Laughtubbe Laughtubbe komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

U této knihy jde vidět, že ne každá kniha z povinné četby je nudná. Příběh byl krásný, poutavý a tajuplný. Jistě se k příběhu ještě dostanu. Nezavrhujte knihy z povinné četby. Dejte jim šanci. Překvapí Vás.

16.05.2018 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Krásné pohádky pro děti i dospělé. Moje maminka tuto knihu měla už jako malá holka a já jí po tolika letech sehnala knihu k narozeninám. A jako každá zvědavá čtenářka jsem si knihu před předáním pročetla. Líbila se mi tak moc, že jsem si jí měsíc na to zakoupila také :) Nečíst tuto knihu by měl být zločin :D

11.05.2018

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nejlepší thriller na podzim !

27.10.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj - bože, jak já měla potřebu se s nimi znát osobně. Charakter obou knižních hrdinů je okouzlující. Každý je jiný a zároveň stejný ve spoustě ohledech. Tito dva hrdinové dokáží ukázat nevinnost a hloubku lásky. Člověk při těch slovech, co mu tečou pod očima, nezvládá pomalu ani dýchat jen aby mu něco neuteklo. Mohu jen doporučit. Jen jedna věc mi byla trochu líto, a to doslov. Člověk pak přemýšlí nad čtením druhého dílu, když mu byl konec lehce prozrazen.

18.09.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Neeeeeejlepší kniha na světě. Jsem tak ráda, že jsem si selekci v zápalu vzteku koupila. Příběh mě uklidnil a obalil mé nervy. Potěšil mě, zabavil, rozesmál dokonce i pohltil. Tuto knihu nikomu nedám, ba ani nepůjčím :D pouze doporučím :D

22.05.2018 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tři dámy na zhubnutí - příběh plný emocí. Kniha mi poskytla ne jeden požitek. Je to zvláštní , ale s každou ženou jsem byla vnitřně spojená. Pravdou je stejný problém lidi spojuje. Musela jsem se smát a o chvilku později plakat. Být smutná i cítit se trapně. Bylo to emoční čtení. Kniha mi toho dala hodně. Začala jsem na základě tohoto příběhu jít zdravěji. Dokonce jsem se díky Maddie dostala poprvé do posilovny, kam dnes chodím dvakrát týdně a zlepšuji se. Je to úžasný kousek v mé knihovně. Jsem ráda , že mi obálka učarovala. Přečtěte si ji, prosím, nebudete litovat.
Dala bych si dort, ale už slyším mojí kolegyni jak mi říká ''Maddie, jednu chvíli v puse, celý život v pase.'' - a to je teď mé motto ,které úplně miluji :D

18.09.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem dlouho odkládala. Ani jsem vlastně nevěděla proč. Teď jsem se k němu dostala a jsem mile překvapená. Je tam spousta věcí nad kterými se můžeme zamyslet a tak trošku přehodnotit vlastní život.

26.04.2021 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Netradiční ! Dříve jsem se považovala za cestovatelku, ale po dvojitém setkání (knižně i osobně) s panem Ziburou musím říct, že jsem toho procestovala minimum. Díky jeho knize jsem se mohla vydat do Jeruzaléma a Izraele. Sedl mi jeho styl humoru, v mnoha věcech mi i pomohl a v neposlední řadě mi tato kniha zpříjemnila den. Je to skvělá kniha. Lze jí číst najednou nebo si třeba dávkovat při cestě vlakem, větší časový rozestup nevadí příběh si člověk užije i tak. Musím doporučit !

26.02.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Srdcová záležitost. Z upírů a všelijaké havěti jsem se dostala ke krajkám a princeznám. A nelituju toho jediný den. Akcí nabitý díl. Zbožňuji to.

16.05.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha má opravdu trefný název. Od první chvíle jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Doslova jsem ji hltala očima. I přes nepřízeň času jsem ji četla dva dny v krátkém časovém úseku. Kdo knihu četl ví co tím myslím a kdo ne , určitě neudělá špatně pokud si ji přečte. Nedoporučuji pro slabé povahy, protože jsem u ní asi dvakrát berečela :( . Ale snad každý kdo má soucit tak mu ten příběh vzal dech. Bylo to krásně psané a opravdu obdivuji obě hlavní postavy. Líbili se mi jak vyzuálně tak i svým charakterem. Příběh mi dal i skvělá moudra, která jsem si vzala k srdci : NĚKTERÁ NEKONEČNA JSOU VĚTŠÍ NEŽ JINÁ NEKONEČNA, HVĚZDY NEJSOU VŽDY NA NAŠÍ STRANĚ, PROŽIJ DNEŠEK JAK NEJLÉPE MŮŽEŠ .... Doporučuji :) Za mě 5 hvězdiček ikdyž ten konec byl smutný. Konečně kniha která nedopadne A ŽILI SPOLU ŠŤASTNĚ DODNES :)

09.06.2016 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Jak já miluji Grinche. Je to má nejoblíbenější pohádka. Taková povinná vánoční tradice. Přiznám se,že je fajn si ji přečíst i když jste smutní. Zabírá s hrnkem kakaa na jedničku. Grinch je prostě legenda.

