lakyh lakyh komentáře u knih

Sucho Sucho Neal Shusterman

Pecka! Ani jsem nečekal, že se někomu na toto téma podaří sepsat tak vynikající příběh, naprosto realistický, s detailním popisem změny lidského chování a změn v hodnotách lidí. Knížka měla velký spád, byla plná reálných nečekaných událostí, které vždy nekončili šťastně. Nejvíc ale oceňuji to, že se rychle střídali kapitoly z pohledu jednotlivých hlavních postav, to jak je vidí ostatní a pak co měli tito lidé za pocity a za úmysly skutečně... Velké poučení o chování lidí v krizové situaci, selhání systému a to, že by se člověk měl především spoléhat výhradně na sebe a být připravený...

24.06.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

V jednoduchosti je krása, naprosto jednoduchý velmi krátký příběh, který ale může být velmi inspirativní i v dnešní době, navíc je v něm spousta pravdy ohledně fungování krajiny jako celku, a dneska si to málokdo uvědomuje.

09.11.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Dokončení trilogie skvosné myšlenky, až děsivě možné. Naprosto perfektní příběh, nikde nebyl přitažený za vlasy, vše bylo perfektně promyšlené, dobře popsané a vysvětlené, zapadalo to do sebe. Výborně čtivé, velmi rychle to utíkalo a stránky jsem hltal jednu za druhou, ani nebylo nutné to oddělovat jednotlivými kapitolami, vždycky jsem stejně skončil se čtením až minimálně o stránku dál... Mimo jiné se jasně v knize ukazuje, že lidé jsou naprosto výjimeční, nevypočitatelní, vytrvalí, zvídaví a odvážní tvorové, kteří se nedají zaškatulkovat a přesně popsat a že jsou také snadno ovladatelní, manipulovatelní, naivní a schopni projevovat se na snadno na primitivní pudové a nelogické úrovni.

09.11.2019 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Skvělé! Nádherný relax, návrat do mých mladších let k začátkům her, nicméně toto sahá ještě o min. jednu generaci víc do počátků, ale přesto si něco z toho pamatuji i já a prožíval jsem to podobně, bylo mi to velice blízké. Skvěle vymyšlený svět v budoucnu, závislost na virutálním světě, který je dokonalý a nabízí libovolné možnosti, nicméně realita je velmi krutá, ukazuje to zničenou civilizaci a to, že ani internet a virtuální svět není nezávislý, někomu patří, někdo v něm má větší pravomoci atd... Výborné napětí, spád, hádanky...super!

28.10.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Skvělé! Konečně jsem si zase početl něco co mělo výborně rozpracovanou zajímavou myšlenku, která neměla zásadnější trhliny i když je to jen vymyšlené, přesto to může někdy být realitou nebo v podobném smyslu. Nebylo nouze o překvapení a převraty, napínavé celou dobu. Doufám že i další 2 knížky si zachovají originalitu, myšlenku a celkový skvělý dojem.

16.05.2018 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Bravo! Jedna z nejlepších knížek, které jsem za poslední dobu přečetl. Vlastně ani nevím jak jí popsat, zařadit do nějaké kategorie jí ani nejde. Byl to dost relax číst tuhle knížku, krásně se četla, hezký příběh. Ale hlavní je to, že je velice inspirativní, poučná a na mě to působilo plnou vahou, protože jsem si uvědomoval že takhle to klidně někde může fungovat, že takoví lidé tady skutečně mohou chodit mezi námi a podobné příběhy jsou na denním pořádku. Knížka ukazuje jak jsou lidé lhostejní k ostatním, že každý má nějaké tajemství, které se nedá odhalit na první pohled a že každý potřebuje nějak pomoct a přitom může stačit naprostá maličkost, trošku zájmu nebo malého dobrého skutku. Knížka vede k zamyšlení o smyslu života a o tom jak ho zlepšit.

