ladaol ladaol komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh, který ve mně zanechal hluboký dojem a radost z toho, že žiju dnes. Přiznám se, že jsem brečela, jak želva. Rozhodně k zamyšlení.
Je to moje druhá kniha od této autorky (Nejsem jako vy) a obě vřele doporučuji k přečtení.

17.02.2020 5 z 5

Absurdní proces Absurdní proces David Rath

Čtivá kniha, smutné téma. Nejen osudem pisatele, ale i národa. Je evidentní, že jednotlivec nic nezmůže, kam až to dotáhneme, uvidíme...

05.02.2020 4 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Nejvíc se mi líbila asi poslední kapitola nebo možná poslední dvě. Jinak zdlouhavé líčení, někdy zbytečné, odvádí pozornost. Asi mám raději jiný styl - nejdřív zločin a pak se k motivu postupně dopiplávat a odkrývat hádanku, než takhle obráceně, asi to nebude můj šálek kávy.

31.01.2020 3 z 5

Sex po telefonu aneb Nezavěšujte se Sex po telefonu aneb Nezavěšujte se Irena Obermannová

A pak já, že jsem blázen? A co potom ty dvě? Líbila se mi postava Jardy.

28.01.2020 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Tedy za sebe bych dala i víc hvězdiček, příběh mně naprosto dostal. Rozhodně DOPORUČUJI! (komentáře přede mnou již říkají vše, takže nevím, co dodat..., ale každopádně si to přečtěte)

23.01.2020 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Kniha mně naprosto dostala, v dobrém slova smyslu. Rozhodně se k ní ještě vrátím, ale nejdřív si musím sehnat druhý díl :) Skvěle jsem se bavila, miluji sarkasmus a ironii a lidi co si dokážou udělat legraci sami ze sebe a neberou život až tak vážně. Na konci jsem se ovšem neubránila zatlačení slzy, i takové situace do života patří, a to v jakémkoliv věku.

"Dokud jsou plány, ještě se neumřelo." a další skvělé citace z této knihy by si zasloužily zveřejnit.

14.01.2020 5 z 5

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

I když by název mohl být zavádějící, je to pěkný historický román. Čtivý, z různých pohledů osob, čímž vyprávění dostává trochu jiný rozměr. Příjemné oddychové čtení, i napínavé.

14.01.2020 5 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Popravdě jsem ráda, že ta kniha nebyla delší.

11.01.2020 3 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Nevím, kniha se mi líbila, dobře se četla, akce, romantika, vše, co od historického románu očekávám, ale ten konec byl nějaký nijaký.

19.12.2019 4 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Více se mi líbil konec, než to, co mu předcházelo. Asi by stačilo přečíst začátek a konec a prostředek úplně vynechat. Místy vtipné, rozhodně nic k zamyšlení, spíš oddechovka pro nenáročné.

28.11.2019 2 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Začátek pro mně trochu rozvláčnější, ale když člověk vydrží, tak je odměněn napínavým příběhem. Zajímavé bylo prolínání historie/současnost, které nás provází celou knihou.

25.11.2019 4 z 5

Berlínský zápisník Berlínský zápisník Dora Kaprálová

Místy humorné, místy pro mně nesrozumitelné, ale možná, kdybych se podívala do své hlavy a zkusila sepsat co se mi tam honí, dopadlo by to stejně (alespoň podle mého muže, který občas tápe v mých nahlas vyřčených myšlenkách :).

22.11.2019 3 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Jimys - mluvíš mi ze srdce, mám z tohoto díla stejný pocit. Občas jsem zabrousila na Google, ale pak mně to přestalo bavit.

22.11.2019 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ne a ne... nedalo se přestat číst... nutně jsem musela vědět, jestli a jak se mu ho podaří usvědčit. A jak jinak, opět se autorovi podařilo konec pěkně zamotat a udržet tak čtenáře v napětí až do poslední stránky. Klidně bych dala víc hvězdiček, než jen pět.

13.10.2019 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

S.H. nikdy nezklame, ať jsem ho četla v mládí nebo nyní, stále je to výborná četba.

11.10.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Začátek mi připadal trochu vleklejší, než se autor dopracoval k nějaké zápletce, ale konec mně moc bavil. Možná trochu pohádka, ale konec opět zamotaný a, alespoň pro mně, nečekaný. No co, v dnešní době umí lékařská věda hotové zázraky, tak proč ne... Na další díl se docela těším.

07.10.2019 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Po různých detektivkách, které mám nejradši, jsem měla chuť na trochu oddychového čtení. Po přečtených recenzích jsem ke knize přistupovala spíš skepticky, ale když jsem měla pocit, že chápu, o co autorům jde, viděla jsem to v jiném světle.
Život přeci není o tom, něco si "nalajnovat" a jet přesně podle plánu a ano, protiklady se přitahují, to je jasná věc :) Serena a vlastně i Jean-Luc "otevřeli oči" a začali ŽÍT, to je podle mně to poselství.

28.09.2019 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Rozhodně neporovnávat s filmem, kniha se musí brát naprosto samostatně a pak se mi líbila. Úplně nejvíc mně dostala ovce na parkovišti, ta kapitola prostě nemá chybu :)

24.09.2019 4 z 5

Pekelná brána Pekelná brána Linda Fairstein

Jsem si jistá, že si ji znovu nepřečtu.

16.09.2019 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

No, ano, v dnešní době opravdu je možné všechno, jak snadno přijít o téměř vše, co si člověk vybudoval... Není jednodušší nelpět na ničem? Ale na nikom? Ta představa je dost depresivní. Příběh mně velice bavil, doporučuji, nečekaný závěr, žádné fádní pasáže. Doufám že další díly budou také tak povedené.

25.08.2019 5 z 5