lachtan77 lachtan77 komentáře u knih

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Angela nezklamala, vlastně už snad ani nemůže :-) hltám každou její knížku a nebojím se, že bych od ní nedostal perfektní čtení. Je to prostě tutovka. Příběh napínavý, nepřehnaný a propracovaný vždy ještě s menším případem kolegů. No co ještě chtít.

21.02.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

ano souhlasím, bylo to opravdu uchvatný. Závěr do sebe zapadá, ale jen pro toho kdo četl všechny díly. Možná to bylo na můj vkus moc překombinované až nereálné, ale určitě poutavé a čtivé. Podle mě nemohl nikdo předem odhadnout konec. Barker se asi zařadí mezi mé oblíbené spisovatele

04.02.2022 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

U této knihy jsem dal na recenze. Vše nasvědčovalo tomu, že budu nadšený a s tim jsem do toho šel. Teď po dočtení jsem na vážkách. Upřímně nebylo to ono chybělo tam něco. Asi jsem namlsaný novodobými psycho thrillery ze kterých mrazí. Tady se vlastně zas až tak nic nestalo. Únos, věznění to ano, ale bez napětí, zapletky a strhujíciho konce. Přičítám to době ve které to bylo napsané. Půlku knihy nám vypráví pachatel druhou půlku toho samého oběť. Za mě zklamání

29.05.2021 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

mám trochu divný pocit z teto knížky. Ze začátku jsem si myslel, že je to úplná blbost. Neuměl jsem si představit 4letou holčičku tak vypočítavou a chytrou. Celé to bylo přetažené za vlasy ( a to říkám já co hltám Kotletu :) v polovině knihy jsem se trochu do děje začetl a těšil se na promyšlený, dechberoucí konec. Njn jenže on nepřišel. Škoda kdyby autorka ubrala v genialitě Hanny a trochu přidala na zápletce na konci příběhu mohlo to být lepší.

26.05.2021 3 z 5

V komentech pod sebou jsem si přečetl, že Kalandra je jako James Bond. Okamžitě jsem si tohle přirovnání představil :)) Místo Bond girl má cikánku, místo hlášky protřepat nemíchat jen "naval vodku vole" Za mě Kotleta opět nezklamal. Stejně to se svojí představivostí trefil. Za chvilku bude rozložení sil po světě stejný jako v Klandrově vesmíru :) ....... I když to vlastně není moc k smíchu

03.05.2021 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Stejně dobrý jako první díl. Na Larse jsem si už navykl a dokonce se mi jeho styl líbí. Příběh nebyl moc propracovaný, ale to jsem úplně nečekal. Má to své kouzlo v prostředí a syrové mluvě. Poohlížím se po trojce :)

03.05.2021 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tuto knížku jsem přečetl jen kvůli Ursule. Jediná mi chyběla a i když nejsem už věkově její cílová skupina, tak se mi líbila. Popravdě ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale nakonec mě to zaujalo. Konec trochu přitažený za vlasy, zato popis postav, prostředí a téma na jedničku.

28.04.2021 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

opět a zase perfektní čtení. Rozumím komentářům níže, protože Kotletovo styl nesedí každému. Jenže to právě dělá jeho knihy vyjímečnými. Jsou totiž jiné, mluví sprostě, neřeší až zase tak reálnost akcí a okolí. Děj je nesmyslný, ale přesto známý. Jako ulice Prahy nebo periferie co dřív bývalo Kladno (se sochou Jardy..... asi osvoboditele :)))))). Digitální čarodějky se musely líbit snad každemu chlapovi možná i ženě. Za mě tedy super nářez

24.04.2021 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

K přečtení mě nalákal název a anotace knížky. Nakonec však trochu zklamání. Nápad byl skvělý, ale zpracování bohužel nedokonalý. Ač mám rád ženské policistky jako Kim od Angely Marsons Helen mi nepřirostla k srdci. Její sebetrýznění, komunikace s kolegy a minulost mi trochu vadí. Autora tím nezatracuji a určitě další knížku od něj přečtu

