Květ Květ komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Ač jsem si vyšetřovací tým v čele s Erikou Fosterovou velice oblíbila, tentokrát mě příběh moc nezaujal, možná už jsem tímto typem knih přesycená a potřebuji od Bryndzy delší pauzu. Nicméně děj odsýpá, knížka je čtivá a ve finále nechybí překvapivý zvrat.

12.05.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení románů této autorky většinou polknu hořkost, zamáčknu slzu a musím příběh rozdýchat. Tak tomu bylo i u její nejnovější knížky, kterou jsem četla jedním dechem. Doporučuji.

02.05.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Knížky od Browna mám doma všechny a tak ani Počátek nemohl chybět. Opět bravurní symbolog Robert Langdon, opět krásná dáma v nesnázích, opět porce vědy, náboženství, rozporů a sporů mezi nimi, luštění kódů a opět mě to bavilo. Možná méně akční než třeba Šifra mistra Leonarda nebo Andělé a démoni, ale čtenář, který má autorův styl rád, si přijde na své. Příjemné, obohacující a podnětné čtení.

02.05.2019 4 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Nejdřív se mi tento psychologický thriller zdál v některých liniích tak divný, že jsem zapochybovala, jestli se mi bude líbit. Omyl, velký omyl, knížka nabrala spád, šedesátiletá vyšetřovatelka Teresa s břitkým vyjadřováním, i detektivní nováček Marini si mě brzy získali a těšila jsem se na každou stránku. I když se dá celkem odhadnout konec, příběh se mi moc líbil, doufám, že autorka vydá další detektivky s touto dvojicí vyšetřovatelů, ráda bych si je přečetla.

27.04.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Kdyby nic jiného, tak romány této spisovatelky zaujmou vždy neotřelým námětem. V knize Prostá pravda náročné téma vraždy novorozeněte vsadila do prostředí americké sekty Amišů. Příběh vzdouvá emoce od počátku až do konce, autorka dokáže psát velmi přesvědčivě a vylíčit prostředí i postavy tak, jako byste byli mezi nimi. Knížka se mi nechtěla odkládat, přečetla jsem jedním dechem a utvrdila se v tom, že bych měla ráda celou sbírku autorčiných děl doma. Za mě doporučuji.

14.04.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Příjemná detektivka, nečetla jsem předchozí dva díly, ale nevadilo to, v postavách jsem se brzo zorientovala. Nenáročné čtení bez potoků krve, tak akorát napínavé, pěkně odsýpá, za mě dobré ;)

13.04.2019 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Na druhý román autora knížky Hora mezi námi jsem se opravdu těšila, očekávala jsem ale asi něco jiného. Příběh mi přišel až moc patetický, hrdina až moc kladný, medicínské popisy až moc zdlouhavé.... přiznám se, nesedlo mi to.

03.04.2019 2 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Když mi bylo kolem dvaceti, přečetla jsem od Cooka všechno, co knihovna nabízela, proto, když mi manžel koupil tuto novinku, byla jsem naprosto nadšená. Ale buď se mi změnil vkus, nebo spisovatel nebyl ve svojí obvyklé kondici, protože Šarlatáni byli pro mě celkem zklamání. Přes 400 stran četby by šlo zkrátit na půlku, děj mi přišel natahovaný, nic moc se nedělo jen stále stejně omílaná porada o nemocnosti a úmrtnosti. Od poloviny knihy už bylo jasné, odkud vítr vane, jak to zhruba celé skončí, na závěr sice ještě autor zařadil malý zvrat, ale to nezachránilo průměrný dojem z této knížky. Škoda, tak snad příště...

24.02.2019 3 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Příběh kradených a prodávaných dětí, který se opírá o skutečné události. Román je plný bezmoci a smutku, zpočátku trvá zorientovat se v množství jmen. Knížka je poutavá, i když jsem čekala možná trochu víc, stojí za přečtení.

18.02.2019 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knížky o rodinných tajemstvích, kostlivcích ve skříni, o tom, že nic nemusí být takové, jak se zdá na první pohled a idylku může brzy vystřídat horor, už jsem četla mnoho. Mlčenlivé ženy s rodinou Farinelliů jsou ze stejného soudku a moc mě bavily. Asi bych tak úplně nesouhlasila s obálkou a termínem "mrazivě skutečný emocionální thriller," nicméně je to poutavý, čtivý román, který rychle chytne a nepustí. Rodinné drama, napínavé, znepokojivé, sem tam střihnuté vtipem je zárukou, že si s knížkou skvěle odpočinete.

02.02.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásná kniha se smutným obsahem z doby válečné. Románů na toto téma je už mnoho, ale Zlomení andělé by mezi nimi neměli zapadnout, doporučuji k přečtení. Mladá dívka Elsi, poloviční Židovka v polském ghettu, rumunská holčička Matilda odebrána z rodiny v rámci programu Lebensborn a nacistický lékař Willem... každý jednotlivý příběh předává svědectví o krutostech té doby, o smutku, naději a především o síle a vůli žít. Dojemné, smutné, reálné... nádherné čtení!

