lalela lalela komentáře u knih

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Vůbec nevím, jak vyjádřit pocity z právě přečtené knihy. Jedině snad jedno velké UF...

14.01.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

mé čtenářské srdce zajásalo, miluju houby a miluju sbírání hub, i když jich neznám tolik, co spisovatelka a hlavní hrdinka knížky. V knížce se odvíjí příběh docela obyčejné dívky a možná i postavičky, které má každé město, nebo vesnice. Je svým způsobem strašně nešťastná, nedokáže se odpoutat od toho, co bylo a jejím největším uklidněním je les. Na venek ale žádné své bolístky neventiluje. Přijímá život tak, jak jde a co jí přináší. Myslela jsem si ze začátku, že knížka bude tak trochu fádní, ve skutečnosti by se dala shrnout několika větami. ALE. Spisovatelka krásně popisuje, co hlavní hrdinka prožívá, jak se cítí, jak vypadá, co si myslí, rozvíjí její příběh a ten se čte tak svižně. Konec nemá takový ten třešničkový happy and, ale tím spíš je ta knížka lepší.

08.01.2022

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Je neskutečné, že na naší planetě existují národy, kde žena neznamená téměř nic. Ale zase na druhou stranu, ony jsou v tom vychovávány celý život, od malička, vidí to všude okolo sebe a pro ně to tak má být. Nevidí nic jiného, pro ně je to správné. Při čtení knih s tématem muslimské víry mě fascinuje, že se s každou další dozvídám nové a nové skutečnosti z muslimského prostředí. Kniha je to velmi poutavá, zároveň strašná, neskutečná, nenapadají mě slova, kterými bych vyjádřila to, co se hlavní hrdince stalo. Nechtěla bych tam žít, ani to všechno zažívat. A všichni, kteří žehrají na větší či menší bolístky, situace, a špatná období.....mohlo by být ještě mnohem hůř.

08.01.2022 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

přiznám se, že na knížce mě nejprve zaujala obálka, a když jsem se začetla do prvních stránek, měla jsem chuť knížku odložit. V knížce se od začátku prolínají dva příběhy, než jsem si to sesumírovala v hlavě, měla jsem z toho chaos. Pak mě knížka pohltila. Pan Renčín umí skvěle vykreslit atmosféru. Knížku jsem přečetla za dva večery a byla jsem nadšená. Zvlášť když do sebe všechno na konci zapadlo jako poslední kousek puzzle do obrázku.

05.01.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhá knížka z trilogie. Když přečtete první, nemůžete přestat a chcete číst dál a dál. Úžasně napsané, skvělé čtení. Dlouho jsem nečetla něco tak výborného.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

jo! to bylo ono. Celá trilogie je úchvatná. Na konci do sebe všechno krásně zapadne. Byla jsem z toho všeho nejdřív tak popletená, že vrahem je někdo, do koho bych to vůbec neřekla, pořád jsem si říkala, to není možný, nemohla jsem přestat číst. Autor má skvělý cit pro napětí a spád. Popis všech detailů je tak poutavý, že vás vtáhne do děje. Chvílemi mi připadalo, jako bych byla neviditelnou pozorovatelkou Sama a byla vždy krok vedle něho. Při popisu jsem si všechno krásně představovala. Tím jak je trilogie skvěle a poutavě napsaná, tak se čte opravdu nádherně.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Dlouho jsem nečetla tak poutavou knížku, tak skvělý thriller. Nemohla jsem se dočkat, až zase budu moci číst. Strašně mě to pohltilo. Tuto knížku rozhodně doporučuju a dávám plný počet hvězd

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Nádherná knížka, která vykresluje pohledem fotografa postavy, které mu prošly takříkajíc rukama, některé jsem úplně viděla před očima. Hlavní hrdina měl štěstí v té nešťastné době. I když těch vzpomínek bylo určitě víc, nebylo tam tolik hrůz, jaké se tam jistě děly. A přesto má knížka hodně silný příběh

20.12.2021 5 z 5

Deník coury Deník coury Marie Kratochvílová

Vždycky koukám na hodnocení, nelíbila se mi ani obálka, ani název knížky, říkala jsem si, panebože, to bude blbost. Jak jsem ráda, že jsem knížce dala šanci. Byla to úplná bomba. Krásně se to četlo, mělo to děj, žádné ucourané čtení, i jsem se nasmála. Taková pohodová knížka na oddychové čtení. Za mě ano

