Laughtubbe

Alespoň prozatímAlespoň prozatímAmélie Salingerová

Dlouhé čekání je u konce. V prvním mystery YA čtu boxu byla tato kniha. Velmi mě potěšila a hned jsem odložila rozevřenou knihu a začínám číst tuhle překvapivou novinku.

Jako kolibříkJako kolibříkBarbora Škovierová

První polovinu knihy byla hlavní hrdinka na ránu pěstí ,ale po chvíli jsem se spíš vrátila do puberty. Bylo to fajn ale ve 13 by mi ta kniha udělala větší radost.

Gryf, který neuměl létatGryf, který neuměl létatTereza Janišová

Tato , nazvala bych to ,bonusová kapitola byla milým překvapením. Čtenář si doplní mezery v příběhu z knihy Erilian I. Seznámíme se s minulostí jak Lyraze tak s krutým osudem Gryfa. Kdyby to bylo součástí první knihy, tak by se také nic nestalo. Avšak jsem ráda, že mám sérii kompletní. Autorku mám velmi ráda a její tvorbu podporují a už se nemohu dočkat další knihy (snad už se nějaká píše ;) )

22.11.2021

Štěstí má moje jménoŠtěstí má moje jménoRadka Zadinová

Už se nemůžu dočkat až si ji přečtu. Je to o dívence kterou znám osobně. Úžasná holčina.

12.11.2021

Noční krajNoční krajMelissa Albert

Vydání této knihy mě jaksi minulo. Zdálo se mi,že se o ní v knižní komunitě moc nemluvilo. Dozvěděla jsem se o ní až když vyšla a proto jsem se pro ni okamžitě vydala.

26.07.2021

Zase se shledámeZase se shledámeMadeleine Goldstein

Knih s touto tématikou je mraky ,ale nevím proč,tato se mi zdá jiná.

02.07.2021

Nejkrásnější pohádky o strašidlechNejkrásnější pohádky o strašidlechkolektiv autorů

Na tuto knížečku jsem málem zapomněla. Přinesla mi ji maminka,když jsem se odstěhovala. S chutí jsem si ji znovu přečetla. Doporučuji něco ala O statečném kováři.

24.05.2021

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem dlouho odkládala. Ani jsem vlastně nevěděla proč. Teď jsem se k němu dostala a jsem mile překvapená. Je tam spousta věcí nad kterými se můžeme zamyslet a tak trošku přehodnotit vlastní život.

26.04.2021

Kde zní zpěv krkavcůKde zní zpěv krkavcůKlára Kubíčková

Opět jsem se přesvědčila ,že Češi opravdu umí psát. Bylo to něco úžasného. Obálka mě zlákala a já jí za to děkuji. Obohatila mi dva dny a bývalá bych ji přečetla na jeden zátah. Elfryd jsem si oblíbila. Nerada bych Vám popisovala co se mi na příběhu líbilo a tak. Doporučuji jít do ní aniž víte o čem je. Je to pak o to větší zážitek.

25.04.2021

Jak Grinch ukradl Vánoce!Jak Grinch ukradl Vánoce!. Dr. Seuss (pseudonym)

Jak já miluji Grinche. Je to má nejoblíbenější pohádka. Taková povinná vánoční tradice. Přiznám se,že je fajn si ji přečíst i když jste smutní. Zabírá s hrnkem kakaa na jedničku. Grinch je prostě legenda.

ZaslíbenáZaslíbenáKiera Cass

Jsem celkem smutná ,že má tato kniha tak špatné ohlasy. Upřímně jediný problém je,že je kniha pořád porovnávána se selekcí. Ale ač jsem ji dala jen 3 hvězdy, tak se mi kniha velmi líbila. Pravda, svět byl celkem neprobádaný. Ale čtení jsem si užila. Konec mě velmi překvapil,zarmoutil i potěšil. Nebo spíše navnadil na další díl. Snad i přes kritiku další díl vyjde. K obálce se nemusím ani vyjadřovat ,že. Dejte knize šanci.

