kytikyti kytikyti komentáře u knih

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Kritizovali jsme ji, ze jeji hrdinky jsou submisivni, naivni a slabe. Tak ted to mame, drsnacku co se neboji pichat injekce, strilet zbranemi i stipat prsty. Jen se tentokrat role otocily a submisivni je jeji pritel. Pribeh taky nic moc. Az na par akci, ktere se opravdu cetly dost dobre a rychle, to byla opravdu nuda. Take mi prislo ze vetsinu knihy hrdinka utikala a strasne rychle se balila a nikdo na ni neprisel. Pridala bych mozna vedlejsi pribeh nekoho kdo ji stopuje a skoro uz ji ma.
Je to to same jako s Rowlingovou, proc zkouset jiny styl, kdyz fantazie klape vyjimecne.

01.08.2020 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se hluboce zabývá morálními tématy. Jinak klasická detektivka, výslechy a pátrání. Nesedělo mi tam ale několik detailů, které mi děj knihy rušily. Hlavní postava má být nepříjemná detektivka, a pořád se ujištuje u kolegů, zda je opravdu nepříjemná, přitom ale její osobnost taková vůbec není. Dále mě mátly vtipy postav, které mě sice bavily, ale všechny postavy měly stejný smysl pro humor. Zmatená jsem také byla z dystrofií postižené Lucy. Samozřejmě chápu, že je to příšerná nemoc, ale nechápu, jak může někdo z mrkání určit osobnost pacienta a považovat ho za úžasnou osobu. Jinak docela zajímavá kniha se zajímavým koncem.

15.11.2019 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Wow, Minier překonává moje očekávání zas a znova. Knihu jsem četla zase téměř nonstop a dokonce jsem se i občas dost bála a to i za bílého dne. Autor nepracuje se svými hrdiny, kteří jsou pro tentokrát spíše v pozadí . Což ale vůbec neubírá Servaz sérii na zajímavosti a kontinuitě. Když si člověk myslel, že už žádný zvrat nepřijde, přijde další a pak znovu další. Skoro až neuvěřitelné, jak Minierova mysl pracuje a jak moc příběh propracoval a kolik vrstev v něm je. Jediné co bych vyčetla, (i když bez toho by to asi nebylo ono) hodně brutality a krve, ke konci už pak i na mě to bylo trochu moc strašení a stalkerování, ale jinak super. Trochu vtipné mi také přišlo, že osoby vyslýchané Servazem opakují "Vy jste za mnou ale nepřišel, abyste si se mnou promluvil o..."

21.07.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Splnovala jsem knihu, která mě zaujala svou obálkou. Pořádně kýčovitá obálka, která mi přišla legrační mi naznačovala něco na způsob Daniele Steel. Byla jsem překvapená, když se z toho vyklubal docela depresivní příběh. Ani se mi to moc nelíbilo... Zajímavá myšlenka.

27.06.2019 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Kniha me bavila. Bylo to zajimave tema a prijemna zmena. Mimoradne napsane!

13.03.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Silně moralizující a docela nudný příběh o nápravě starého skrblíka. Audio skvěle namluvené.

21.11.2018 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ctiva, hezky napsana kniha se zajimavym tematem.

18.11.2018 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Kniha plna filozofovani nad roboty. Ja se touhle audioknihou uspavala asi mesic. Vyborny hlas. Myslim ze mi zustane v mobilu na dalsi uspavani. Vysledek do 10ti minut zarucen.

18.11.2018 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Čtenářská výzva mi dala zabrat. Když jsem konečně našla někde Anetu, byla to knížka pro začínající pubertáky. Moc nedokážu hodnotit. pokud je vám třináct a jste holka, tak je to pravé čtení pro vás. Zajímavé je, že parfém Maroussia se stále prodává za cenu necelých 300Kč. Mým cílem je určitě si ho očuchat. Další, čím byla kniha zajímavá, že je to totální retro kniha (devadesátky!:-) a zároven jsem se vrátila do své puberty a vzpomínala na své zážitky.

