mi líbila. Trochu jsem si teda říkala, že pro mě tak trochu antikoncepce.. :-D A stejně jako spousty ostatních mě napadla otázka jestli se dočkáme pokračování.

15.09.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Nečekejte žádnou klasickou detektivku, ale příběh místy i dost smutný, i přesto ale takový, který stojí za přečtení.
Nejdřív jsem trochu tápala co se děje a o co v příběhu jde. No na konci přišlo rozuzlení, který pro mě bylo až moc depresivní. Bylo pro mě to bylo fakt divný číst, co dokáže mozek, co dokážou léky a jejich nadměrný užívání. Jak můžete přijít o všechno..

09.08.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Tak za mě má autorka i lepší knížky, ale žádnej propadák to nebyl, to ne. Klasika, co neurazí, ale ani nenadchne.

06.08.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Trochu mě zmátla anotace, dle které jsem čekala trochu jinak postavený děj. Konec pro mě divnej, ale jinak čtivost za jedna.

20.07.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Silná a dojemná knížka o spojení a lásce jedné rodiny.
Když prší, hledej duhu. Když je tma, hledej hvězdy. Tak třeba například tohle mi hodně utkvělo v paměti..a je toho vlastně více, ale však si to přečtěte sami.

16.07.2020 5 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Že je Emma někdo jiný než za koho se vydává se dozvíte vlastně už na začátku, ale pak musíte poctivě dojít až na konec, abyste se dočkali jakéhosi závěru. Za mě málo napětí a akce. Klidně bych ocenila víc okousanejch nehtů (tech mejch samozřejmě :-D ). Ale jinak příběh fajn. Prolínají se tam dvě časové osy, někomu může vadit, mě nevadilo. Za mě ale prvotina autorky určitě lepší.

10.07.2020 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a jménech, ale jakmile jsem se zacetla už to šlo samo.
Co napsat. Knížka nebyla vubec špatná, ale taky nečekejte takovou tu propracovanou detektivku u které nebudete moct napětím dýchat..taková průměrná knížka, ale četla se dobře.

30.06.2020 4 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Jako už i u předchozích dílů mi přišlo divný, že novinářka nasazuje div ne život skrz věci, který se jí třeba ani tak moc netýkají. No, ale to už je prostě Nora no ..příběh hezký, zajímavý, hodnotím kladně.

19.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Co tohle sakra bylo? Jestli něco po přečtení této knížky vím, tak to, jak svý děti rozhodně nebudu vychovávat a jak se k nim určitě nebudu chovat. Hrůza a děs, co si musí prožít jedna malá holka. Už jen oslovení dcer, jedna Katuška, druhá Baruna...srdce se mi svíralo a bylo mi úzko. A ten konec? No comment. Nejhorší je, že tohle se v reálu opravdu děje.

16.06.2020 5 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Tak mě osobně tato knížka opravdu chytla za srdce. Tak krásná, čistá, plná emocí. Od začátku jsem tak nějak tušila o jaké téma se bude v knize jednat.. A konec byl napsaný tak dojemne a krásně, že jsem se neubranila slzám.
Ale bohužel, přesně tohle se děje a taková doba je. Bohužel i v dnešní době mají lidi předsudky a ublizuji lidem třeba jen slovem... Můžeme jen doufat, že svět a my s ním brzo budeme trochu lepšími. Každý má právo na šťastný život..

15.06.2020 5 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Mě teda první autorčina knížka bavila mnohem víc. Tady mi nepřišlo vubec žádný napětí a akce. Postavy mi byly uplně vzdálený, nebyly více popsány jejich povahy a životy.

07.06.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Chvilku mi trvalo, než jsem se zacetla, ale pak už to jelo jako po másle. A ten konec? Tak to jsem nečekala.

27.05.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Knížka byla super, byla jsem spokojená a říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit. Najednou buch. Poslední dvě strany a já zůstala naprosto v šoku, co to jako má být. No síla. Dlouho mě žádná kniha takhle na závěr doslova nepřipravila o řeč. Už si jdu dělat rezervaci na další knížku od této autorky.

22.05.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knížka byla čtivá a fajn, ale nemění to nic na tom, že v příběhu chyběla nějaká větší akce a napětí. Za to dávám jednu hvězdičku dolů.

16.05.2020 4 z 5