Ambo Ambo komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásné, oddychové, poklidné, snové!

22.04.2022 5 z 5

OFF – Digitální detox pro lepší život OFF – Digitální detox pro lepší život Tanya Goodin

Depresivní a pravdivé, mně text rozhodně pomohl! :)

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Líbil se mi nápad i postavy a jejich jednotlivé vykreslení. Je to oddychová literatura, ale čekala jsem náročnou knihu, zvlášť, když mnozí psali, že si museli dělat poznámky o postavách. Zase tolik jich nebylo. Četlo se to dobře a byl to příjemně strávený čas.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Líbila se mi, u příběhu mě mrazilo, skvěle propracovaný děj, kniha se četla jako po másle a patří mezi mé nejoblíbenější autorčiny počiny.

Hory a lidé Hory a lidé Ota Pavel

Tahle kniha se mi dostala do ruky díky nedávnému pobytu v cizí chalupě na Šumavě a byla mi skvělou společnicí během rána nad bábovkou a čajem. Slovy daná místa lépe vystihnout nešla.

19.04.2022 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Kniha mě bavila, zajímavý děj, postavy i místo, kde se příběh odehrává.

19.04.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

To už je vlastně klasika. Klasika, která mě neomrzí. Plná ženskosti a přesto netlačí na pilu. Kniha o důležitosti našich kořenů a schopnosti dohlédnout dále než na to, co vidíme na první pohled. Když jsem se pak místy, do kterých je děj Bohyní zasazen, procházela, neubránila jsem se vidění jednotlivých postav na loukách v přilehlých lesích a připadala jsem si jako vtažená do filmu s tou nejlepší kamerou. Všem čtenářům této knihy doporučuju místo navštívit, je to silný zážitek.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Moc se mi kniha líbila. Ten její rytmus, zajímavé zvraty, postavy živě vykreslené! Paráda. Thrillery nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, ale kdyby byly všechny jako tento, nečtu nic jiného.

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Je to útlá kniha, děj je orámovaný časovým úsekem, přesněji je vměstnán do 24 hodin. Během děje se setkáme s řadou postav, každá má nějaký problém a řeší ho po svém. I když to byla malá plocha, na které by se mohla odehrát velká románová láska nebo zmar jednotlivce, postavy jsem si oblíbila, stejně jako rytmus celé knihy, pitoreskní prostředí maloměsta, které sama prožívám od chvíle, kdy jsem se přestěhovala. Nejvíc se mi líbila Jiřina, na jednu stranu maloměšťačka, na druhou stranu žena, která kdysi měla potenciál, ale nerozvíjela ho v žádném ohledu. A proto je ta kniha skvělá, protože vykresluje lidi, které okolo sebe vlastně máme všichni, stačí se rozhlédnout.

Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Allan Hall

To, co tenhle člověk, nestvůra, udělal, bylo hrozné, o to hůř se ta kniha četla. Nebyla moc dobře napsaná, místy málo citlivá (u jeho popisů) někdy příliš patetická - u popisů toho, co cítily jeho oběti. Přesto jsem ráda, že tady tyto knihy jako svědectví jsou.

18.09.2021 1 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Skvela kniha!!!

30.04.2021 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Moc se mi líbilo, jak je příběh napsaný. Oceňuji především jeho epičnost a vykreslení postav. Svou hloubkou by mohl zaujmout i pány.

14.04.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Uf, tohle se mi ani trochu nelibilo. Tezkopadne napsane, divne formulovane, odosobnene... proste nic, co bych po tak mohutnem pr teto knihy cekala.

14.04.2021 1 z 5