lavendy lavendy komentáře u knih

Kobold Kobold Radka Denemarková

Ano, literární skvost asi. Asi ano. Pro mě, bohužel, velmi náročné čtení a velmi kruté. Nejprve jsem četla modrou část a trpěla jsem domácím násilím za všechny, kterých se to týká. Potom jsem se pomalu vydala cestou Něhy a trpěla jsem ještě více. Vlastně jsem to o pár stránek nedočetla, nedokázala jsem to.

30.07.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Přečetla jsem ji na doporučení, ale já sama bych ji asi nikomu neporučila. Troch zbytečný příběh i forma zpracování. Nic vám nepřinese.

16.07.2017 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Backman opravdu není mým autorem.

16.07.2017 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Muž jménem Ove mě štval od začátku až do konce. Bylo pro mě téměř bolestné ten příběh číst. Dočetla jsem to jen proto, že mě můj syn stále ujišťoval, že už se to rozběhne a bude to pěkné. Konec byl pěkné klišé. Vykalkulované. Alespoň myslím. Nepřekvapil.

16.07.2017 1 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Za srdce beroucí příběh, úchvatná hrdinka, kruté dějiny a kruté osudy. Když jsem si ji chtěla po roce přečíst znovu, abych si ji připomněla a mohla o ní hovořit, už jsem to nedokázala. S vědomím osudu hlavní hrdinky, nedokázala jsem tím znovu projít.

16.07.2017 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha je napsaná naprosto brilantně, úplně mě uchvátila.

16.07.2017 5 z 5

Miniatury Miniatury Michail Bulgakov

Parádní, velmi ruské, syrové, mrazivé. Musím si přečíst další knížky od Bulgakova. Jsem nadšena.

30.01.2017 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Moje první Vievegova kniha, když jsem si konečně řekla, že si také od něho něco musím přečíst. Tak tahle ještě šla, ale jeho asi tak třetí knihu v pořadí už jsem nedala. Je to stále stejné, na mě jaksi moc povrchní a dosti vulgární No, Vievegh ...

07.11.2016 1 z 5

Utíkej, Káčo, utíkej Utíkej, Káčo, utíkej Josef Lada

Jasná paráda!

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Úplná nádhera! Kdo by to řekl?

Ať zešílí láskou Ať zešílí láskou Halina Pawlowská

Všechny knihy Haliny Pavlovské jsou skvělým čtením do čekárny či na jiné místo, kde potřebujete přežít a ukrátit čas. Vtipné pointy a drobné komické situace, pobavíte se a nic víc nezůstane. Někdy, pravda, i nějaká ta praktická rada do života ... :-)

07.11.2016 3 z 5

Nadechnout se Nadechnout se George Orwell (p)

Přesná předpověď blížící se doby.

07.11.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neuvěřitelně trefné podobenství. Skvělá kniha a děsivým příběhem.

07.11.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelné! Neskutečná kniha! Četla jsem ji vyděšená na jedno nadechnutí!

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Kniha mne zklamala, i když jsem od ní nic moc nečekala. Měla jsem docela velký problém ji dočíst. Byla vlastně neskutečně nudná. Kdyby to byl výklad v hodině dějepisu, tak asi skvělé, ale jako kniha ... nic moc.

07.11.2016 1 z 5

Tušení souvislosti Tušení souvislosti Ludvík Souček

Když mi bylo 17, úplně jsem na tom ujela :-), ale už je to docela dlouho :-D

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Naprosto úžasná kniha! Uchvátila mě stylem, noblesou, otevřeností a celou osobností Agathy Christie.

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Docela příjemné překvapení.

09.10.2016 4 z 5

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Úžasná kniha, naprosto mě okouzlila. Postupně mě uchvátila celá tvorba Chaima Potoka.

09.10.2016 5 z 5