Lady_Ef Lady_Ef komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Námět skvělý, ovšem román byl na mě příliš zdlouhavý. A přestože jsem v půlce tušila konec, přece jen mi slzy vtrhly do očí.

22.08.2012 4 z 5

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

Kresba je skvělá, stejně jako v prvním dílu, ale děj je o dost lepší - zajímavější a plný zvratů. Pro mě nejlepší díl série.

22.08.2012 4 z 5

Velká tučná zabijačka Velká tučná zabijačka Frank Miller

Dwight je drsný jako vždy, děvčata ze Starého Města jakbysmet, z Jackieho jsem byla stejně unesená jako ze záverečné "bitvy u Thermopyl".

22.08.2012 3 z 5

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

Až příliš sci-fi na jednu malou ubytovnu v Hickory Road. Tohle Christie přehnala a místo toho, abych žasla nad geniálním rozuzlením, mě napadlo jen "To je ale blbost"..

22.08.2012 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mám ráda Harryho a celý svět kouzelníků. Jako nenáročná a oddechová knížka je přímo ideální na dlouhé zimní večery. Škoda však, že filmové zpracování pak trochu omezí vaši fantazii (co se vykreslení postav a okolí týče).

20.08.2012 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Rodičům otevře oči a snad jim dojde, že dětský svět není tak nevinný, jak se zdá.
Děti snad pochopí, že nebudou drsní, když do sebe hodí pár tablet.
Kniha, která se hodí pro všechny generace, je čtivá a dojemná. A rozhodně nad ní budete přemýšlet ještě dlouho po přečtení..

20.08.2012 5 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Je dobře, že se Maria rozhodla nenechat si svůj příběh pro sebe a napsala tuto knihu. Budiž to varování pro další rádoby-modelky, které si po večeři strčí prsty do krku..

20.08.2012 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Jelikož je Smrť mým nejoblíbenějším hrdinou z celé knižní série, nedala jsem tuhle knížku z ruky a přečetla ji během dvou dnů.

20.08.2012 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jde to i bez tak zdlouhavých řečí, tak zdlouhavého výčtu pocitů, popisů, nesmyslných dialogů.. Knížka se dá shrnout do 80 stránek (ale to by pak filmaři neměli dost materiálu na rozdělení posledního filmu série).

20.08.2012 1 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Romantické, nudné a prázdné jako předchozí díly, jen obohacené o flashbacky z upíří minulosti.

20.08.2012 2 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Jedna z nejlepších knih svého druhu.

01.09.2012 4 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Zatím nejhorší "poirotovka", kterou jsem četla. Souhlasím s předchozími komentáři, že knížka byla příliš akční. Tenhle styl prostě Herculovi nesedí.

30.08.2012 2 z 5

Láska je na palici Láska je na palici Hortense Ullrich

Snad nejhorší z červené knihovny, co můžete najít.

23.08.2012 odpad!

Kdo se líbá naposled Kdo se líbá naposled Hortense Ullrich

Není holky, která by nepřečetla alespoň jednu takovouhle knížku. Tak nějak to k té pubertě patří, ale teď už bych se po ní ani neohlédla.

23.08.2012 1 z 5

Děti na zabití Děti na zabití Milada Golobová

Jen taktak jsem ji dočetla. A to asi po třech týdnech. Je to tak strašně napsané a tak nudné, že se to prostě nedá vydržet. Příběh je sice silný, ale autorčin styl psaní ho shazuje velmi, velmi hluboko.

23.08.2012 1 z 5

Herák Herák Melvin Burgess

Nemáte chuť Dehtíka praštit? Ale opravdu pořádně a po něm i autora, který vlastně říká "Klidně berte drogy, však ono to dobře dopadne".

23.08.2012 2 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Narnie už začíná trochu nudit. Pořád si drží tu příjemnou úroveň a věřím, že kdybych tuto sérii četla o pár let dřív, tak by se mi líbila asi mnohem víc.

23.08.2012 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Pro mě slabý díl na to, že měl zahájit celou sérii. Naštěstí jsem ho dostala společně s druhým dílem, a tak dostala Narnie ještě šanci (a nezklamala!).

23.08.2012 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Nebyla špatná, ale nebyla ani skvělá. Takový průměr, ale přečtený v rámci série.

23.08.2012 3 z 5

Harry Trottel a posel Talibánu Harry Trottel a posel Talibánu Peter M. Jolin (p)

Parádní, vtipná, ale bohužel na první díl nemá..

23.08.2012 2 z 5