Berlínský zápisník

od:


KoupitKoupit eknihu

Průzračné i křehké, jedovaté i poťouchlé výseky ze života filmařky, básnířky, cestovatelky, matky a citlivé pozorovatelky jsou deníkovými záznamy, které mají v české literatuře 20. století bohatou tradici. Ale na rozdíl od autorů cenzurovaných a zakazovaných obzírá dnes Kaprálová pestrobarevný, zmatený, rozpohybovaný, ale svobodný svět. Svižně těká mezi Berlínem, Strmilovem i Brnem a potkává místní i zaváté a sváté bytosti. Zájem o ně v jejich poklidné existenci či v osudových momentech vždy tryská v přesných větách. A ať už jde o „umírající tetu Zuzanu“ či o řezníka v berlínském krámku — k těsné důvěrnosti stačí jen pár detailů. Berlínský zápisník je čtení bez patosu, zato poetické i humorné, přičemž nikterak nepomíjí hloubku, složitost a také smutek světa, spjatý s živou dychtivostí po dalším setkání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297991/berlinsky-zapisnik-pv6-297991.jpg 3.811
Žánr:
Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
douchová
17. května

Velmi příjemné čtení. Jako rozhovor s kamarádkou :-).

Pišingr
27.11.2017

Nádherná poetická knížka. Škoda, že je konec... asi začnu znovu. Je vypravěčka víc dítětem, nebo vnímá své děti jako hotové osobnosti? Atmosféra Berlína... podzim... ale i léto, jazyková akrobacie. A řezňa řeznickej.

martina.bella
16.08.2016

Křehké, osobní, poněkud neuchopitelné… ale dobré! Není to příběh, je to deník a jako deník se to taky musí číst. V Berlíně jsem strávila nějaký čas a jako bych se tam přenesla zpátky, vlastně to byl důvod, proč jsem po knize sáhla… a možná ovlivnil můj výsledný dojem z knihy.

Autor a jeho další knihy

Dora Kaprálová

Dora Kaprálová
česká, 1975

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených12x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce1x
v Chystám se číst7x