04.09.2016 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Fajn příběhy, poklonu si zaslouží každý, kdo má takovou fantazii, navíc když jí dokáže zasadit do reálného života a přidat jen trochu scifi, ne zcela nereálné možnosti a myšlenky. Co mě však dostalo nejvíc je předpověď války na Ukrajině, což byl sice jen úryvek z jiné knížky Spad, ale zrovna teď je to přesně aktuální a naprosto přesné až to vyráží dech.

27.04.2022 5 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Byl jsem napjatý v jakém smyslu to bude pojato a hlavně jak se asi takový vztah může vyvinout a samozřejmě teoretických možností jak to může dopadnout je opravdu spoustu, nicméně že to dopadne právě takto jsem i tak trochu očekával a pro nejlepší názornost a zajímavost to byl asi nejlepší konec i když samozřejmě špatný. Kniha mě nezklamala, oceňuji ten psychologický vývoj hlavní osoby. Nicméně lidem, kteří o BDSM do té doby neslyšeli nebo se více nezajímali nedoporučuji, myslím, že je to kniha pro již více zasvěcený, kteří dokážou trochu více určité věci pochopit, případně tím nebudou strašně znechuceni. Kniha mě nezklamala, ten vývoj byl zajímavý. A také je to dobré varování - BDSM vždy jen SSC (safe, sane and consensual)!

26.08.2014 4 z 5

Harry Potter a väzeň z Azkabanu Harry Potter a väzeň z Azkabanu J. K. Rowling (p)

netřeba hodnotit samostatně a jinak než předchozí díly, pořád si drží perfektní napínavou linii od začátku až do konce

29.01.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nádherně čtivá, zajímavá knížka, která ani není tak zcela scifi jak by se možná mohla zdát. Naopak věrohodně a detailně popisuje příběh v němž se bojuje o vlastní život a nelze se spoléhat na zázraky, pouze na sebe a instinkty. Krásně vykreslené postavy, velice napínavý příběh plný neočekávaných problémů a řešení. Skvělá knížka, doufám, že další díly navážou, i když je jasné, že už nemůžou být napsány na stejné téma, ale budou muset nějak pokračovat v příběhu a to už tak dobré být nemusí. Jasných 5 *

14.09.2016 5 z 5

Po přečtení stoletého staříka jsem se tak trochu bál jestli to nebude zase tak nezajímavé, jestli se nebudou protínat dvě časové linie, ale tentokrát hodnotím velice kladně, kniha mě velice bavila, celá kniha byla vlastně tak trochu jeden velký vtip, na mnoha místech jsem se opravdu pousmál, výborně propracovaný a dokonalý příběh a přitom napsaný s takovou samozřejmostí, že když jsem to čel, tak mi připadalo, že ho prožívám přímo já, výborně se to četlo, plný počet hvězdiček

05.10.2015 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Řekl bych že to bylo o něco málo méně napínavé a zajímavé než všechny předchozí knihy, ale i tak to samozřejmě jako vždy bylo skvělé.

23.04.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Z konce jsem byl mírně rozladěn, nebyl tak skvělý jako celá knížka, nebylo to přímo wow, ale určitě zajímavé a nečekané (trochu jsem to srovnával s konci knih D. Browna nebo L.Keplera a ty byly prostě vždy lepší, více překvapivé a nečekané). Průběh celé knížky chybu ale neměl a bylo přímo nutné číst další a další stránky. Celkově skvělá knížka, naprosto výborně čtivá a napínavá. Místy velmi temné odhalení lidských duší, myšlení, zvrácenosti lidské duše, ale zároveň i trochu pochopení proč se tak děje. Místy z toho nebylo dobře a člověk měl husí kůži, doufám, že v realitě se toto neděje a je to jen v knížce, ale bohužel tuším, že to tak úplně pravda nebude, což je fakt špatné.

