lagina lagina komentáře u knih

Pod rouškou šikany Pod rouškou šikany Blažena Hlasová

Jednohubka. Kniha se nám objevila na oddělení. Myslím, že se to může týkat i jiných oborů nejen zdravotnictví. U některých příběhů rozum stojí, u jiných si říkáte, že si lidé občas nabíhají na vidle samy, u dalších se zamyslíte nad generačním rozdílem. Občas jsem u ní hudrovala, emoce to vzbudilo, ale asi to nezanechá dlouhý pocit.

11.03.2024 3 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Musím se přiznat, že mi hlavní hrdinka nesedla a to je jeden z důvodů, proč se mi to hůř četlo. Některé pasáže jsem přeskakovala, jiné mě bavili. Taková letní knížka, kdo chce najde i hlubší věty, kdo chce odpočívat, odpočine :-)

24.07.2023 3 z 5

Zatraceně rychlá smrt a další povídky Zatraceně rychlá smrt a další povídky Roman Cílek

Rychlé povídky, aby cesta utíkala. Občas jednohubka sedne :-)

15.07.2023

Tohle bylo tak dobré čtení! Po dlouhé době jsem zažila pocit, že jsem si odpoledne sedla a druhý den měla snad jedním dechem dočteno.
Musím říct, že jsem vůbec nevěděla o koho se jedná, ani že si "nějací" kluci koupili zámek. Na knížku jsem narazila jako na "rekonstruuješ? tak si přečti tohle".
Čtení krásné, čtivé, v mnoha chvílích mi až vehnalo slzy do očí a pak jsem se zase smála. Oba pánové jsou obrovský dříči a patří jim všechna čest, že do všeho, co dělají jsou s takovou vervou. Držím jim palce na jejich cestě.
A jdu googlit, kdy se tam konají ty jarmarky, protože být tak s pohlednictvím by bylo vážně boží! :-)

25.05.2023 5 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

První setkání s autorem. Napsáno srozumitelně, relativně čtivě. Člověk tu a tam o nějakou past v životě zakopne toto uvědomění není od věci.
Doporučuji všem, co se zajímají o seberozvoj, péči o duši.

14.01.2023 4 z 5

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Kniha, kterou mi nabídla knihovnice, že bude velmi zvědavá, jak se mi líbí. Čtivá, rychlé dialogy, dobře se čte. Nicméně příběh pro mě na spoustě míst drhne a zdá se mi neuvěřitelný. Hlavní hrdinka je mi nesmírně nesympatická a zvláštně napsaná. V mnoha rovinách velmi ploché. Našlápnuto dobře, ale za mě to nějak nefunguje.

20.09.2022 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kupodivu nenadchlo, přitom v okolí tolik spokojených komentářů

23.03.2022 2 z 5

Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese Ladislav Špaček

Bohužel, nic nového. Vlastně jsem vůbec nepochopila cílovou skupinu. Protože pro zdravotníky nic nového a pro laiky zase zvláštně pojmenováno.

23.03.2022 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Hmmm, no jak mám knihy paní Soukupové ráda, tak tady se to na 100% nepotkalo. Ty lidi mě nudí, zvláštním způsobem popuzují. Ale zároveň je to čtivé...

23.03.2022 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Kupováno jako vánoční dárek mamce. Tak jsem ji rovnou taky "očetla". Je to pro mě zajímavá osobnost posledních let. Nedá se říct, že by se člověk na začátku nadechl a na konci vydechl, ale je tam spousta velmi dobrých stránek. Úcta a pokora k sobě samému, k životu, k cestě. Děkuji

20.01.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Miluju pana Ebena, jako to musí splnit to co čekám :-)

Objevuj s úsměvem: Vláčky Objevuj s úsměvem: Vláčky Marcin Brykczynski

Jestli syn nějakou knihu miluje, tak je to tahle. V knihovně si ji vypůjčil tolikrát, že celý zbývající generace ji tam nikdy nezahlédne :-)) Prohlíží kočky a prohlíží kudy to jezdí a co tam všechno je. Tvrdé desky :-)

