LejcaS LejcaS komentáře u knih

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Kniha plná historických postav a událostí. Spousta informací pro milovníky a nadšence napoleonských válek. Trochu jiné dílko než předešlé knihy, které jsou spíše příběhem zasazeným do historického období. Tady je tomu naopak, jsou to převážně historická data a události a do nich je lehce vpletený příběh civilních obyvatel. Autorka dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby, čtenář má pocit, jakoby se ocitl přímo uprostřed válečné vřavy.

13.01.2016 5 z 5

Pětiminutové masáže Pětiminutové masáže neznámý - neuveden

Tenká knížečka, která nám dává nahlédnout do různých druhů masáží a využití jich při určitých zdravotních problémech např. akupresuru, reflexologii, thajské masáže... Jako ukázka možných technik je zajímavá, ale po praktické stránce je asi vhodnější si přečíst nějakou podrobnější publikaci.

28.12.2015 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Ze začátku mi trvalo se začíst, asi proto, že jsem neustále srovnávala děj knihy s filmovým zpracováním, které jsem viděla jako první před mnoha lety, stále jsem si říkala,že si skoro nic z toho co jsem četla nevybavuji. Jak už tu bylo psáno příliš společného film a kniha nemají, snad jen pár záchytných bodů. Společnou myšlenku o blízké budoucnosti jsem spíš shledávala s knihami vydanými o pár desítek let dříve a to s 1984 od Orwella a 451°C Fahrenhaita od Bradburyho. Procitnutí a vzepření se jedince proti absolutní řídící moci. Jak lehké je manipulovat s lidmi a jejich myslí, zhypnotizovat a zfanatizovat davy, jojo, média jsou mocné zbraně.

17.12.2015 5 z 5

Krásná hravá knížka se slůvky jejíž náplň stojí za zamyšlení se nad naším bytím na této překrásné planetě, ukazuje zde že smysl života je někde úplně jinde než jen v honění se za roztodivnými cíli.
A pár citací: ,,Můžeme zemi obývat, jenomže my ji chceme dobývat". ,, Všechno souvisí se vším, všechno je navzájem propojené a každá výchilka proti rovnováze naší planety se nějakým způsobem vrací"

01.12.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Ze začátku se mi kniha trochu obtížně četla, ale to jen do doby než jsem si na nový způsob psaní zvykla, pak se nedala odložit. Pohled na zvrácenou ,,lásku" ze strany psychopata a stalkera. Vlastně mi ho bylo místy nesmírně líto. Jak ho jen teď dostat z hlavy ven? Pro ty, kdo si oblíbily psychologické drama, můžu jen doporučit.

13.11.2015 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Tak ... dlouho se mi už nestalo, abych u knížky brečela a to i přes to, že jsem věděla jak dopadne. Příběh chlapce žijícího na druhé straně plotu koncentračního tábora, chlapce který ve své dětské naivitě nechápe, kde se ocitl, proč a co se kolem něj děje a snaží se vše pochopit svýma vlastníma očima a rozumem. Příběh přátelství vzniklého na pomezí dvou rozdílných světů...

23.10.2015 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Pohled do života člověka milujícího národem, člověka jenž dokázal naši malou zemi dostat do podvědomí celého světa, respektovaného v očích cizích státníků i obyčejných lidí. Autor zde krátce a vtipně popisuje také zážitky ze zahraničních cest, kde se dozvíme mnohé o zvyklostech a rituálech různých národů a jak se s nimi vypořádal malý velký český človíček, mnohdy po svém, vždy ale s grácií.

14.10.2015 5 z 5

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

Tak jsem dala knize druhou šanci (napoprvé nedotčeno, ale nerada se vzdávám :-) zajímavý námět a myšlenka s oživováním, ale bohužel jsem asi od knihy čekala něco jiného. Začátek byl hodně povedený a pokud by se celá kniha vyvíjela v daném smyslu, byla bych nadšena, prostřední částí jsem se nemohla prokousat a konec mě už vyloženě nebavil. Dočteno jen z principu nenechat knihu rozečtenou.

20.09.2015 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha, tak jak jsem předpokládala, nezklamala. Ze začátku jsem si napsala malý tahák :-) se jmény postav pro lepší orientaci. Autorka dokáže čtenáře okamžitě vtáhnout do děje. Skvělé vykreslení postav se všemy jejich pocity i dobře skrytými sobeckými touhami. Jedna malá akce rozpoutá bouřlivou reakci, kdy vyplave na povrch všechna špína ,, dokonalé" maloměstské společnosti, završené tragickým koncem. Skvělé čtení od úžasné vypravěčky.

24.07.2015 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Moje první rande s Jeffery Deaverem a s jeho skvělým kriminalistou Lincolnem Rhymem :-) Napínavé od začátku až do poslední stránky. Chvíli mi trvalo zorientovat se v tolika čínských jménech a nutilo mě to vždy zalistovat o pár stran zpět a připomenout si o koho vlastně v případu jde :-) Zajímavé téma a nový náhled na čínské uprchíky.