25.04.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Bože,jak já miluju Vánoce. Tohle byla jasná volba.

05.10.2020

London Road London Road Samantha Young

Kdo by neznal knihy které napsala Samantha Young? Její knihy jsou úžasné a právem si zaslouží označení edice světový bestseller. Ty příběhy jsou tak úžasné a na osamělé večery ideální. Člověk si u nich zanadává, pobrečí a se zasměje z plných plic. Jsou to reálné příběhy ( v určitých mezích :) ). Prostě nemohu jinak než říct - Tyto knihy musíš mít ! - :D. Sotva jsem knihu otevřela nešlo jinak než ji okamžitě dočíst. Tato dvojka je úžasná. Nenávist - pochopení - přátelství - láska. No prostě dokonalé a co se mi moc líbí je to, že knihy na sebe nenavazují v úplném slova smyslu. Není nutné čít Dublin street aby jste pochopili tento díl. Je to volné pokračování. Což je úžasné ,protože postavy z předchozí knihy se tam buď mihnou nebo se tam aktivněji objevují a tím pádem si vzpomenete na předchozí díl a aspoň tak se můžeme opět vrátit za hrdinkou ,která již svůj happy and našla :) Doporučuji , ne jen tuto knihu ,ale celou serii :)

19.09.2019 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

To byla jízda :D Není nad začátky vztahů :D :D Na ty se vždycky vzpomíná nejlépe :D

16.05.2018 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Velká a řekla bych překvapivá změna. Příběh se mi líbil. Byla zde vidět i jiná stránka hlavní hrdinky. Tudíž to nebyla samá láska ale spíše o přátelství a o pokusech žít bez toho komu dala své srdce. Bez lásky a přátelství by ten život nebyl ono :)

11.05.2018

Jmenuji se Martina a jsem bulimička. Běžně se setkáte s názory jako - vždyť zvrací dobrovolně, nebo - sama se tak rozhodla a může přestat kdykoliv. Tato kniha ale popisuje ,že tomu tak není. I těm nejnatvrdlejším dokáže přiblížit problematiku bulímie. Co tomu může předcházet, jak to může začínat, jaký je průběh a následné léčení.Toto téma se dostává do většího povědomí a to je dobře. Já jsem si poslech audioknihy náramně užila. Klárka Nováková knihu načetla bravurně a doufám, že jich načte mnohem víc.

24.04.2021 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Černooká je moje prvotina s touto tématikou. Byla jsem velmi mile překvapená. Viktorie mi ,jakožto hlavní hrdinka, byla sympatická. Do první poloviny knihy jsem očekávala klasickou dějovou linku. Hlavní hrdinka se vyrovnává se smrtí matky, poznává první lásku, dostává se ze smrti matky a čeká nás jen happyend a popis vztahu. Omyl. Je to děsivá ale i úžasná jízda. Obdivuji autorku v popisu pocitů. Doporučuji si příběh přečíst, je to kvalitní čtení plné zvratů a ... bože ten konec jsem opravdu neodhadla :O.

07.10.2019 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Nikdy jsem v ruce neměla básně a tudíž nemám s čím srovnávat. Dávám 4 hvězdy pro případ, že se najde něco o kapku úžasnější. Myslím,že to bude těžké. U několika stránek jsem se rozplakala, u některých jsem se smála na celé kolo a u pár z nich jsem se i dlouze zamýšlela sama nad sebou. Rozhodně to každému doporučuji. Z prvu mě vyděsila textem úsporná každá ze stránek, chybějící vůně nové knihy a nesourodost textu. Ale to jen na první dojem. Hurá do čtení....ja se k ní ještě vrátím a asi ne jednou :).

19.08.2019 4 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Kniha, která by se neměla číst najednou. Je třeba nad každým příběhem chvíli přemýšlet. Poté se Vám ukáže svou podstatu. Knihu jsem umístila do své knihovny a určitě jí nedám nikam jinam.

11.05.2018 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Tak čtivou knihu jsem dlouho v ruce neměla. Zajímavý příběh s vnitřním bojem hlavní hrdinky. Líbí se mi, že muž , který Joss učaruje je bratr spolubydlící :D Zábavné, akční a napínavé v každé kapitole.

11.05.2018 5 z 5