kuntova.k kuntova.k komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Popravdě vůbec nechápu, proč je tato kniha označovaná jako bestseller. Detektivka je podprůměrná. Vraha tušíte od poloviny knihy a postavy jsou nesympatické až hrůza. Hlavní hrdinka mě iritovala od první věty. Dostala jsem jako dárek knihu Do vody, tak jsem zvědavá jestli to bude stejné nebo mě autorka mile překvapí.

12.09.2017 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kniha ve mne zanechala spoustu dojmů. Strach, naději, odpor nebo štěstí. Nevím, ke kterému se přiklonit více. Tuto knihu by si měl přečíst každý. Neb si myslím, že přijde chvíle, kdy budeme bojovat o holý život a i my budeme hledat cestu ven.

28.11.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedním slovem dokonalé. Od samého začátku je kniha doprovázena tajemstvím, které se nikdo nesmí dovědět a to celé dodává na kvalitě. Autorčina fantazie je dopodrobna vylíčena a její představa budoucnosti není přetažená za vlasy. Vzhledem k tomu, že českou literaturu moc nečtu, je tato kniha naprostý objev roku a rozhodně si ji pořídím do své knihovny, budu doporučovat, kde budu moct a za pár let si ji moc ráda přečtu znovu.

06.10.2017 5 z 5

Útok ze tmy Útok ze tmy Joe Dever

Můj první gamebook a musím říct, že mě to neskutečně chytlo. Netušila jsem, že mě bude bavit takovýto druh literatury a už vůbec ne ve formě hry. Ještě než jsem dohrála jsem si v knihovně musela půjčit hned druhý díl, abych náhodou neměla pauzu a o něco nepřišla.

Sice mi to dlouho trvalo, ale pravda je, že mi asi tak po 4 úmrtí šlo hlavně o to, objevit ideálně všechny možné cesty, abych si pak vybrala tu nejlepší. Dohrání mi nakonec trvalo asi 3 celé dny.

Řekla bych, že gamebooky se nyní stávají mojí novou vášní.

24.03.2023 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Krásná kniha o zajímavém problému hlavní hrdinky. Vyrovnává se s ním statečně a všechno je naprosto věrohodné.

10.06.2017 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Abych cítila smutek a radost zároveň? To co se mnou provedl Simon, už nikdo jiný nezvládne. Simon rozkrájel mou duši na milion kousků a teď je jen na mě, abych je sama posbírala.

15.11.2017 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Nádherné pokračování. Jak píší ostatní, spisovatelka vše promyslela do detailu. Drobnosti zapadají a konečně vše dává smysl. Nemůžu srovnat, jestli se mi líbil více první nebo druhý díl. Oba se krásně doplňují. Uvažuji, že si knihy pořídím do své sbírky, abych si je jednou mohla přečíst znovu.

17.09.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Napínavá kniha, podobná Hunger Games. Postavy byly sympatické. Cia statečná hrdinka, silná osobnost a především chytrá hráčka a Tomas milý, bystrý krasavec. Willova zvrácenost se mi moc líbila a zpestřila tak celý děj. Doufám, že obraz světa popisovaného v knize, zůstane i nadále pouze fantasy, neboť bych nechtěla, aby se tento svět stal skutečným v budoucnu na naší Zemi.

01.11.2017 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Tak to je snad jediná kniha, která mě bavila na začátku a s příbývajícími stránkami její příběh pomalu uvadal.

08.10.2017 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha byla zajímavá, ze začáku jsem měla problém se začíst. Po prvním zvrtu kniha nabírá spád a nemohu se odtrhnout. Typů na vraha bylo několik. Nakonec jsem se netrefila ani do jednoho z nich. Těším se na další díly.

03.09.2017 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Po otevření jsem si myslela, že jsem se ocitla někde v půlce knihy. Prokousáním několika kapitol jsem si však dala získané informace dohromady a hle, konečně jsem to všechno pochopila. Kniha mě příjemně naladila na další díl. Kelsea mi byla velice sympatická, nejvíce se mi líbily její vnitřní rozhovory :D Úplně bezhlavě jsem se však zamilovala do Kostěje, doufám, že v dalších dílech se bude objevovat častěji.
V knížce byl nespočet hrubých chyb, že se až divím, že prošla korekturou...

29.07.2017 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Nedočteno, kniha mě nezaujala.

30.06.2017

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Ze začátku jsem se bála er formy, nemám ji ráda. Nakonec jsem si zvykla. Knihu jsem začala hltat zhruba v půlce, kdy se začalo konečně něco dít. Už se třesu na další díl. A jak to dopadne mezi Helen a Lucasem.

20.06.2017 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Ještě lepší než první díl. Totálně vás vtáhne do děje. Teď jen čekat, než dorazí třetí díl :D

07.06.2017 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

ÚŽA... Napínavé od začátku do konce, pořád se něco dělo. A tak to má být. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

04.06.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Mám ráda knihy na toto téma. Moc pěkná kniha, výborný výběr postav. Malinko jsem postrádala nějaký větší zvrat v ději. Proto jedna hvězdička chybí.

24.05.2017 4 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Krásná kniha, která vás donutí k zamyšlení. Mě teda donutila mít pocit, jako bych si celý život vlastně nalhávala, že rozhodnutí, která jsem doposud udělala, jsou špatná. Nádhera

04.05.2017 4 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Nádherná kniha o těžkém traumatu a následném vyrovnání se s ním. Přečteno jedním malým nádechem.

29.04.2017 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Čekala jsem od knihy trochu více. Příběh jako takový byl velmi zajímavý, ovšem postrádala jsem klasické vyvrcholení, něco, z čeho bych si sedla na zadek. Kniha ve mě nevyvolala nejmenší známku jakékoliv emoce. Škoda.

27.04.2017 3 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Po přečtění jsem snad ještě více zmatená než před. Každopádně se rozhodně vrhnu na třetí díl (i když ho budu muset přelouskat se slovníkem) a doufám, že bude stát za to. Kniha je velice zajímavá a nelze se od ní jen tak odtrhnout. Občas byly i pasáže, u kterých jsem se doma pekelně bála. Celý děj prožívám jako bych byla Marou já sama. Opravdu krásně napsáno.

13.04.2017 5 z 5