06.11.2018 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

=Spoiler=
Moc nevím, jak mám hodnotit. čekala jsem na nějaký zvrat v té mizérii, na to že Boblika někdo přechytračí. Ale celá knížka je pořád stejná, tortura, doznání. Bylo to hrozně frustrující a zároven pravdivé. Do čtení jsem se musela hodně nutit. Ale myslím že to bylo poučné.

05.10.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Měla jsem audioknihu a byla super! Morous Ove, přestože je morousem přináší pozitivní náladu. Moc se mi líbilo. Není to žádný strhující příběh ale pobavila jsem se.

20.07.2015

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Konečně Rowlingová tak jak jí známe. moc se mi líbila, sice mi chybí kouzla a čáry, na to je autorka prostě profík, ale jinak fakt výborně napsané. Nevím, co bylo to prázdné místo za úlet, nebo že by byl problém, že jsem to četla anglicky? ale to asi ne.

02.10.2014

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Kniha plná dlouhosáhlého popisování. Na jednu stranu se mi líbila svou nezvyklostí, typicky švédským chováním lidí (které mi po půl roce ve Švédsku stále zůstává záhadou) a zvláštním příběhem. Na druhou stranu ale vždy poznám velice jednoduše, zda se mi kniha líbí. a tahle mi na stole ležela dobrý měsíc a do čtení jsem se spíše nutila. Střídají se zde pasáže popisů přírody na dvě stránky, které člověk očima jen rychle přejíždí a téměř nevnímá a pasáže, které jsou velice zajímavé a které jsem ještě nikde jinde nečetla. Kniha stojí za přečtení, možná se k ní ještě někdy vrátím, že by to byla ale nějaká bomba, to bych neřekla. Je to ale příjemné odlehčení od "amerického stylu", tady se nic nevysvětluje, za každým činem nejsou napsány veškeré pohnutky proč to či ono člověk udělal. Příjemná změna.

03.05.2014 2 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Vancura ve me nedokazal vzbudit zadne emoce. Cetla jsem jiz pred maturitou a dojem z knizky byl proste ''hm''. Nedokazala jsem se vcitit a szit s postavami a pribehem.

10.03.2014

První parta První parta Karel Čapek

Genius Karel Capek. Po dlouhe dobe si uzivam kvalitni cteni, uzasne popsane postavy, napinavy dej, a mnoho dalsiho. Cerste po precteni Irvinga (muzete si precist me hodnoceni v komentarich) je Capek uplny balzam. Krasne jsem si pobrecela.

28.02.2014 5 z 5

Příběh chalífy al-Hákima Příběh chalífy al-Hákima Gérard de Nerval (p)

Kniha vlastne o nicem. Pribeh me zaujal jen zjistenim, ze hasisovy napoj byl normalni pochoutkou.

22.10.2020 1 z 5

Pán všech krůpějí Pán všech krůpějí Vilma Kadlečková

Genialni Kadleckova. Nevim co vice rici. Originalni a divoka fantazie. Promyslene postavy. A prestoze se temer vse odehrava na jednom miste pribeh me uplne strhl a cetla jsem ho temer jednim dechem. Promyslenost a psychologie postav je naprosto fascinujici. Pokud jako ja pochybujete o kvalite soucasnych ceskych autoru sahnete po Kadleckove.

11.08.2020 5 z 5

Básně Básně Victor Hugo

S basnemi cizokrajnych autoru je to vzdycky tezke. Je hrozne tezke vedet nakolik je basen prekladatelovou praci. A doslova prelozit nejde. Basne Huga jsoubplne bolesti, pusobily na me depresivne a asi je psal v dosti temne dobe.

10.07.2020 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Zajimava kniha. Ctenar zkousi hadat kdo by mohl byt vrahem. Nabizi i pohled na spolecnost te doby. Rozvlekle vyslechy by me ale podruhe nebavily.

02.09.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tenhle dil se mi docela libil. Prislo mi ze ma vetsi spad nez predchozi.

21.08.2019 4 z 5