Tušení souvislosti

Populárně vědecká knížka volně navazující na Tušení stínu rozšiřuje a doplňuje okruh dosud neobjasněných otázek týkajících se původu člověka na Zemi, možností ničivých katastrof, existence a působení vyspělých mimozemských civilizací na kulturu lidstva aj. Autor k těmto hypotézám přistupuje kriticky a své závěry opírá o současné vědecké poznatky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8280/tuseni-souvislosti-8280.jpg 4.4149
Literatura česká, Literatura naučná, Záhady
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Tušení souvislosti

Hanaol

Vždy člověka láká tajemství jeho původu a další pozemské katastrofy a nevysvětlitelné jevy. Souček uměl při čtení čtenáře rozechvět a vtáhnout do děje. Zažila jsem s knihou spoustu krásných chvil.

kara

Knihu jsem přečetla už před nějakou dobu, teď jsem se k ní znovu vrátila a znovu jsem ji přečetla téměř na jeden zátah.

kannibal28
09.09.2018

tušenie tiena je podla mna zaujimavejšie čítanie ako suvislosti je to taky dobrý priemer.

Rawen616
04.07.2018

Většina záhad které jsou zde prezentovány už byla dávno vyvrácena a nebo se autor často nechal hodně unést svou fantazií...ale, když on Souček je do toho tak zapálený, že to z toho textu uplně cítíte a na chvíli se necháte unést tou atmosférou tajemna. Taky jsem se tím jako malý nechával unášet. Bohužel, pokud člověk klouže jen po povrchu záhad, budou mu připadat záhadné celý život. Pokud se do tohohle tématu potopíte, zjistíte smutnou pravdu, že drtivá většina toho jsou blbosti. Ale v případě Součka rozhodně atmosferické a čtivé blbosti:-)

micha-ella
21.10.2017

Přečetla jsem všechny Součkovy knížky (i ty pro mládež) a mrzelo mě, že jeho názory a hypotézy vědecké špičky zesměšňovaly. Byl to velmi inteligentní, velmi vzdělaný a prostě úžasný člověk, zapálený k řešení záhad.

Pampalini
12.11.2016

Autorsky vycibrenejšie ako Tešenie tieňa. Nové záhady a nové vysvetlenia… autora to rozhodne veľmi bavilo a jeho elán sa prenáša aj na čitateľa. Až sa chce všetkému uveriť. Povinná vstupenka do obrovského sveta tajomna a záhad, ktoré ponúkajú nepredstaviteľné množstvá vysvetlení. A to je na našom svete úžasné!

P.S.: Ten preklep na začiatku nechávam schválne… aj tiene sa môžu tešiť.

lavendy
07.11.2016

Když mi bylo 17, úplně jsem na tom ujela :-), ale už je to docela dlouho :-D

wooloong
25.12.2014

Český záhadologický fenomén. Na Tušení světla jsem se taky strašně těšila, Márinko, prý v něm měly být odhaleny některé záhady z předchozích knih. A plánované vydání této knihy společně s předčasnou smrtí autora tehdy vyvolávaly mnoho konspiračních dohadů a domněnek. Dnes už to beru s odstupem, ale tehdy to bylo něco.