28.01.2019 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Thriller přečtený za neděli, napínavý, drsný a plný hrůz, nechybí překvapivé zvraty. Staří manželé se jedou zotavit na odlehlé venkovské sídlo, odpočinek jim ale není dopřán... akt pomsty začíná... Kniha patří do série s vyšetřovatelem Jackem Cafferym, zatím jsem četla tuto jedinou, ale zřejmě si pořídím i ostatní díly a budu číst od začátku. Mo Hayder píše skvěle, kdo má chuť na trochu zvráceného psycha, doporučuji.

21.01.2019 5 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Strhující román s otřesným obsahem. Autorka vychází z části z fikce, ale z části také ze skutečných příběhů, které bravurně pospojovala do jednoho románu. Opravdu, někdy je těch hrůz až trochu moc, nicméně, kniha vás pohltí a po váhavém začátku nepustí až do konce. Šokující, deprimující, ale přesto si ponechává nádech naděje.

18.01.2019 5 z 5

Krmíme ptáky - ale správně Krmíme ptáky - ale správně Peter Berthold

Pokud máte krmítko, tato knížka německého ornitologa profesora Bertholda vám nemůže chybět! A pokud krmítko nemáte, třeba vás tato publikace inspiruje k jeho pořízení. Ze začátku je knížečka dost depresivní, protože poukazuje na to, kolik ptáků ve volné přírodě ubývá, za 200 let "zmizelo" z přírody 80% ptactva! Pojďme udělat něco proto, abychom to zastavili, prosím, neničme a pomáhejme, nebuďme lhostejní. Kniha obsahuje kromě rad i popis jednotlivých druhů a jsou v ní krásné fotografie.

16.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Všechny detektivky od Bryndzy mám doma, tak mi nemohl chybět ani jeho nejnovější přírůstek. Autor pokračuje v sérii s hlavní vyšetřovatelkou Erikou, a proto je pro mě kniha shledáním se "starými známými" a oblíbenými postavami, kniha je napsána stylem, na který je čtenář zvyklí. Erika v tomto díle řeší případ dvou mrtvol nalezených v kufrech a zároveň dostává zabrat i její osobní a partnerský život. Napínavá knížka pro chvíle odpočinku.

15.01.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Letošní čtenářskou sezonu jsem zahájila tímto drsným kouskem. Uprostřed druhé světové války je holanďanka Marijke de Graaf společně s manželem zatčena za napomáhání Židům. Nabídne se jí však možnost "lepšího" zacházení, pokud přijme nabídku práce v jednom z bordelů, který byl zřízen v koncentračním táboře Buchenwald. Marijke nabídku přijímá a ocitá se v nevěstinci pro vězně. Její příběh se střídá s vyprávěním důstojníka SS Karla Müllera, který je do Buchenwaldu rovněž předělen. Třetím vypravěčem je Lucián Wagner, s nímž se přesuneme do Argentiny v letech 1977, kde právě probíhá Špinavá válka. Román byl na mě docela silné kafe, nechybí v něm popisy násilí a mučení, není to lehké čtení.

03.01.2019 4 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Perfektní psycho, které se vyvine z rodinné idylky, přečteno na jeden zátah. Paul a Mia dokonalý pár s úžasnými syny a dokonalým životem se rozhodnout strávit víkend sami dva bez dětí na chatě u jezera. Cestou na romantický víkend to ale začne skřípat... Autorka skvěle píše, řádky ubíhají samy, postupně se dostáváte do děje, odhalujete život postav, začínáte chápat a cítíte mrazení z toho, co nevíte, ale tušíte, že přijde...

31.12.2018 5 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

Vyprávění o elfech, dévách stromů, vodních žínkách... o setkání s nimi a o jejich vzkazech nám lidem. Tak trochu pohádková knížka s jasným poselstvím, neničme přírodu, chraňme ji, přistupujme k ní s láskou a vděčností.

30.12.2018

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásný román na jedno odpoledne. Osudy tří žen, které se střídají ve vyprávění, nevím, na kterou z nich jsem se těšila víc. Indka Smita, čistička latrín z nejnižší společenské kasty, krásná Giulia ze sicilského Palerma pracující v rodinném podniku, úspěšná advokátka Sarah na vrcholu kariéry, zdánlivě nepropojitelné ženy mají přece jen něco společného, nepřízeň osudu, sny a touhy o lepším životě, odvahu ke změně. Příběh chytne za srdce, určitě přečtěte.

29.12.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Čtivá oddechovka, kterou zvládnete přelousknout za jeden den. Autorky umí vtáhnout do děje, ale thriller to není ani náhodou. Vypočítavá mrcha, ženatý boháč a jeho dokonalá manželka vytváří v knize koktejl plný intrik, falše, přetvářky, ke konci nechybí odhalení tajemství a nějaké to psycho, které se ovšem dá trochu předvídat.

27.12.2018 3 z 5