P.S.P.S.A. Geislerová (pseudonym)

P.S. Můj názor na knihu byl před přečtením takový ... zapeklitý. Kniha mě lákala ale ne natolik abych ji z knihkupectví odnesla. Vždy jsem si ,už po xté, přečetla anotaci a zase ji vrátila zpět. Ale díky čtenářské výzvě jsem si knihu zvolila jako audioknihu. Velké plus bylo ,že ji načetla sama autorka. To vážně oceňuji. Příběh se mi ale líbil. Byla to kombinace deníku a vzpomínek. U některých pasáží jsem se dost nasmála. U jiných jsem zase musela dát pauzu a chvilku nad daným tématem popřemýšlet. Láska, vztahy, rodina, minulost, přítomnost.... Ač jsem knihu hodnotila 3, tak mně mile překvapila a můžu doporučit.

24.04.2021

Jmenuji se MartinaJmenuji se MartinaIvona Březinová

Jmenuji se Martina a jsem bulimička. Běžně se setkáte s názory jako - vždyť zvrací dobrovolně, nebo - sama se tak rozhodla a může přestat kdykoliv. Tato kniha ale popisuje ,že tomu tak není. I těm nejnatvrdlejším dokáže přiblížit problematiku bulímie. Co tomu může předcházet, jak to může začínat, jaký je průběh a následné léčení.Toto téma se dostává do většího povědomí a to je dobře. Já jsem si poslech audioknihy náramně užila. Klárka Nováková knihu načetla bravurně a doufám, že jich načte mnohem víc.

24.04.2021

ProsinecProsinecGabrielle Lord

Tak to bylo úžasný. Jako bez přehánění bylo to narvané akcí za akcí. Překvapení na každé stránce. No to byla prostě jízda.

13.01.2021

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Nejlepší thriller na podzim !

27.10.2020

Ukaž svou síluUkaž svou síluAlex Silver-Fagan

Sehnala jsem ji za pár korun a pro začátek je to boží.

25.10.2020

Jak si zamilovat VánoceJak si zamilovat VánoceKaren Schaler

Bože,jak já miluju Vánoce. Tohle byla jasná volba.

05.10.2020

Dneska jsem vyšla z domu!Dneska jsem vyšla z domu!Cassandra Calin

Naprosto boží!

05.10.2020

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Další knižní pecka od australské spisovatelky. Můj oblíbený díl.

21.09.2020

Kouzelný prstKouzelný prstRoald Dahl

Příběhy Roalda Dahla jsou prostě úžasné. Potěší všechny nekoukaje na věk. Tento příběh kouzelného prstu mě pobavil. Četla jsem ho žákům během českého jazyka. S tímto příběhem se dalo velmi dobře pracovat. Kdo by nechtěl mít takové schopnosti ,i kdyby jen jednou. Obrovská problém nastal tehdy, když se naštvala. Přečtěte si ji. Za 30 minut ji máte fuč.

15.09.2020

FuturumFuturumPetra Podolová

Úžasný námět. Zaujal na první pohled.

12.09.2020

Čarodějné znameníČarodějné znameníDen Patrick

To se mi stalo poprvé, abych si knihu koupila po přečtení jedné stránky. Je to vážně zajímavý příběh.

22.08.2020

PoppyPoppyBarbara Larriva

Každý hledáme svou Poppy aneb i jeden člověk nám dokáže změnit pohled na svět.

15.03.2020

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Netradiční ! Dříve jsem se považovala za cestovatelku, ale po dvojitém setkání (knižně i osobně) s panem Ziburou musím říct, že jsem toho procestovala minimum. Díky jeho knize jsem se mohla vydat do Jeruzaléma a Izraele. Sedl mi jeho styl humoru, v mnoha věcech mi i pomohl a v neposlední řadě mi tato kniha zpříjemnila den. Je to skvělá kniha. Lze jí číst najednou nebo si třeba dávkovat při cestě vlakem, větší časový rozestup nevadí příběh si člověk užije i tak. Musím doporučit !

26.02.2020

O Palečkovi a jiné pohádkyO Palečkovi a jiné pohádky neznámý, neuveden

Nejkrásnější pohádková knížka z mého dětství. Nádherné ilustrace a lehce pochopitelné i pro ty nejmenší. Úžasné čtení pro malé dětičky před spaním.

