kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha se mi moc líbila. Příběh byl napínavý a myslím si, že ne jednomu člověku zamotal hlavu. Byla jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat a rozzuzlení bylo dobře vymyšlené. Celkově si myslím, že motivy vraha byly reálné. Přestože je kniha starší, tak mě moc bavila. DOPOUČUJI k přečtení!

11.04.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tahle knížka byla něco neuvěřitelného. Rozdělení knihy na tři části má své kouzlo a to dle mého názoru udělalo tuto knihu, tak dobře hodnocenou. Spisovatelka má přesně načasované, kde co odkrýt a kde zase naopak přihodit další otázku pro čtenáře. Poslední část pro mě byla osobně asi nejsilnější a od té jsem ani nedokázala odtrhnout oči zvědavostí. Silný, smutný ale přitom tak nádherný příběh - DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

09.07.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Z knihy jsem opravdu nadšená. Styl psaní spisovatelky mě neuvěřitelně baví a užívám si ho. Děj krásně plyne před očima. V této knize jde krásně vidět, že život je o komunikaci. Jak moje maminka říká: "Komunikujte, komunikujte, komunikujte." Je to takové životní moudro :)
DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

06.10.2019 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Knížka se mi moc líbila. Ani jsem nevěřila, že můj největší problém bude si představit Americu a Maxona o 20 let starší. Ale časem jsem si zvykla. Děj byl zajímavý i zábavný. Eadlyn byla zvláštní postava, ovšem časem jsem si ji oblíbila. Doporučuji k přečtení!

15.08.2016 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha je moc dobře napsaná. Mornštajnová má svůj styl, který si drží, a který mám moc ráda. Co se týče děje, tak byl poutavě napsaný. K mému údivu mi ani nevadilo, že se děj tak rychle posouval o několik let dopředu. Co mě trochu zklamalo bylo, že na mě kniha neměla moc velký dopad. Čekala jsem, že mě to více dostane do kolen. Na druhou stranu jsem rok 1989 vůbec nezažila, a ještě dlouho trvalo, než jsem se narodila. Myslím si, že jinak bych knihu prožívala mnohem více. Kniha se mi přesto líbila, a proto ji DOPORUČUJI k přečtení!

07.09.2023 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Tahle kniha je jiná než většina knih. Vypráví příběh pěti chlapců, kteří i kdybyste nechtěli, vám prostě přirostou k srdci. Spisovatel moc dobře popisuje život bratrů, kteří si zažili svoje. Krásně odhaluje nové věci. Jen tak mimochodem pronese něco a vy, až v dalších kapitolách zjistíte, že i taková nepatrná maličkost je pro celý příběh důležitá. Kniha na konci neskončí velkým boom jako většina knih, ale elegantně uzavře celý příběh, a až tehdy člověk pochopí, že v této knize nejde o konec. V této knize jde o celkový děj. Od samého začátku až do konce nám to boom pomalu ubíhá před očima. Příběh nádherně pohladí po duši, což všichni občas potřebujeme. Knihu DOPORUČUJI k přečtení!!!

20.05.2020 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Popravdě pocity jaké mám z knihy se ani zdaleka nedají popsat slovy. Tato kniha je o Odpuštění, o Lásce, o Bohu, o Rodině... Kniha mě nadchla a poznamenala. Myslím si, že lidé, kteří mají na duši nezahojené rány, by si tuto knihu měli přečíst. Přece jenom většina děje je o uzdravení pomocí odpuštění. A co jsem si vzala z této knihy? Že ať je to kdokoliv, vždy vás někdo podrží a nabídne pomocnou ruku. Je pouze na Vás, jestli ji přijmete. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

05.04.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tuhle knížku jsem si moc užila. Líbí se mi spisovatelův styl psaní a jeho myšlenkové pochody zbožňuji. Děj hezky plynul. Hodně obdivuji, že jsem se dokázala do postav vcítit. Chápala jsem jejich myšlení, chování, motivy... Zápisy z deníku děj krásně doplňují a nutí člověka zamyslet se nad vlastním světem. Na pár dní jsem musela knihu odložit a utřídit si všechny myšlenky v hlavě. Také byly okamžiky, kdy jsem byla opravdu překvapená a četla jsem stránky s údivem v očích. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ a těším se na další díly!

15.08.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tahle kniha mě dostala do kolen. Dlouho jsem váhala, jestli si knihu přečíst a dokonce i koupit. Teď jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Knížka mě až neuvěřitelně oslovila a já jsem žasla nad příběhem. Konec mě opravdu dostal! Jsem vděčná panu Zusakovi, že napsal knihu s takovou myšlenku, která se vás dotkne. To je prostě umění. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

02.01.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

O Malém princi slyšel snad každý. A kdo ne, tak by mě opravdu zajímalo, jak se mu to povedlo. Dlouho jsem si chtěla tuto knihu přečíst a jedno osudného dne se mi to nakonec povedlo. Malý princ nezklamal a možná dokonce i malinko překvapil. Kniha ve mě nechala spoustu otázek, ale potěšil mě vynalézavý a přitom tak jednoduchý děj. Ráda si knihu přečtu někdy znova. Doporučuji k přečtení!