15.01.2022 5 z 5

Objevuj s úsměvem: Na dvou kolech Objevuj s úsměvem: Na dvou kolech Marcin Brykczynski

Syn tohle může :-)

15.01.2022 4 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Ono se to blbě hodnotí, že jo, když vám někdo řekne - toto je nejlepší kniha mého života. Achjo, no mého ne :-)) Prvních padesát stránek jsem přečetla naráz, trochu jsem vzdychala a kroutila se. Pak už mi teklo do bot a musela ji vracet, tak jsem se ještě k tomu vrátila. Za těch pár chvil s touto knihou - chápu, komu sedne "americký styl psaní" najde v tom i nějakou tu myšlenku a koho zajímá vše o letectví či kosmu bude uchvácen... Já to nejsem. Pár myšlenek, říkám si že zkusím audioknihu a ještě tomu dám jednu šanci - protože mi někdo řekl, že je nej. A protože se v poslední době nemůžu soustředit.

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Mám ji koupenou, přečtenou asi půlku, v "práve čtu" už snad několik let. Je to super čtení, pořád budete objevovat nové myšlenky.

Etická coura Etická coura Dossie Easton

Vlastně výlet do svobody a je to zajímavé, že to má tolik pravidel...
No, je to zajímavý, jiný pohled, jsem ráda, že jsem to četla.

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Krátké, čtivé, sympatické. Jak je vidno jde žít v různých tempech... :-)

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Dlouhou dobu jsem měla krizi, u knížek se nesoustředila. Jednohubky bylo přesně to, co jsem potřebovala

15.01.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Byla to vlastně taková zážitková hodina dějepisu...A to to píšu bez veškeré ironie, historii jsem na škole milovala... nicméně z této doby tam toho moc nebylo a tak možná hltám každou knihu. Baví mě příběhy lidí, co už žili v našich domech a našich kulisách, ale jejich život, práva, možnosti, teplo, jídlo bylo tak odlišné...
Stejně jako Heřmánkové údolí, chytilo, nepustilo, přečteno jedním dechem.
Snad jen Edita mi nebyla moc sympatická a při scéně v jídelně jsem ji na pár dní odložila a přečetla si jinou knihu, protože najednou toho bylo moc.
Výborné prokleslení charakterů. Ty pohledy ze všech stran - to je dar. Líbilo se mi na tom, jak politika byla blízko a prostupovala osudy ale zároveň to bylo pozadí a nebylo to tak dusivé, jak v jiných knihách. Tahle autorka jde po lidech, jde do nitra, jde do osudu, jde do duše a to se mnou fakt rezonuje.
Děkuju za další velkolepý zážitek.

16.01.2021 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

(SPOILER) Toto byla moje prvotina v tomto žánru. Vybrala jsem si ji, jako knihu u které se nemusí přemýšlet. Mezi knihami u kterých jsem přemýšlela až moc...
Jsem překvapená z toho obrovsky skvělého hodnocení a schválně nehodnotím hvězdou protože, netuším, jak je na tom jinak tenhle žánr.
Mám dost výhrad - chybí mi tam příběh nemá to vůbec žádnou dějovou linku. Jakto,že to hodnotíte? Já tomu asi nerozumím... Jako jdeme běhat a pak na to vlítneme, pak jdeme do práce a pak na to zase vlítneme a večer možná nepřijdu, ale vlastně vždycky přijdu a zase si to nějak uděláme, není děj... Hlavní hrdinka je mi děsně nesympatická. Né tím, co říká, já taky někdy mluvím dřív než myslím, a někdy myslím nahlas a nebo se schválně ptám na věci na které se ptát nemá... ale prostě "je to hráč, jsi tajná agentka"... ou. "Zápletka" vyřešená jednou větou... Když to tak píšu, tak asi pro tento typ možná asi fakt v pohodě, si teď uvědomuji...no... Tak děkuju za odpočinek :D

14.01.2021