l.e.d l.e.d komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné, poučné.
By mě zajímalo, jestli je to ta kniha, kterou dostala Hermiona po Brumbálově smrti.

30.04.2020 5 z 5

Pozemšťan vojevůdcem na Marsu Pozemšťan vojevůdcem na Marsu Edgar Rice Burroughs

Třetí kniha a do hry vstupují žlutí.
Princezna znovu unesena a John (Mario) Carter se znovu rozbíhá pronásledovat padoucha. Běh, boj, zajetí, útěk + boj, běh a na konci knihy boj všech bojů a princeznička jako lusk.
Za mě by to bylo dobré zakončení, ale koukám, že série pokračuje tak snad bude ještě co objevovat.

21.04.2020 4 z 5

Bohové na Marsu Bohové na Marsu Edgar Rice Burroughs

Moc povedené pokračování prvního dílu.
Kdybych knihu měl k něčemu přirovnat tak je to Super Mario. John beží, zadupává nepřátele, přeskakuje překážky, štěstí se mu lepí na paty a na konci čeká nejhezčí žena Marsu, princeznička jako lusk.
Boj, zajetí, boj, únik, boj, vítězství.
Jednoduché, zábavné a už se těším na nová dobrodružství rudé planety.

19.03.2020 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Fakt mě to baví. Bezvadné pokračování prvního dílu.

02.07.2019 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Harry roste a díl je zase temnější než ty předchozí. Pro mě to je ve vzpomínkách se třetím dílem top z celé série.
Uvidíme co napíšu až si celou sérii připomenu.

01.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

První dva díly byly pohádky. Díl třetí byl pak o něco temnější. Ohnivý pohár zase trochu zatopil pod hrncem.
Dával bych dětem každý rok jeden díl ať rostou stejně jako Harry.

01.07.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Do dnes na něj vzpomínám.
Až syn vyroste budu mu předčítat první díly a doufám, že se do dalších pustí sám.

01.07.2019 4 z 5

Vazači zhouby Vazači zhouby Artemian (p)

Grafika obálky se mi moc líbí.
Styl psaní mi padnul do noty, tedy se kniha četla dobře, ale po dočtení mám výhrady.
Pokud to má být 1 dílný příběh, představoval bych si o pár stran víc a říct nám, jak to dopadlo s trpaslíky, senátem a anděli, stvořitelem a zhoubou, jak se Coriel stal císařem atd...
Pokud bych plánoval více knih, odpustil bych si poslední kapitolu a uzavírání příběhu. Stránky věnoval obohacení svého světa a na konci si nahrál nějakou zmínkou na to co bude Coriel dělat s Velehlasem...
Knihu mohu doporučit. Podpora novému autorovi přijde vhod a uvidíme co bude dál!

08.01.2023 3 z 5

Thuvia, děvče z Marsu Thuvia, děvče z Marsu Edgar Rice Burroughs

Carthoris, syn Super Mária (Johna Cartera), je křivě očerněn a po vzoru svého otce se rozebíhá na svou pouť za svojí milovanou princeznou. Překážky přeskočí, rozdrtí ... a cíl je nevyhnutelný.
Kniha nepřekvapí, ale stejně tak pobaví a přečtení mohu doporučit.

30.12.2022 3 z 5

Bestiář ze světa Harryho Pottera. Za mě není co hodnotit. Je to pěkné.

30.12.2022 3 z 5

Úsvit rebelů Úsvit rebelů Ann Carol Crispin

Nejlepší kniha trilogie.
Co předchozím dílům chybělo tak tady je a funguje. Kniha je delší, ale zábavnější.
Je to příjemný předvoj před SW IV s částečným překryvem s Rogue One.

05.02.2020 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Je pro mě těžké psát o knize kterou už do ruky nevemu...
Čtení nebylo špatné i myšlenka se mi líbila.
Jen postavy a svět jsou bez života a atmosféry.
Čekal jsem napínavou temnou fantasy, dostal jsem brnění co chtělo být kompletní, dvě postavy bez vlastní vůle, jednu kudlanku, čarodějku a necromancerku.
Jaké asi budou další díly?