20.08.2020 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Veliké zklamání, očekávání velké díky úžasným komentářům na knížce, značce bestselleru a zajímavému obalu. Obrovská nuda, psáno divným stylem, příliš mnoho popisných pasáží navíc mimo děj, minimum akce i přímé řeči, prakticky žádné překvapení. To nejočekávanější se stalo v půlce knížky během jedné stránky a bylo po všem. Posledních 20 stránek už jsem ani nedočel, protože tam nemohl být zase žádný děj ani už nebylo potřeba cokoli dovysvětlit a rozuzlit. Za mě zklamání, toto téma by se dalo hodně promyslet a propracovat a knížka by to mohla být opravdu zajímavá, ale musel by ji napsat asi někdo jiný.

28.10.2019 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

opět velmi napínavé. Jak jde o knihy s Jurkem, tak je to místy i dost strašidelné a ledově brutální. Ovšem v této knize toho Jurek zjistil a vystopoval příliš mnoho na mnoha místech a o mnoha lidech najednou aniž by to bylo blíže vysvětleno jak to dokázal, měl až trochu moc zázračné schopnosti bez většího detailu. Konečně došlo k ukončení tohoto velmi dlouhého příběhu, který v celkovém pojetí je geniální. Otevřený konec si opět spisovatel nechal, aby se na to dalo navázat případnou další knihou...

15.09.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

super jako vždy, příběh vymyšlený perfektně a do poslední chvíle skrytý motiv udrželo napětí po celou dobu, tento díl lze číst prakticky samostatně bez návaznosti na Joonu Linu

15.09.2019 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Věřím tomu, že je možné dělat věci podle 4 dohod, jednotlivec to může dokázat, ale lidstvo a společnost nikoli, ten kolotoč stresu, předsudků a negativní energie tu bude vždycky. Ale to by nemuselo vadit pokud by člověk dokázal být šťastný...

24.04.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Sice jsem úplně nehltal stránky, protože většina děje byla celkem pomalejší, mlhavější a ne až tak zajímavá, ale v celkovém konceptu to byla skvělá knížka. V tomto případě bylo plusem, že se vypráví děj i z pohledu jiných osob, hlavní postava byla podle mě reálně vykreslená osoba alkoholička, bez většího zájmu o svět. A potvrdilo se mi to, že i přes pomalejší děj všechno směřuje do velkého finále, kdy se vše propojí, vysvětlí a zapadne do sebe a to se stalo. Perfektně zamotaný příběh, který se podobně může stát i ve skutečnosti, jen to tady bylo skvěle napsané a dávkované.

12.11.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Myslím, že první díl této trilogie byl nejlepší, druhý a třetí tak nastejno, ale něco jim chybělo. Nebyla to top knížka. Hlavní hrdinka pořádně není hlavní hrdinkou, do konce knížky nenajde stabilitu v emocích, názorech, neodhalí pořádně pravdu o své manipulaci, věčně je zraněná a z krizových okamžiků si pak nic nepamatuje nebo do nich přímo nemůže zasáhnout. Nejhorší bylo, že ani na konci nedošlo k přímé konfrontaci s hlavním nepřítelem a pak když se probere tak je opět vše vyřešeno za ní. Třetí díl jsem si rozhodně představoval jinak, čekal jsem, že konečně začne být hlavní silou vzbouřenců se vším všudy a to se nestalo. Trilogie nadprůměrná, ale ne brilantní.

12.11.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako u všech předešlých knížek i tady se mi líbilo to, že jsem byl v napětí a rozuzlení bylo opět překvapující, motiv zajímavý, obdivuji, že i když je to pátá kniha, tak opět nic nekopíruje a má originální myšlenku a příběh. Ve srovnání s předchozími díly je samozřejmě chudší o toho pravého Joonu a občas ty jeho slabé chvilky byly slabší, ale pořád vnímám knihy od LK v současnosti jako jedny z momentálně nejčtivějších a se skvělými nápady.

17.01.2016 5 z 5