LaCoccinelle LaCoccinelle komentáře u knih

Kostkovaný ideály Kostkovaný ideály Marie Vodičková

Oddechové básničky, hezké čtení.

10.01.2020 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Stejně skvělé jako první díl, možná ještě lepší. Vtáhne čtenáře do děje a pak musíte číst, dokud nedočtete.

10.01.2020 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Velice čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Doporučuji k přečtení.

07.01.2020 5 z 5

Život v pravdě aneb Lhaní z lásky Život v pravdě aneb Lhaní z lásky Jiří Gruša

Knížka mě vůbec nezaujala. Kdybych ji nečetla do čtenářské výzvy, tak bych ji nejspíš nedočtenou odložila. Dočetla jsem jen díky tomu, že měla pár stránek.

02.01.2020 2 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Knížka se četla dobře, na to kolik má stránek to nebyla nuda, byla napínavá a měla spád. Jak píší jiní, příliš mnoho jmen, ve kterých se lehce ztrácíte, ale časem se člověk zorientuje. Vadila mi jen místy překombinovanost, dále "nesmrtelnost" hlavní hrdinky (úrazy, které utržila) a příliš rychlý konec.

02.01.2020 4 z 5

Bubu Bubu Monika Elšíková

Hezká knížka pro děti. Krátký příběh, velká písmenka a ilustrace.

01.01.2020 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Skvěle napsaná kniha, dobře se četla, i když nejednou v slzách. Silný příběh, který donutí člověka zamyslet se nad životem. Nad životem ženy, která ho prožila tenkrát ve své době, tak nad životem vlastním, v době současné. Doporučuji k přečtení. Je to zlá minulost, která však nesmí být nikdy zapomenuta.

28.12.2019 5 z 5

Jak se žije za zdmi Valdic Jak se žije za zdmi Valdic Petr Šámal

Kniha se četla dobře. Obsahovala spoustu informací o životě ve věznici, jak z pohledu zaměstnanců, tak odsouzených. Pan ředitel tam asi bude člověk na svém místě.

15.12.2019 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Odpočinková rychle přečtená kniha.

02.12.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá detektivka. Ráda si od autora přečtu další knihy.

26.11.2019 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Útlá čtivá knížka, přečtená za odpoledne se zajímavým příběhem. Škoda, že konec byl takový neukončený. Mít to ještě o pár stránek více a příběh dokončit, bylo by to dokonalé.

09.11.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Super knížka. Četla se úplně sama. Už se těším na pokračování.

07.11.2019 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Autorka vás svým stylem psaní donutí číst a číst, dokud nedočtete. Příběh byl sice trochu předvídatelný, což ale nemění nic na tom, že se mi knížka líbila. Určitě si od autorky přečtu další knihy a tuto doporučuji k přečtení. Příjemná předvánoční oddechovka.

02.11.2019 5 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Zajímavá knížka. Četla se dobře.

13.10.2019 4 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Skutečný příběh o tom, jak jeden člověk dokáže zničit život tolika lidí... Smutná kniha.

07.10.2019 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Knížka, která vás naprosto pohltí. Musíte číst a číst, dokud nedočtete...

05.10.2019 5 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Příběh zajímavý, některé filozofické pasáže mě vyloženě nebavily, ale zajímalo mě, jak to dopadne mezi hlavními hrdiny příběhu, a proto jsem ve čtení vytrvala. Nakonec tedy docela příjemné čtení.

05.10.2019 3 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Opět pěkné čtení. Doporučuji.

02.10.2019 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Zajímavá kniha. Četla se dobře. Děj byl trochu předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo.

14.09.2019 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Knížku jsem četla do Čtenářské výzvy a určitě nelituji. Kniha se čte sama. Přečteno za jeden den. Byla jsem do děje knihy tak vtažena, jako bych v tom domě bydlela také. Ostravské nářečí též super. Doporučuji k přečtení a určitě si od autorky přečtu i druhou knihu.

14.09.2019 5 z 5