22.11.2019 2 z 5

Tichá čepel Tichá čepel Robert Anthony Salvatore

Ale jo, kniha pobavila, nenudila, byla taková jaká má být. Jarlaxl je zábavný, Artemis je prostě Artemis. Po 10 dílech už je těžké psát něco nového.
Styl psaní je stejný, děj nepřekvapí. Je to prostě pokračování předchozích dílů.
Mě to bavilo.

14.07.2019 4 z 5

Cesta k úsvitu Cesta k úsvitu Robert Anthony Salvatore

10 díl je předvídatelný jako ostatní, ale nové prostředí ději pomohlo. Příjemné čtení od začátku do konce. Pěkný posun v ději, nové osoby... co bude asi dál? Hlavně bude mít Drizzt už babu?

02.07.2019 4 z 5

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Chtěl bych napsat zakončení série je skvělé, ale u Drizzta je to jedna dlouhá sága. Jsem u 10 dílu a zatím to jede dál.
Po prvních dílech v podzemí, kde to Drizzt znal a bojoval je tento díl odlišný. Je tu seznamování s novým prostředím, trochu méně akce a více hledání. Kdo jako já přečetl první dva díly a plynule přešel na tuto knihu si toho asi ani nevšimne.
Drizzt je klaďas kterému prostě fandím. Je to krásně napsaná kniha.
Jediné co mohu vytknout, jak čtu knihy hned po sobě tak neustále intro k postavám mě netěší. Na začátku knihy jsou vypsané všechny postavy a je to poslední díl série. Pochopil bych to vždy u prvního dílu ne u těch dalších.

02.07.2019 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

Budu hodnotit vždy celou sérii, protože tyhle knihy jsou pro mě boží.
Salvatore jako fanda Star Wars začal stejně. Nejprve napsal díly 4-5-6, až poté napsal tuto sérii a ukázal nám jak Drizzt vyrůstal, utekl, a rozhodl se jít na povrch. O ději víc psát nebudu. Přečtěte si to!
Celá série v Menzoberranzanu a podzemí je akční, zábavná, strhující, čte se to prostě samo.
To, že Drizzt spatřil světlo světa poprvé ve stejném roce kdy jsem se narodil je pěkný bonus.
Super je, že Salvatore se v psaní tak našel, že vychrlil za tři roky neuvěřitelné dvě celé série, 3+3 knihy. Při čtení je to znát. Dočtete jednu a prostě šáhnete po další knize.
Jen teda některé ty názvy a jména...

02.07.2019 5 z 5

Zlo v Sethanonu Zlo v Sethanonu Raymond E. Feist

Po trochu slabším třetím díle ukončuje Feist ságu a intro do Midkemie ve velkém stylu.
Napínavé do poslední stránky. Krásná kniha a vlastně celá sága, kterou mohu doporučit. Naštěstí je spoustu dalších knih, které navazují.

Dcera Impéria Dcera Impéria Raymond E. Feist

Opustíme Midkemii projdeme trhlinou a jsme na Kelewanu. Při čtení jsem si představoval Japonsko.
Děj super, Mara je super. Pohled na Válku z druhé strany a politické boje jsou super změna.
Pro fanoušky Feista povinnost, Která vás bude bavit.

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Bavilo mě to jako dítě a kniha mě bavila i teď.
Nevím zda to je pravda, ale Feist prý napsal učedníka a mága jako jednu obr knihu a až pak ji rozdělili.
Je to start do Midkemie i Kelewanu.
Mág- učedník a Mistr čtěte za sebou a pak uvidíte zda se vám budou další díly líbit.
Já se určitě prokoušu všema asi 40 knihama

01.07.2019 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Odskočil jsem si od Fantasy a Sci-Fi k dobrodružnému. Měl jsem půjčenou Amazonii a musím říct..., dobrá volba.
Skvěle napsané, dobrodružné drama s prvkama sci-fi. Strhující spád, úžasná myšlenka. Moc dobrá kniha ve vysledku.
Mohu doporučit