lalela lalela komentáře u knih

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

Sice krátké čtení, o to hezčí knížka. Knížka, o které musíte přemýšlet ještě po té, co si ji přečtete.

21.02.2024 5 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Mám raději, když české autorky píšou české příběhy. Autorka se do příběhu snažila zařadit všechno možné, mafii, červenou knihovnu, nelegální práci. Jak se mi knížky Klary Janečkové líbily, tak tohle byl velký přestřel.

21.02.2024 1 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Spisovatelka mého mládí, nezklamala ani touto knížkou.

31.01.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Od knížky jsem čekala víc, možná kdybych ji četla dříve než Jizvu, tak bych z ní byla více nadšená, nebyla špatná, ale nemůžu dát víc než 4 hvězdy.

31.01.2024 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kolik dát knížce hvězd, když znáte Veselí jako město, v knížce poznáváte každý kout, o kterém se píše, Zarazice, Vnorovy, Blatnici, Hutník. I příběh je krásný a ta moravská mluva, prostě top.

31.01.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Dobré, ale těžké téma, rodina se po smrti matky rozpadla a všichni si žijou na vlastní pěst. Všechno zásadní se odehrává v srpnu, konec otevřený, ale pro mě méně zajímavá kniha.

10.01.2024 3 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

skvělá detektivka

10.01.2024 4 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Skvělá knížka, skvělý příběh, po přečtení jsem se musela znovu vrátit na začátek a přečíst prvních 30 stran, abych si ucelila celý příběh. Albína musela být skvělá a silná žena až do svých posledních dní.

09.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Opět Bryndza a opět nezklamal. Hezky se to četlo a mělo to spád.

12.12.2023

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Tak tohle byla skvělá knížka. Tolik jsem Juli věřila a tolik mě zklamala.

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Jak těžké to měly ženy v minulém století. Jak těžké to měly vdovy, nebo neprovdané ženy. Jen škoda, že si vůbec nedovedu představit, jak vypadaly figuríny, které se objevovaly na panství.

12.12.2023 4 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Skvělá knížka psaná mluvou dnešního puberťáka. Líbí se mi, jak se autorka vžila do jeho pocitů, problémů a otázek. Zajímavé číst, jak nás maminky, tatínky, prarodiče vidí naše děti a vnoučata...

Stoka Stoka N. P.

Dobrý náhled do policejní práce. Někdy vidíme věci, které se nám zdají jednoduché, a přitom jsou tak složité. Třeba policajti stojící u silnice, co zastavují auta. Kolik práce za tím je. Knížka mě moc bavila. Není na škodu nahlédnou do nějaké profese očima přímo toho, kdo ji vykonává.

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

V knize ze prolínají dva příběhy, jeden současný, drsný, s drsnou Bo, která jako realitní makléřka musí řešit spoustu zvláštních věcí, které se točí okolo vily na Sadové. Druhý příběh je vlastně deník stárnoucího úředníka za protektorátu. Ty příběhy si v knize žijí vlastním životem, oba jsou zajímavé, úžasné, čtivé a na konci se kruh uzavře. Zjistíte, že vše patří k sobě, i když to zdánlivě tak nevypadá. Další úžasná kniha o válečné Ostravě, příběh obyčejných lidí, lidského utrpení a hrůz války, o kterých jsme se ani ve škole neučili. Dlouho budu mít knihu v hlavě.

16.11.2023 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nádherná knížka. Viděla jsem i film, obojí mě vzalo za srdce. Tak smutné a tak krásné.

12.11.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Tahle knížka byla top. Miluju knížky, u kterých jste rozluštění nadosah a nakonec zjistíte, že to bylo úplně jinak. Bryndzovy detektivky mám moc ráda. Hezky se čtou.

12.11.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Opět úžasná kniha. Opět prolínání více příběhů, kteří jedou po vlastní ose. Když už Březinovu knihu čtete, nejde přestat a musíte číst. Skvělé.

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

V každé Březinově knížce se prolíná více příběhů a to mě moc baví. Nejlepší je, že na konci knihy se vlastně všechny spojí do jednoho a pak teprve pochopíte. Skvělé čtení.

06.11.2023

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Je mi už hodně let, ale teprve teď se začínám dozvídat, co se všechno dělo po válce a jak to bylo těžké. V knížce Promlčení velmi poutavě autor popisuje příběh jednoho stavení, které zůstalo ve vojenské zoně na Šumavě. Opravdu stojí za to si knihu přečíst

Mizení Mizení Jiří Březina

Opět zamotaná detektivka. Velmi čtivá knížka o tom, jak lehce si koupit dítě, co vás k tomu vede a kam to může až zajít.