29.06.2018 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Z knihy jsem nadšená! Moc se mi líbil celý příběh. Pohledy z dvou úplně jiných světů a velká škála postav mi připadala velmi poutavá. Nechyběly ani překvapení a scény, které mě chytly za srdíčko. Jenom si říkám, zda konec byl opravdu reálný. Ale z celkového pohledu proti němu nic nemám. Moc DOPORUČUJI k přečtení!

28.03.2023 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Kniha se mi líbila. Musím uznat, že jsem se nic světoborného nedozvěděla, ale velice ráda jsem se vrátila zpět do příběhu Kroniky prachu. Mám ráda hlavní postavy a zbožňuji Thomase Reeda. Moc se mi líbily všechny 3 dodatkové příběhy. Měly svoje kouzlo a pěkně dokreslily okolnosti dějových linek. Pro milovníky Kroniky prachu rozhodně DOPORUČUJI!

22.07.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Z knihy jsem nadšená. Moc se mi líbí charakter postav a postupné odkrývání jejich minulosti během celého děje. Příběh mě několikrát překvapil a některá rozzuzlení jsem ani nepředpokládala. Úplnou třešničkou na dortu byl humor spisovatelky, který se tu a tam objevoval na stránkách knihy. Musím uznat, že věk postav, který spisovatelka několikrát v knize zmínila, nebyl úplně odpovídající. To jsem, však dokázala, díky skvělému ději, přehlédnout. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

10.06.2022 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi líbila. Byla nenáročně napsaná, a pokud se člověk prokousal úvodem, hezky plynula. Doporučuji k přečtení!

25.09.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kniha se mi moc líbila. Opravdu oceňuji nápad s divočinou. Neuvěřitelně mě bavily situace, které v příběhu odehrávající ve městě prostě nezažijete. Líbilo se mi, jak nás spisovatelka vlastně vzdělávala, co se týče chování v přírodě. Člověk si to přitom moc neuvědomoval. Velmi dobrý smysl pro humor si vysloužil jednu hvězdičku navíc. :) Příběh je určitým způsobem dost předvídatelný, ale přitom originální. Spisovatelce se opravdu povedlo napsat dobrou knihu. S hlavními hrdiny jsem se brzo ztotožnila, i když mi chvíli trvalo se do knihy začíst. Taková originálně předvídatelná oddychovka. Doporučuji k přečtení!!!

09.06.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Z knihy jsem opravdu nadšená! Co mě trochu mrzí je, jak mě prvních 100 stránek moc nebavilo. Chápu, že bylo důležité vysvětit, jak celý svět funguje, ale těmito stránkami jsem se dlouho prokousávala. Potom se příběh konečně začal pořádně rozjíždět a já jsem četla jedním dechem. Kniha mi připadá geniálně vymyšlená a postupný vývin příběhu, včetně úplného vyústění se mi moc líbilo. Také jsem hodně ocenila, že spisovatelka vystavěla jednu ze zápletek na skutečném příběhu z naší doby. Těším se na další díl a doufám, že z něj budu aspoň z poloviny tak nadšená jako z Naslouchače. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

14.03.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi moc líbila. Jde o velmi milé a oddychové čtení. Ze začátku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Ale po 100 stránkách mě to začalo opravdu bavit a čtení jsem si užívala. Animant je, dle mého názoru, překvapivě příjemná hlavní hrdinka a s jejími názory jsem jednoduše souhlasila. Což se mi moc často nestává. To mě také více nutilo ke čtení dalších kapitol. Myslím si, že je velmi důležité říct, že kniha má prvky Jane Austenové, ale není to Jane Austenová, tak ať potom nejste zklamaní. :) Příběh mě moc bavil a jsem z knihy opravdu nadšená. DOPORUČUJI k přečtení!

29.07.2020 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Kniha se mi moc líbila. Mám moc ráda tuto spisovatelčinu volnou sérii. Příběh byl opět poutavý a plný překvapení. Rob s Meagan pro mě byli sympatičtí hlavní hrdinové. Sestra od Meagan mi připadala místy dost ujetá, ale až děsivě mi občas připomínala mou kamarádku. Příjemná oddechovka s hlubšími tématy na zamyšlení a problémy teenagerů, které se ve světě objevují. DOPORUČUJI k přečtení!

15.09.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha byla neuvěřitelně zvláštní. Moc mě bavilo poutavé popisovaní postav, a jak spisovatelka dokázala vyprávět i o spoustě vedlejších postav, až se zdály hlavní. Knihu jsem však četla dlouho a neměla jsem potřebu číst stále či objevovat pokračování. Děj byl ovšem tak geniálně vystavěný, že nemůžu dát nic jiného než plný počet hvězdiček.

30.09.2018 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tato kniha je skvělá. Jsem z ní moc nadšená. Spisovatelka opět vypráví děj velmi poutavě. Hltala jsem každé její slovo. Líbilo se mi, že tato kniha není závislá na té první, ale určitým způsobem dokresluje příběh předchozí knihy. Reva jsem si oblíbila. Přestože byl pro mě zprvu podivím. Jak se postupně odkrývaly jeho další stránky osobnosti, zamlouval se mi čím dál více. Nadchlo mě přátelství mezi Revem a Declanem. Každý by měl mít někoho o koho se může v těžkých chvílích opřít. :D

Jenom jsem si občas říkala, jestli tam už těch těžkých témat nedala spisovatelka příliš mnoho. To však mé nadšení z knihy nijak nemenší. Knihu ROZHODNĚ DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

16.06.2022 5 z 5