30.06.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Bomba! Napínavé od první stránky až po tu poslední. Akorát teď asi chvíli nebudu mít úplně ty nejlepší pocity při nacházení keší :-)) Doporučuji všem...i mudlům :-))

23.06.2015 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Musím se přiznat, že ve chvíli kdy jsem si knihu v knihovně půjčovala, tak jsem o ní měla naprosto jiné představy. Možná také z tohoto důvodu se mi ze začátku četla špatně. Nerozuměla jsem ji a mnohokrát ji odložila. Jenže časem jsem se přistihla, že na ni stále myslím a různé názory a myšlenky se mi v hlavě neustále objevují. Takže jsem ji znovu uchopila dala jí další ,,šanci" . A jsem tomu ráda. Od půlky už jsem ji nepustila z ruky a zhltla až do konce.

12.05.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Opravdu silný, strhující příběh, který v mnohých z nás nepochybně dlouho zůstane. Tři linie děje: jedna snová, jedna z doby války a jedna ze současnosti. Osudy židovské dívky v koncentračním táboře a následně její vnučky. Otázka viny a odpuštění. A je vůbec možné odpustit zločiny nacismu? Kolik je toho člověk schopen vydržet, ale jizvy a šrámy na duši si pak už táhne celým svým životem. Pocit alespoň částečného zadostiučinění chytá na konci knihy hořkou pachuť.

25.04.2015 5 z 5

Jak jsem dojel až na Nordkapp Jak jsem dojel až na Nordkapp Simona Sztulová

Obdivuhodná, vtipně napsaná výprava na nejsevernější místo Evropy. Jen se třemi jízdními koly, jedním vozíkem a dvouletým prckem v něm. Za nepřízně počasí, za neustálé, všudypřítomné společnosti komárů, řečených bujónů :-) a drobných defektů na kole. Mají můj velký obdiv a chuť taky vyrazit někam ... někam za dobrodružstvím....:-)

19.04.2015 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Když jsem začínala číst tuto knihu, byla jsem nadšená. Pak jsem v průběhu čtení narazila na spousty hodnocení k tomuto románu. Jak kladné ohlasy,tak záporné. Z toho pár, které byly velmi nelichotivé. Tenkrát mě to docela dost naštvalo a řekla jsem si, že už kvůli těm ,,hnidopichům“, kteří na ničem nenechají nit suchou musím autora podpořit a napsat nějaké pěkné pochvalné hodnocení …. Bohužel, jak jsem se dostala do půlky příběhu, tak jsem jim v mnohém musela dát za pravdu a ke konci knihy už jsem hlavního hrdinu přímo nesnášela, nemohla jsem už dál vystát jeho asociální, ubrečenou, dětsky naivní, ostýchavou povahu a to jsem četla spousty knih s kdejakými podivíny…
Jinak zajímavý námět z prostředí knihomolů a restaurátorů knih, ale ta omáčka kolem…..

18.04.2015 3 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Děj knihy místy humorný, kdy člověk smíchy doslova vyprskne, místy neskutečně mrazivý. Zaznamenávájící životní cestu svérázného pana Pavlíka, zarytého komunisty, věčně neurvalého a zlomyslného důchodce, k poznání sebe samého a k usmíření se se svou dcerou a celým světem. Na jeho cestě ho vyprovází synovec Libor, prostitutka Kleopatra, zlodějíček Šklíba a kocour Iljič. Společně i každá postava zvlášť, zažvají nejrůznější dobrodružství, obyčejné i absurdní, pojaté s humorem i citem. Celý příběh je protkaný krátkými povídky, které celistvost příběhu nikterak nerozbíjí.

09.03.2015 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Skvěle zpracované povídky sršící ironií, vtipem a nečekanými zvraty, nádherně popisující lidské nedostatky a slabiny, trochu na způsob povídek Roalda Dahla. Je dobré zapamatovat si postavy z jednotlivých povídek, můžou se vám pak hodit v některé z dalších, včetně všudypřítomného pána Vonka, pozorovatele, věčného pokušitele a místy i napravovatele :-) Pro mě první kniha tohoto autora, ale zdaleka ne poslední.

16.02.2015 5 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Velmi zvláštně napsaná kniha. Pohled na tutéž věc očima tří různých postav věkově i společensky odlišnými. S autorem jsem si procházela všechny známé místa Brna. Při čtení jsem se hodně nasmála...ale ten konec mě dostal, dost nečekaný zvrat. Určitě doporučuji.

18.01.2015 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Rytířská čest, odvaha a láska, zrada, nenávist a pomsta, to vše na pozadí skutečné historické události. Ani pátý ,,závěrečný" díl neztrácí své kouzlo a je velmi čtivý.

31.12.2014 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Opravdu fascinující kniha k zamyšlení se nad svým životem a pomyslným žebříčkem hodnot. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

10.10.2014 5 z 5