L_Into L_Into komentáře u knih

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Tohle není typ literatury, kterému bych se věnovala běžně. Tuto útlou knížku ale není možné hodnotit jinak než kladně. Můžete s jejím sdělením nesouhlasit, minimálně vás však přiměje přemýšlet nad tím, jestli sami aktivně nepřispíváte k existenci všeho toho, s čím ve svém osobním životě nejste spokojení. Život mi nezměnila, ale perspektivu v určitém směru určitě mírně posunula. K lepšímu. Doporučuji.

17.03.2017 4 z 5

Vodní apokalypsa Vodní apokalypsa Mikael Niemi

Apokalyptický příběh, ve kterém zkázu nepřináší jaderné zbraně ani cizí tělesa z vesmíru, ale příroda, které dle autora jasně po právu došla trpělivost s nadutou snahou člověka spoutat ji a zneužít. Originální a velmi čtivé.

17.03.2017 3 z 5

Muž, který zemřel jako losos Muž, který zemřel jako losos Mikael Niemi

Nevěřila bych, že spojení detektivky a naturalistické výpovědi o nelehkém životě malého etnika může tak dobře fungovat. Niemimu se ale podařilo ambiciózní koncept skvěle ukočírovat. Pro čtenáře se zálibou v severských zemích a/nebo lingvistice je to velká paráda.

17.03.2017 4 z 5

Takový evropský Forrest Gump. Až na to, že není vtipný. Skoro vůbec. Po sto stránkách jsem přestala doufat, že mě kniha něčím překvapí, a odložila jsem ji. FIlm, který podle ní vznikl, je ještě o poznání horší.

16.03.2017 1 z 5

Mnichovský přízrak Mnichovský přízrak Georges-Marc Benamou

Autor na můj vkus knize vtiskl příliš přepjatou, rádoby dramatickou formu. Působí spíš jako předpřipravený scénář pro dokudrama. Téma k zamyšlení jistě nabízí, ale forma shazuje obsah.

16.03.2017 3 z 5

Tanec na hrobech Tanec na hrobech Mika Waltari

Milá historizující love story.

16.03.2017 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

První kniha, kterou jsem od Paasilinny četla, a asi nejlepší. Můj upřímný údiv nad stupněm grotesknosti a šíleností absurdních situací, jaké dokázal autor pro své hrdiny vymyslet, už žádná jeho kniha nepřekonala, a takové salvy smíchu už žádná nikdy nevyvolala. Dokonalé antidepresivum.

Temný anděl Temný anděl Mika Waltari

Temný anděl je nedotažený draft příběhu, který Waltari plně rozvinul až v Pádu Cařihradu. Všechno, co Andělovi chybí, čtenář v Cařihradu najde....

16.03.2017

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Nádherná kniha. Jsem vděčná, že český překlad je jeden z mála, který nevynechal podle mě zásadní meditativní monology a rozhovory duchovního rázu.

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Krvavá lázeň je z informačního hlediska neuvěřitelně komplexní kniha, lepší, než tisíc učitelů dějepisu a filozofie :) Druhý díl epického příběhu Mikaela, Šťastná hvězda, mě však svými meditativními úvahami a jiným pohledem na islám oslovila ještě víc.

16.03.2017 3 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Dle mého názoru mnohem lepší historický román než slavnější Sinuhet. Mystický, nádherně tragický příběh, který Vás nenechá vydechnotu do poslední stránky.

Dohra Dohra Mika Waltari

Je škoda, že se Waltari tlakem společnosti nechal dotlačit k tomu, aby napsal Dohru. Podle mě naprosto zbytečná kniha, kterou je naštěstí možné si při čtení Cizince odmyslet.

16.03.2017 2 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Nejkrásnější z malých románů Waltariho. Kniha, která na neuvěřitelně malé ploše řekne neskutečně mnoho. Hluboký, tragický příběh, který ve mně zanechal nesmazatelný otisk. Kdybych měla doporučit jedinou Walatriho knihu, bude to tato.

Cesta do Istanbulu Cesta do Istanbulu Mika Waltari

Krásně impresionistické střípky z cest po poválečné Evropě. Mnohokrát jsem zatoužila navštívit místa, která už dávno neexistují tak, jak je Waltari zažil, vidět jeho očima, cítit stejné vůně. Doporučuji pročítat za horkých letních večerů v lenošce na zahradě, přidá to na prožitku :)

16.03.2017 4 z 5

Bosá královna Bosá královna Mika Waltari

Asi nejslabší historický román od Waltariho.

16.03.2017 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ze čtyř knih tohoto autora, které jsem dosud četla, je tato zatím nedosažitelně nejlepší. Doporučila bych každému milovníkovi detektivek. Hutná atmosféra, originální příběh, atraktivní lokace, překvapení na konci. Je to severské, a přitom vůbec není...

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

O Keplerovi jsem tolik slyšela, nemohla jsem se dočkat, až si od "něj" taky něco přečtu. A upřímně - popularitu tohoto "autora" vůbec nechápu. Jedna z nejslabších detektivek, jaké jsem kdy četla. Povrchní, banální a velmi nezáživné.

16.03.2017 1 z 5