09.10.2019

ČernookáČernookáAnna Musilová

Černooká je moje prvotina s touto tématikou. Byla jsem velmi mile překvapená. Viktorie mi ,jakožto hlavní hrdinka, byla sympatická. Do první poloviny knihy jsem očekávala klasickou dějovou linku. Hlavní hrdinka se vyrovnává se smrtí matky, poznává první lásku, dostává se ze smrti matky a čeká nás jen happyend a popis vztahu. Omyl. Je to děsivá ale i úžasná jízda. Obdivuji autorku v popisu pocitů. Doporučuji si příběh přečíst, je to kvalitní čtení plné zvratů a ... bože ten konec jsem opravdu neodhadla :O.

07.10.2019

London RoadLondon RoadSamantha Young

Kdo by neznal knihy které napsala Samantha Young? Její knihy jsou úžasné a právem si zaslouží označení edice světový bestseller. Ty příběhy jsou tak úžasné a na osamělé večery ideální. Člověk si u nich zanadává, pobrečí a se zasměje z plných plic. Jsou to reálné příběhy ( v určitých mezích :) ). Prostě nemohu jinak než říct - Tyto knihy musíš mít ! - :D. Sotva jsem knihu otevřela nešlo jinak než ji okamžitě dočíst. Tato dvojka je úžasná. Nenávist - pochopení - přátelství - láska. No prostě dokonalé a co se mi moc líbí je to, že knihy na sebe nenavazují v úplném slova smyslu. Není nutné čít Dublin street aby jste pochopili tento díl. Je to volné pokračování. Což je úžasné ,protože postavy z předchozí knihy se tam buď mihnou nebo se tam aktivněji objevují a tím pádem si vzpomenete na předchozí díl a aspoň tak se můžeme opět vrátit za hrdinkou ,která již svůj happy and našla :) Doporučuji , ne jen tuto knihu ,ale celou serii :)

19.09.2019

Město nebeského ohněMěsto nebeského ohněC. Clare (pseudonym)

Město nebeského ohně - Poslední díl ze série Nástroje smrti. Každý čtenář ,který propadl knihám Cassandry Clare musí uznat, že na konec neuvěřitelně těšil. Já jsem na tom nebyla jinak. Příběh byl kouzelný a konec úžasný. Celý svět byl úžasně vykreslen a téma lovců stínů (démonů) je originální a neotřelé. Kniha měla velmi mnoho stran na tak slabého čtenáře jako jsem já ,ale i když to byla pořádná výzva, tak jsem to zvládla. A proč ? No protože ta kniha je boží ! Sérii si nechám v knihovně a opět se k ní vrátím, bude to klenot mé sbírky. Čtení jsem si velmi užila. A zvratů tam bylo nepočítaně. Je pravda ,že nejlepší díl ze série to není ale na úžasnosti to nic nemění :)

19.09.2019

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Muffin a čaj - bože, jak já měla potřebu se s nimi znát osobně. Charakter obou knižních hrdinů je okouzlující. Každý je jiný a zároveň stejný ve spoustě ohledech. Tito dva hrdinové dokáží ukázat nevinnost a hloubku lásky. Člověk při těch slovech, co mu tečou pod očima, nezvládá pomalu ani dýchat jen aby mu něco neuteklo. Mohu jen doporučit. Jen jedna věc mi byla trochu líto, a to doslov. Člověk pak přemýšlí nad čtením druhého dílu, když mu byl konec lehce prozrazen.

18.09.2019

SirénaSirénaKiera Cass

Sirénu jsem musela mít, obálka je úžasná a anotace vábivá. Autorka mi přirostla sérií Selekce k srdci. To všechno znělo úžasně. Pravdou je, že příběh je zajímavý. Obrovskou výhodou je, že kniha nemá pokračování. V příběhu je obsažené všechno. Je to velmi milé čtení a ačkoliv téma sirén a mořských pannen není tak běžné jako jsou například upíři, tak mě to nijak zvlášť nepohltilo. Stojí to za přečtení ale vše berte s rezervou :)

18.09.2019