Lena79 Lena79 komentáře u knih

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Je obdivuhodné čím si přeživší holocaustu museli projít, aby si zachránili život. Tito lidé mají můj obdiv. Kniha se mi četla dobře.

24.02.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Knihu jsem přečetla za dva dny, zaujal mě pohled ze dvou stran, tedy jak Erikův, tak Joanny. Do jisté fáze příběhu jsem si myslela, že vím, co za tím vězí...No, zmýlila jsem se, nevadí. Znamená to jediné, kniha špatná není, má určitý náboj. Rozuzlení bylo pro mě překvapením, očekávala jsem něco jiného. Tohle mi přišlo až moc.

03.02.2019 4 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Příjemná oddychovka. Pan Vondruška opět nezklamal, ikdyž je pravda, že po Oldřichovi jsem si na Jiřího Adama z Dobronína dlouho zvykala. Příběh je tentokrát zasazen do ciziny, což vůbec nevadí. Určitě přečtu i další knihy.

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Pohled na otrokářství z obou úhlů, vlastně tak trochu ze tří, protože Sarah se s rolí majitelky otroka smířit rozhodně nechtěla. Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst, často jsem bojovala s odhodláním knihu odložit...Nakonec jsem vydržela a knihu dočetla. Určitě zajímavé téma.

Hrady a jejich záhady Hrady a jejich záhady Petr David

Knihu od pánů Davida a Soukupa považuji za slabší. Přestože mám podezření, že některé příběhy k jednotlivým hradům jsou vycucané z prstu, kniha se mi v podstatě líbila. Určitě zajímavé tipy na výlety.

31.01.2019 5 z 5

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Bohužel pevně věřím tomu, že přesně takhle to nějak funguje i ve skutečném světě, nejen na stránkách knihy. Peníze nade vše. Každopádně příběh je pěkně napsaný, srozumitelně i pro laika. Jen bych si přála, aby se konec knihy vyvíjel jiným směrem, ale to jen můj problém....

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha se mi místy četla hůř, nejsem moc velký fanda do literatury faktu, tak to na mě alespoň působilo. Ale tady jsou právě ta fakta velmi důležitá. Samozřejmě jsem se neubránila srovnávání s filmem, a právě při čtení se mi často stalo, že jsem si v mysli přehrávala scény z filmu. Ikdyž jsem podstatu příběhu znala, kniha opravdu nezklamala, právě naopak.

Konkláve Konkláve Robert Harris

Zajímavý pohled do míst, kam se běžný smrtelník nemůže dostat. Machinace, intriky, boj o moc...Mě osobně se líbí rituál s pálením hlasovacích lístků a následný kouř, který signalizuje, zda je zvoleno či nikoli.
Kniha mě, až na trochu šokující závěr, bavila. Ačkoli nejsem věřící, přijde mi téma konkláve zajímavé, doporučuji.

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Přečetla jsem téměř na jeden zátah, vyprávění o osudech přeživších holocaust je samo o sobě zajímavé, ale tady jsem musela zapojit internet, abych si doplnila informace...Konec knihy se zdá skutečně uspěchaný, ani by mi nevadila kapitola navíc, kde by se daly popsat další životní cesty Heleny a Franze (třeba jaké bylo setkání u soudu)...Ale autorka to napsala takhle, tak to respektuji. Každopádně pěkný příběh.

29.01.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Přečteno za tři dny, autor mi trochu připomíná styl M. H. Clark, kdy se v krátkých kapitolách prolínají myšlenkové pochody aktérů, kteří se v příběhu objevují. Prostě různé úhly pohledu. Knihu určitě doporučuju, všechno má spád, čtenář se určitě nenudí. Jen mě trochu zaskočil konec knihy, takhle jsem to určitě nečekala....

27.01.2019 5 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Oddechová kniha, u které nemusíte nijak zvlášť přemýšlet nad dalším vývojem příběhu. Neurazí, ale ani nenadchne. Pozitivum vidím v prostředí, do kterého je příběh zasazen.

24.01.2019 4 z 5

Exkluzívne Exkluzívne Sandra Brown

Knihu jsem přečetla jedním dechem, tak dobře se četla. Příběh má rychlý spád, pořád se něco děje. Doporučuji

23.10.2018 5 z 5

Odhalená tvář Odhalená tvář Sidney Sheldon

Oddychová detektivka, která má rychlý děj. Přečetla jsem za dva dny...Doporučuji

24.09.2018 5 z 5

Šaman Šaman Egon Bondy (p)

Bylo pro mě docela složitý se knihou prokousat. Dost mi vadilo často opakující se slovo "šaman"...Teď k příběhu samotném, námět a prostředí mi přišli zcela v pořádku. Bohužel se ale našly pasáže, které mě nudili.

27.01.2018 4 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Příběh se mi líbil, prostě mám pana Vondrušku ráda. Ale co mi vadilo, byla postava Otovy ctitelky, prostě mi ta rozmazlená káča lezla na nervy, ale i to patří k příběhu...

14.01.2018 5 z 5

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Joby Warrick

Kniha mi v mnoha věcech ledasco vysvětlila, o politiku se nijak nezajímám, ale o IS slyšíme denně, proto jsem po knize také sáhla. Některé pasáže se mi četly hůř a některé zase líp. Určitě by si ji měl přečíst každý, kdo má nějaké otázky k tématu nebo se o problematiku zajímá.

26.02.2017 5 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Kniha se čte, navzdory hrůzám v ní obsažené, dobře. Pro nás je dost nepředstavitelné pochopit, čím si hrdinka knihy musela projít.

19.02.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha mě alespoň trochu začala bavit až v poslední čtvrtině, jinak to byl doslova boj. Nejvíc mě asi zaujala legenda o klenotu.

27.01.2017 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jednoduchý styl psaní mi vyhovoval, žádné dlouhé chození kolem horké kaše. Kniha určitě stojí za přečtení.

24.01.2017 5 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Jsem zhruba ve dvou třetinách a musím uznat, že se nudím. Nejzajímavější na příběhu se mi zdá prostředí, do kterého je zasazen.

27.12.2016 2 z 5