20.12.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Četla jsem, dočetla a opět zůstala v zamyšlení, co všechno se může odehrávat mezi lidmi. Pak jsem zjistila, že přes vesničku, ve které paní Sosnarová bydlí jezdíme co 14 dní na chalupu. Musela jsem se tam zastavit a tu paní vidět a mluvit s ní. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Nedá mi to nevyjádřit se k tomu, jestli je kniha vymyšlená nebo ne. Tolik knih je vymyšlených a lidi je hltají. Já tuhle taky hltala a střídavě jsem u ní brečela, ono to totiž nešlo, nebrečet. Je to hodně silná kniha

20.12.2021

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Nikdy se mi nestalo, že bych se na knížku tolik těšila a pak z ní byla tak moc zklamaná, že se mi ji ani nechtělo dočíst. Už si dávám pozor, pokud je na knížce nálepka bestseller. Knížka mě vůbec nezaujala, mám raději, když je děj propracovaný, ale tady bylo vše strašně povrchní a máloco dotažené do konce. Knížku jsem si poctivě koupila. Nutila se do toho, abych ji přečetla, přeci jen jsem jí chtěla dát šanci a pak poctivě poslala dál.

02.12.2021 odpad!

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

joj! Kniha mého mládí, jsem už tak stará, že máme doma sešity Rychlých šípů, které vycházely a daly se koupit v tehdejší trafice. Pak, když mi začínal růst syn do věku, kdy jsem ho chtěla přivést ke knížkám, vyšla tato kniha. Byla to nejlepší koupě. Znovu jsem se začetla do příběhů Rychlých šípu, začetl se i syn. A já si vždycky vzpomenu na Haha Bimbi :) Foglar je nezapomenutelný autor, miluju i jeho další knihy, které nevyšly jako komix a stále i jako starší se k nim vracím

30.11.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Trochu jsem od knihy očekávala něco jiného. Už z názvu jsem předpokládala, že kniha bude především popisovat koncentrační tábor a praktiky Mengeleho. Čekala jsem i hodně silný příběh, vždyť tyto knihy z období války a koncentračních táborů silné příběhy mívají. Některé tak silné, že mi kniha na dlouho sedí v hlavě. Ale tuhle knihu jsem přečetla a docela rychle se mi z hlavy vytratila. Ne, nebyla špatná, ale jsou lepší knihy na toto téma

30.11.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se četla jedním dechem. Já, která byla vychovaná za totality jsem ze začátku vůbec nechápala, kam se příběh bude ubírat. Když jsem knihu dočetla, nastalo dlouhé zamyšlení. Co kdyby to všechno skončilo takhle, vždyť nikdo nevěděl, co bude. Jen se přiznám, že jsem trochu doufala ve sluníčkový konec. Ale i tak kniha nezklamala, i když byla úplně jiná, než ostatní od autorky

30.11.2021 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

obvykle nečtu romantické knihy, ale tuhle jsem už přečetla několikrát a stále jsem fascinována, jak krásně je napsaná, fascinována příběhem, který plyne, že na konci knihy chci, aby pokračovala dál. U této knihy se vždycky dokážu tak moc vžít do děje, že se mnou doslova cloumají emoce.

06.11.2017 5 z 5

Čas Robinsonů Čas Robinsonů Pavlína O'Toole

Byla jsem z knížky nadšená, cizí autory moc nemusím, ale pak jsem zjistila, že to napsala češka. Po dlouhé době jsem přečetla knížku jedním dechem. Tak moc jsem se do děje vžila, že jsem měla strašnou zlost na manžela hlavní hrdinky. Mých pět hvězdiček si rozhodně zaslouží.

27.03.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

nádherná kniha s přenádherně napsaným příběhem, jedna z knih, od kterých se člověk nemůže odtrhnout a děj vás vtáhne. Rozhodně stojí za přečtení

28.11.2014 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

knížka, kterou mám doma a jedna z mála ke které se po čase moc ráda vracím a znova čtu

19.05.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

strašně jsem se na knížku těšila, ale vadilo mi hodně autentických dokumentů, po přečtení jsem měla takové neutrální pocity, nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, ale velenadšená jsem z ní také nebyla, spoustu knížek čtu vícekrát, k téhle se asi vracet nebudu, shrnutí - nenadchne neurazí

18.05.2014 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

knížku jsem sice přečetla, ale některé pasáže jsem přeskákala, nebyla jsem nadšená, jsou lepší knížky

18.05.2014 1 z 5