lechaba lechaba komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Výborná knížka.. Chování a povaha hlavní hrdinky je pro mě milým překvapením, není to žádná ukňouraná fňukna, která neustále lituje svých rozhodnutí a jak se moc v knížkách nevidí má také své dny :-D .. S radostí na další díl..

09.06.2016 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Příběh vás svou vtipnou, ale i dobrodružnou povahou žene k další a další stránce a s přibývajícím klíčem a otevřenou bránou je opravdu těžké knihu odložit stranou. Musím se přiznat, že jsem doslova závislák na scifi / fantasy filmech / hrách, ale i anime a mangách, takže pro mě to byla taková malá bible (jak už zde mnozí psali) a jednoznačně jedna z nejlepších knížek, jakou jsem kdy četla..

03.06.2016 5 z 5

Tegmine Tegmine Soňa Sirotková

Tegmine bych rozdělila na tři části:1. Velice zdlouhavý a nudný začátek.. 2. fantazírování o Benovi.. 3. Překombinovaný konec, který vlastně koncem není.
Kniha mi přijde jak slohová práce na téma "Vroni v nové škole". O hlavní postavě se nedozvíte skoro nic, děj vás nikam nezavede a za každou kapitolou vám zůstanou pouze otazníky k vysvětlení.

31.05.2016 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Filmové zpracování nebylo špatné, ale s knihou, jak už to většinou bývá, nemá nic společného. Pro ty, kdo nejdříve viděli film a nyní tápou jestli mají číst, můžu za sebe říct, určitě si přečtěte. Kniha se lehce čte a díky pohledům jiných postav příběh krásně plyne.. S radostí a zvědavostí hurá na další díl..

10.05.2016 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tak opravdu nevím co si o téhle knížce myslet. Pár stránek si říkám wau, za chvílí cože to snad nemyslí vážně a když se probojuji na konce, tak jediné co mě napadne je: "To vůůůbec nikdo nečekal". Co se mi opravdu líbilo, byl popis nešťastníků - zmutovaní lidé co splynuli s okolním světem (prašivci, kluk s ptáky v zádech, blíženci). Uvidíme jestli se knížka v dalším dílu zlepší..

26.04.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Louisa Clarková rozhodně není obyčejná dívka, je krásným způsobem střelená a svá. Po celou dobu příběhu jsem doufala v ten šťastný sladký konec a když přišly poslední stránky, nestačila jsem utírat slzy.. Je to veselý a přesto smutný příběh.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný příběh který se vás dotkne u srdce.

Navěky Navěky J. M. Darhower

Mafie, otroctví, týrání lidí - zajímavý příběh, který se velmi dobře čte, jen některé pasáže jsou až příliš zdlouhavé a zbytečné..

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Mám ráda válečné romány, ale příběh je na mě příliš krátký a málo rozvedený.

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Spojení nadpřirozených schopností a detektivky se mi líbilo, ale ta romance?? Nějak jsem hlavním hrdinům nevěřila ani nos mezi očima..

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zarudlé oči, kručení v břiše a nespavost, to vše vás postihne při čtení všech knížek od Colleen Hoover. Autorka naprosto skvěle popisuje jak postavy ale i jejich pocity, že brzo splynete s knížkou a nic vás od ní neodtrhne.. Snad se dočkáme překladu i jejích jiných knížek..

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Styl psaní a hlavní zápletka je dosti zvláštní. Ze začátku jsem si myslela, že by to mohl být zajímavý příběh, ale v polovině knížky jsem se už musela nutit ke každé další stránce a to jen z toho důvodu, že nerada nechávám knížky rozečtené.

25.04.2016 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tahle knížka je svým způsobem úchvatná.. Stránky vás sami vtáhnou do děje a vy budete kapitolu po kapitole spekulovat, co se děje Finnem, Callou a Dareem. Snad se dočkáme překladu i zbylých dvou (3) knih.. (2 - Verum, 2,5 - Initium, 3 - Lux)... "Alea iacta est"

02.02.2016 5 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Příběh vás zavede do kouzelného světa, který svými postavami připomíná svět zaklínače, svět kde nic není nemožné. Celá série Alex Craftové mě velice nadchla a teď mi nezbývá nic jiného než čekat na dopsání zbylých dvou dílů. (4. díl by podle facebooku autorky měl v originále vyjít v únoru 2016)

22.06.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Velice krásná knížka plná smutných i veselých emocí. Colleen Hoover je výborná spisovatelka, vše je tak dokonale popsané, že mi ani nepřijde, že čtu, ale že se mi příběh odehrává přímo před očima.. Snad nakladatelé přeloží i dvě pokračování této knihy..

27.01.2015 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Opravdu velmi krásná knížka, stejně jako první díl.. Snad se brzo dočkáme i filmového ztvárnění, ke kterému už spisovatelka podepsala smlouvu o prodeji filmových práv..

23.01.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Opravdu krásná a výjimečná knížka, která stojí za přečtení.

22.01.2015 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Ze začátku jsem se nemohla do knížky dostat, ale při první odhalené mrtvole a začínajícím jiskření mezi Amelií a Devlinem jsem nemohla od vět odtrhnout oči. Pokud má rád čtenář záhady, duchy a nebezpečnou lásku, celou sérii Hřbitovní královny doporučuji.
Pro zajímavost: na svých stránkách autorka píše, že plánuje ještě další knihy do série Hřbitovní královny a jednu má už rozepsanou.

05.12.2014 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Výborná knížka, stejně jako první díl.. Pro mě je zde vše, co od knížky čekám (překvapení - kdo bude soudit Mackenzie; napětí - celý závěr knížky; láska - Wesley)

05.12.2014 5 z 5