Dopis pro krále

Dopis pro krále

V knize Dopis pro krále se šestnáctiletý Tiuri vydává na dráhu rytíře-doručovatele poté, co dostal rozkaz od umírajícího rytíře. Musí v co největším utajení doručit dopis králi země Unauwen. Dobrodružná cesta mladíka vede horami, lesy a údolími, kde za každým zákrutem čeká nějaké nebezpečí. Dopis však nesmí za žádných okolností padnout do špatných rukou!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29492/dopis-pro-krale-29492.jpg 4.546

De brief voor de Koning (1995)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Kamilea
19.06.2017

Pěkný příběh z rytířské doby,který se čte sám,jen je škoda,že do češtiny byl přeložen pouze jeden díl ač to vypadá, že příběh končí takto.

InaPražáková
13.06.2017

Příběh o rytířství ve všech podobách. Chytrá kniha, která se nepodbízí, zbytečně nemoralizuje a ukazuje, že poctivost a vytrvalost jsou největší ctnosti, i když za ně člověka občas hned neocení. Nejednoznačností některých postav (a to nikoliv nedůležitých) se blíží "dospělé" fantasy typu G. R. R. Martina. V druhé polovině se jinak svižný děj chvíli příliš natahuje, ale to není nic, co by vadilo celkovému dojmu. Velmi doporučuji, a nejen dětem.

27.06.2016

Naprosto úžasná dobrodružná kniha. Jsem ráda, že se mi po tolika letech opět dostala do rukou. Schovám do knihovny pro své potomky :)

mot33
28.03.2016

Musím přiznat že jsem se nemohl nějak k této knize dobrat pořád jsem jí odsouval na jindy.A pak jsem jí vzal do ruky a přečetl za dna dny.Super příběh který graduje až do konce ,malá vítka je že se mohlo uzavřít o něco dřív a nenatahovat to tolik stránek.

zuzana13
12.04.2015

Krásně napsaná kniha. Podle toho byl natočen film. Doporučuji.

střapatá
25.10.2014

Moje nejoblíbenější kniha dětství. Přečetla jsem ji minimálně desetkrát, fascinovalo mě, že je napínavá od první do poslední věty. Byly to zlaté časy :)

Gerbasin
11.09.2014

Prvotřídní román pro kohokoliv, kdo má rád rytířskou tématiku. Dobrý příběh, uvěřitelné postavy, napjatá atmosféra, žádná zbytečná překombinovanost. Stejnojmenný film z roku 2008 sice není špatný, ale jak to tak bývá, stopáž filmu zdaleka nestačí.

radek0635
30.06.2014

Dobrodružnější knihu pro děti neznám...

Corba28
21.03.2013

Velice zajímavá kniha,která stojí za přečtení....vřele doporučuji :)

kowalenska.m
25.02.2013

Naprosto živě jsem si představila celkové prostředí. Byla jsem ráda za konec. V rytířském příběhu bylo vše, co v něm má být. Pomoc a nečekat odměnu, spravedlnost, odhalení pravdy...

Posli
02.02.2013

Tento román z rytířských dob se mi líbil, a když jsem jej dočetla, ještě dlouho jsem o něm přemýšlela. Určitě ho doporučuji dětem, kteří mají rádi rytíře a dobrodružné příběhy.

Tripedalia
30.08.2011

Dobrodružný příběh o chlapci, který se chce stát rytířem. Jenže než může být pasován, je požádán o pomoc umírajícím a jeho nebezpečná a dobrodružná cesta může začít. Krásná a čtivá kniha o odvaze, spravedlnosti a přátelství.
Vřele doporučuji!=)

Tonke Dragt