Hrady a jejich záhady

Hrady a jejich záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365166/bmid_hrady-a-jejich-zahady-Zqk-365166.jpg 4 20 11

Obsažný průvodce o českých hradech a tvrzích, které jsou obestřeny tajemstvím, nabízí nejen podrobné informace o dějinách našich nejvýraznějších pamětihodností, ale přibližuje rovněž zajímavosti o historických i moderních osobnostech, které jsou s nimi spjaty. Základem každého hesla je poutavý příběh a pověst, která se k danému místu váže, a vše doplňují praktické údaje o otvíracích dobách či možnostech parkování. Příručka tak slouží k rychlému použití, je utříděná, přehledná a inspirativní.... celý text

Nibiru
26.09.2021 4 z 5

Zajímám se o naše hrady a zámky už od dětství, takže knihu jsem si koupila ze zájmu, i když pár podobných už vlastním. Je pěkně zpracovaná, na křídovém papíře, historický popis vlastníků doplňují různé záhady a pověsti, které se k danému místu či stavbě vážou. Co mi ale vadí, je to, že autoři se převážně zaměřili pouze na stavby v Čechách, a docela opomněli významné a velkolepé hrady a zříceniny, nacházející se na Moravě. Jako rodilé Moravance, hlásící se k odkazu Velkomoravské říše, mi to docela vadí, a chtěla bych znát důvod, proč nebyly do knihy zahrnuty hrady jako jsou: Buchlov, Helfštýn, Hukvaldy, Lukov, Starý Jičín, Štramberk,apod. Rozhodně by si to zasloužily!

Ronnie68
09.08.2020 5 z 5

Za mě krásná kniha, kterou jsem dostala k narozeninám ... obsahuje zajímavé pověsti o daných hradech a také jak se dá na hrad dojet .... jsou to dobré tipy na výlety ... :)

pingu1
23.02.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. Něco z historie hradů, zajímavé pověsti, pěkné fotky, jako tipy na výlety prima :-) Zvířetice na obálce určitě navštivte, jsou nádherné :-)

Magdalena5
17.02.2019 4 z 5

Kniha byla celkem fajn, vadilo mi abecední řazení, protože jsem musela na mapě stále přeskakovat

Lena79
31.01.2019 5 z 5

Knihu od pánů Davida a Soukupa považuji za slabší. Přestože mám podezření, že některé příběhy k jednotlivým hradům jsou vycucané z prstu, kniha se mi v podstatě líbila. Určitě zajímavé tipy na výlety.

Iki1
27.11.2018 2 z 5

O hradních záhadách, které kniha anoncuje v názvu se tu téměř nic nedozvíme. Je tu soubor pověstí, které se váží k tomu kterému hradu. Protože je každý hrad doplněn praktickými informacemi pro návštěvníka, jedná se spíše o průvodce po hradech. Pak by ovšem mělo být v knize jiné, než abecední řazení, například podle krajů.

J.books
28.09.2018 2 z 5

Nápad dobrý, zpracování špatné. Čtenáře to nechytí, málo fotek a nezajímavý styl, škoda. Za mě nemohu doporučit, nudné čtení / zajímavé téma.

mira.l
05.08.2018 3 z 5

No, popravdě řečeno jsem si to asi představoval trochu jinak. Co se mi vcelku líbilo, úvody jednotlivých kapitol, kde je vždy uvedena krátká historie každého sídla. Co mě bavilo už výrazně méně, bylo pokračování s tajemnými příběhy. Většina je jich z kategorie pohádek a bájí, zakopané poklady, nešťastné lásky, loupežníci, tajné chodby, tajemná zjevení, duchové, a tak pořád dokola. A na to mě moc neužije.
Příliš nepotěšilo ani větší než malé množství překlepů.

MinaHawke
09.07.2018 5 z 5

Hezká kniha se zajímavými příběhy. Moc se mi líbily pověsti a záhady.

lalaserka
09.06.2018 5 z 5

Zajímavá knížka, některé hrady jsem ani neznala

katka134
27.04.2018 4 z 5

Příjemné čtení tajemných příběhů, které se staly či nestaly na hradech známých i méně známých. Dobrá inspirace na výlety.

Autoři knihy

Vladimír Soukup
česká, 1949
Petr David
česká, 1949

Kniha Hrady a jejich záhady je v