Ambo Ambo komentáře u knih

Hacienda Hacienda Isabel Cañas

Bavilo mě ti prostředí, Mexiko jsem znala jen z filmu o Fridě. Dozvěděla jsem se spoustu věcí. Bála jsem se, takže kniha svůj účel splnila, ale není ničím výjimečná. Velmi oddechové čtení.

29.09.2023

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Dobře napsané těžko stravitelné téma. Charaktery jsou vykresleny uvěřitelně.

26.07.2023 5 z 5

Zrádce Zrádce Jonathan De Shalit

Bylo to pro mě místy zmatené a musela jsem s e vracet na začátky jednotlivých kapitol, abych si ujasnila, co se tam vlastně děje, ale jinak mě to moc bavilo. Aby bylo jasno - zmatená jsem spíš já, ne ta kniha! :-)

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Tenhle Pan spisovatel opět ukázal, jak moc dobrý je ve svých nápadech a pointách. Bravo!

Světlušky a jiné povídky Světlušky a jiné povídky Hannah Vincent

Po dlouhé době kniha povídek, která mě bavila a četla jsem ji skoro na jeden zátah, což není u povídek běžné, často je odkládám. Líbila es mi jejich atmosféra i styl. Ano, některé byly slabí, ale žádná vyloženě nenudí. Doporučuji.

Dobývání nebe Dobývání nebe Paolo Giordano

Tohle se mi moc líbilo. Krásně vykreslené postavy, jejich vnitřní motivaci a neúrpsoný svět kolem nich, který neodpustí nic. Vše má své důsledky, o tom ta kniha je, vede člověka k zamyšlení, není plitká jako spousta jiných knih. Určitě se vrhnu i na autorovy další knihy.

24.04.2022

Les Les Marek Baroš

Nejdřív jsem si říkala, že je to divný, ale líbilo se mi to.

Hovory s veverkou Hovory s veverkou Miloš Macourek

Bavila jsem se!

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Miluju příběhy o lidech a psech a tenhle je navíc skvěle napsaný. Mockrát jsem se při čtení dojala.

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Nejdřív jsem viděla film, potom knihu. Líbí se mi oba počiny, výhodou je, že jsem věděla, jak si hrdinky na stránkách knihy představit. Mám ráda příběhy žen z minulého století.

Pod koly / Tento svět Pod koly / Tento svět Hermann Hesse

Moc mě to nebavilo. Styl psaní, příběh, ani myšlenky mě příliš neoslovily. Přemoudřelost v literatuře škodí. Papír nesnese vše. Kniha podle mě byla platná v době vydání, dnes už je nejen stylově passé.

23.04.2022 2 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

PPP už jsou poměrně ohrané téma, ani tento příběh není výjimkou, ale je to pěkně napsané, svižné. Je z toho cítit mládí, nestylizovabost ve psaní. Bez kudrlinek, pěkné.

23.04.2022 3 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Krásně napsaná kniha, oddychový, milý příběh, který nezklame. Četla to celá má rodina, tedy myslím tím ženy a všem se kniha moc líbila!

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Bavila jsem se, vzpomínala jsem a ač mám na hodně věcí odlišný názor a pohled než hlavní postava(y), četbu jsem si užila. Je to takové hezké shrnutí zásadních momentů z veřejného i obyčejného života, které si všichni pamatujeme.

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Krásná kniha! Krásné ilustrace, moc se povedla.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nemůžu si pomoct, nebudu hodnotit, že ti chlapi byli blbové, což jsem teda právě teď udělala... horší je, že byli napsaný jako podle nějaký šablony. Trapný. Divím se, že taková věc u Čechů sklízí ovace a mrzí mě to. Troška hadr.

23.04.2022

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Klasika, kterou jsem četla ve třinácti, pak v patnácti a až ve dvaceti jsem ji konečně dočetla. A líbila se mi.

Matky Matky Genevieve Gannon

Trochu bizarní, trochu napínavé a hodně dobré.

22.04.2022 4 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Hezká kniha. Bravurně vykreslené vztahy a motivace jednotlivých lidí v příběhu. Líbil se mi i děj, je to oddychovka, kterou doporučuju.

22.04.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Asi nejsem cílovou skupinou. Kniha mi přišla hloupá, hlavně chování postav.

22.04.2022 1 z 5