ladaol ladaol komentáře u knih

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krátké, výstižné, k zamyšlení, doprovázené kresbami. A tak jsem si to přečetla raději rovnou dvakrát :)

20.11.2021 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha mne vyloženě nadchla. Poutavě napsaný příběh - prolínání minulosti a současnosti a kdo ví, co vlastně byla skutečná minulost? Autorka umí bohatě a poeticky popsat krajinu. Napínavé a romantické až do konce.

23.08.2021 5 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Kniha je napsaná velmi čtivě a upřímně se těším, až si přečtu některou z dalších autorčiných knih. Obdivuji autorku za její odvahu a nezdolnost a přeji jí, ať ji nikdy neztratí.
Také se mi velmi líbí tipy a informace v závěru knihy jak pro začínající spisovatele, tak pro cestování do a po Keni.

18.08.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ne vždy je všechno takové, jaké se to na první pohled zdá...

17.08.2021 5 z 5

Poselství z věčnosti Poselství z věčnosti Marlo Morgan

(SPOILER) Kromě jiných mouder, kterých je v knize velmi mnoho bych chtěla vyzdvihnout toto:

SPOILER
Hudba a smích jsou lékem pro tělo i duši.
Změň odsouzení na pozorování. Nemusíme hned odpouštět. Musíme jen mít víc pochopení.

07.04.2021 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

(SPOILER) Tato kniha rozhodně má co dát, ale bohužel ne všichni chápou o co vlastně šlo. Fikce nebo pravda no a co, to poselství je přeci někde úplně jinde... Knihu jsem četla už potřetí a vždy v ní objevím něco nového.

SPOILER:
Vybírej si s rozmyslem, protože se ti může dostat, čeho si žádáš. Všechno, co se na Zemi děje se děje za určitým účelem. ...Musela bych se nejdřív dokonale smířit se vším. Musela bych se naučit odpouštět sama sobě, nesoudit druhé a učit se z minulosti. Ukázali mi, jak důležité je umět přijmout a milovat sama sebe, být k sobě upřímná a stavět se zrovna tak i k ostatním.
...atd...

06.04.2021 5 z 5

Ally McBealová - průvodce seriálem Ally McBealová - průvodce seriálem Tim Appelo

Ten seriál jsem milovala, knihu jsem kdysi dostala a ráda jsem se k těm vzpomínkám vrátila.

13.03.2021 5 z 5

Spící srdce Spící srdce Rebecca Winters

Taková milá, romantická jednohubka :)

26.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Občas váhám, zda se ke knize vůbec vyjadřovat (i když se mi moc líbila, či případně nelíbila), stejně již přede mnou je tolik komentářů..., ale tohle je jedna z těch o které bych se ráda podělila.
Jsem také husákovo dítě, ale z té doby si příliš nepamatuji a naši neradi vzpomínají, zvláště na některé věci. Chápu, děkuji paní Mornštajnová, opravdu nyní chápu proč. A jsem za to moc vděčná. Obdivuji své rodiče za to, že nás vychovali tak, jak nás vychovali a bezmezně je za to miluji.
Tak hluboký dojem ve mně tato kniha zanechala.

17.02.2021 5 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Milá kniha, odpočinkové čtení na dovolenou, rozhodně neurazí.

08.02.2021 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Jak jsem si našla, jedná se o Diogenův syndrom jinak také chorobné hromadění věcí a je v podstatě neléčitelný. No tedy slyšela jsem už o tom, ale když jsem si začala vše představovat, tak jsem si řekla "zaplať Pán Bůh", že manžel je jen obyčejný "bordelář", to bych asi nedala :) Doporučuji přečíst.

08.02.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

(SPOILER) Také děkuji autorovi za poskytnutí jeho prvotiny.

Úplně nejvíc se mi líbila první třetina, škoda, že kniha nepokračovala ve stejném duchu i nadále. Pak se to prostě "nějak zvrtlo" a jediné co jsem se tam dočetla bylo násilí v různých podobách. V tom se opravdu nevyžívám. Za mně by tam těch scén mohlo být méně.
Co se mi naopak velice líbilo, byl popis krajiny. Příjemné osvěžení do příběhu také vnesli bohové.

*OBSAHUJE SPOILER*
Možná by chtělo více vysvětlit, proč vlastně byla zabrána téměř celá země, jen proto, aby Ságové stavěli chrámy - a co z toho, co dál? Tato dějová linka není vůbec rozvětvená. Možná se dočkáme v dalším díle? Trochu mně také překvapilo, jak se nakonec Jon sbalí, vše za co původně bojoval opustí a jde se svou dívkou kamsi, aby měli klid, kam se vytratil ten "zabiják příšer" a jeho touha po pomstě? Nevím, přijde mi, že tím spíš by měl chtít, aby ti zlí byli přemoženi a mohl žít v klidu a míru. Někdo přede mnou napsal, že se z něj stal podpantoflák, to sedí.

Každopádně se v příběhu dají najít příjemné pasáže, kvůli kterým si ji stojí za to přečíst. Přeji autorovi mnoho úspěchů v dalším počínání.

22.01.2021 2 z 5

Dopis pro krále Dopis pro krále Tonke Dragt

Nádherná dobrodružná kniha o cti a odvaze.

07.01.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem si přečetla už několikrát a několikrát jsem viděla i filmové zpracování. Pokud člověk potřebuje zlepšit náladu, s tímto výběrem nikdy nešlápne vedle.

22.10.2020 5 z 5

Citadela Citadela Kate Mosse

Přiznám se, že odskakování do hluboké minulosti mě spíš rušilo, takže nakonec jsem tyto pasáže přeskakovala a v závěru jsem si je přečetla extra, jako další linii příběhu, i když bych to doporučila spíš obráceně. První polovina knihy pro mě byla docela utrpení, po dvou, třech kapitolách jsem zaručeně usnula. Ale vydržela jsem a druhá polovina knihy mně odměnila, ta opravdu stála za to.
Za mně byl tento díl nejslabší, přesto doporučuji, aby si člověk mohl vytvořit celkový obrázek. Části skládačky do sebe krásně zapadají.

19.10.2020 3 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Trochu rozvláčnější začátek, ale konec jsem doslova zhltla. Pěkné čtení, doporučuji.

30.09.2020 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Jan Cimický

Přiznám se, že jsem pachatele tušila dost dlouho, ale i tak jsem si čtení moc užila. Detektivky mám ráda a baví mně. Všechny tři knihy, které jsem dosud od pana doktora přečetla byly velice dobře propracované, určitě si od něj přečtu i nějakou další. Doporučuji.

20.08.2020 5 z 5

Sbohem, Mallorko – Od paelly k ovesné kaši Sbohem, Mallorko – Od paelly k ovesné kaši Peter Kerr

Souhlasím, i mně tento díl zklamal.

19.08.2020 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Vlastně váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Některé postavy mně opravdu štvaly a popravdě ani hlavní hrdina mi nebyl úplně sympatický. Asi nejvíc se mi líbila Holly, kvůli ní jsem to dočetla :)

16.07.2020 3 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Za mně - je to pecka! Skvělá kniha, aktuální téma, člověk se rozhodně nestihne nudit.

Škoda jen těch chyb a překlepů v překladu, bylo jich opravdu dost.

02.06.2020 5 z 5