Berlínský zápisník

kniha od:


Koupit

Průzračné i křehké, jedovaté i poťouchlé výseky ze života filmařky, básnířky, cestovatelky, matky a citlivé pozorovatelky jsou deníkovými záznamy, které mají v české literatuře 20. století bohatou tradici. Ale na rozdíl od autorů cenzurovaných a zakazovaných obzírá dnes Kaprálová pestrobarevný, zmatený, rozpohybovaný, ale svobodný svět. Svižně těká mezi Berlínem, Strmilovem i Brnem a potkává místní i zaváté a sváté bytosti. Zájem o ně v jejich poklidné existenci či v osudových momentech vždy tryská v přesných větách. A ať už jde o „umírající tetu Zuzanu“ či o řezníka v berlínském krámku — k těsné důvěrnosti stačí jen pár detailů. Berlínský zápisník je čtení bez patosu, zato poetické i humorné, přičemž nikterak nepomíjí hloubku, složitost a také smutek světa, spjatý s živou dychtivostí po dalším setkání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297991/berlinsky-zapisnik-pv6-297991.jpg 3.819
Žánr
Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Berlínský zápisník

Přidat komentář
Enforcer
01. května

Zajímavé deníkové vyprávění z autorčina pendlování mezi Berlínem a Brnem. Cítím tak jakousi vykořeněnost z obou kultur, je to ale čtivé a obě kultury to skvěle přibližuje. Něco je skvělé v Německu, něco u nás, obojí najednou však mít nemůžete.

Ronnie68
31. března

Takové oddechové čtení ....


mata57
23.11.2019

Coby cestovní čtení bezva. Prostě zápisník...

ladaol
22.11.2019

Místy humorné, místy pro mně nesrozumitelné, ale možná, kdybych se podívala do své hlavy a zkusila sepsat co se mi tam honí, dopadlo by to stejně (alespoň podle mého muže, který občas tápe v mých nahlas vyřčených myšlenkách :).

Nočnípták
28.01.2019

S tímto deníkem jsem štěstí neměla. Pro mne to nebylo poetické ani humorné čtení. Neuchopitelné rozhodně ano. * nedávám, se čtením jsem to vzdala někde v polovině knížky.

douchová
17.05.2018

Velmi příjemné čtení. Jako rozhovor s kamarádkou :-).

Pišingr
27.11.2017

Nádherná poetická knížka. Škoda, že je konec... asi začnu znovu. Je vypravěčka víc dítětem, nebo vnímá své děti jako hotové osobnosti? Atmosféra Berlína... podzim... ale i léto, jazyková akrobacie. A řezňa řeznickej.

martina.bella
16.08.2016

Křehké, osobní, poněkud neuchopitelné… ale dobré! Není to příběh, je to deník a jako deník se to taky musí číst. V Berlíně jsem strávila nějaký čas a jako bych se tam přenesla zpátky, vlastně to byl důvod, proč jsem po knize sáhla… a možná ovlivnil můj výsledný dojem z knihy.

Doporučujeme

Honzlová – Protestsong
Honzlová – Protestsong

Autor a jeho další knihy

Dora Kaprálová
česká, 1975

Kniha Berlínský zápisník je v

Přečtených20x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených1x
Knihotéce12x
Chystám se číst15x
Chci si koupit1x