14.04.2021 4 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Po dlouhé době jsem narazil na Žambocha. Četl jsem tu i o podobnosti s Kotletou, ale neporovnával bych je. Tohle je pořád o level níže. Protože je však postapo knížek s humorem pomálu jsem fanda i Žambocha :-)

11.04.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak tři díly za deset dní to mluví za vše. Tato knížka má téma, které čtenáře nenechá v klidu a nutí ho stale si spojovat událostí z minulích dílů. Autorka tady spojila všechny traumata Kim, které si nese z dětství, ale i z práce inspektorky. Bylo zajímavé sledovat jak se s tím Kim popere

09.04.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Docela krutý příběh ze školního prostředí. Věřím, že něco podobného jako gangy, sekty, kluby ve školách opravdu funguje. Je to odraz dnešní doby, kdy se rozmáchá šikana, škatulkování i ambice některých řidičů. Kdo jediný by mohl skvěle vymyslet příběh z tohoto prostředí než Angela. Jdu hned na další díl

08.04.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

to že jdu číst hned další díl svědčí o kvalitě této série :) Marsons patří mezi moje top autory a Kim je prostě srdcovka.

08.04.2021 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

knížku jsem si prolistoval v čekárně u doktora a s usměvem na tváři jsem šel přemlouvat sestru o půjčení. Nedávno jsem četl klasické biblické příběhy a i proto mě tahle verze moc pobavila. Vtipné hlášky Pána Boha jako třeba olrajt nebo police boys dlouho nezapomenu. Fakt jsem se bavil.

05.04.2021 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

knížku jsem si půjčil z knihovmy kamaráda mého známého. Spolu s ní ještě další tři o osudech lidí vězněných komunisty nebo za války. Jelikož jsem hodně četl o koncentračních táborech a gulagach zaujalo mě téma politických věznů Československa. Toto je velmi silný příběh ženy nebo spíš žen, které byly semlety režimem.

Pravda je, že jsem trochu bojoval se stylem psaní a vyprávění. Taky jsem čekal víc detailů o udávání, obvinění a hlavně z výslechů. Jinak ale zajímavé a poučné čtení

02.04.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Zase excelentní. Zajímavý příběh, napětí a zvraty. Čím dál víc mám o Cartera strach. To co se mu honí hlavou nebude normální :-)

Klobouk dolů za to, že knihu dokončil i po smutné události, která se mu stala

30.03.2021 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Kotleťak opět nezklamal. Jako jeho nej fanda jsem hltal jedno slovo za druhým. Nebudu víc popisovat kdo zná a četl jakoukoliv knihu od Kotlety jásá. Klasická řežba nácků a úpírů pak taky obrovská hromada vulgárnich slov a nereálných situací. Pokud chcete řešit mluvu, spisovnost, zapletku, děj tak to nečtěte skončíte na desátý stránce :)

29.03.2021 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

moje první knížka po mém skoro ročním pobytu v nemocnici. Sice tohle není pozitivní čtení, ale mě tohle prostě zajímá. Je hrozně hnusný, že se tohle dětem dělo a bohužel i v dnešní době děje. Trochu mi při čtení nesedělo vyjadřování tehdy 7leté Maude. Některé výrazy a popisování situací bylo hodně spisovné a odborné, ale chápu, že knihu Julien psala v dospělosti a své vzpomínky tak upravila. Bylo to nakonec pro dobro věci, aby se člověk lépe vžil do děje.

29.03.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

zase jedna knížka, kterou předcházela reklama a ono to nic světoborného nebylo. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale zase takový propadák to nebyl. Tak teda jedna hvězda za sympatickou Kate :)

10.02.2020 4 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

ale jooo v celku to šlo. Četl jsem ze zvědavosti co se vyklube z vysloužilé agentky Kate. Trochu jsem se bál aby z toho nebyla serie To je vražda napsala :)). Thriller?? spíš to vidím na příjemnou detektivka

06.12.2019 4 z 5