kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

V pondělí a ve čtvrtek V pondělí a ve čtvrtek Táňa Kubátová

Díky výzvě a potřebě číst něco nenáročné jsem sáhla po jedné ze starších knih Táni Kubátové. Před lety jsem její knížky četla moc ráda. Tahle se mi taky četla hezky, mám prostě ráda příběhy ze současnosti, kde hlavní roli hrají mezilidské vztahy.

02.09.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tak jsem doposlouchala i druhý díl. Občas jsem se zasmála, zase hlavně díky Veronice Kubařové, ale záchvat smíchu se
nějak nedostavil. Navíc je to dokola si podobné, situace se opakují, chybí mi nějaký posun. Ale jako oddychovka na zlepšení nálady je to fajn. Před třetím dílem si dám ale trochu pauzu.

01.09.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Je to moc hezky a svižně napsaný romantický příběh jiskřící vtipem, kde si většina postav získala mé sympatie, především Sophie a Todd, ale i Bella a její přátelé. Kniha má příjemnou přátelskou atmosféru provoněnou kávou, koláčky, dortíky a celkově dobrým jídlem. Po Kavárně v Kodani jsem měla velkou chuť Kodaň naštívit, teď bych ráda nějaký čas prožila v Brooklynu, který je v knize hezky popisovaný.
Tenhle díl série se mi líbil víc než ten první, a tak se už těším do Cukrárny v Paříži.

28.08.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížku jsem před lety už četla, pak jsem viděla i film, ale ani u jednoho jsem neměla žádné záchvaty smíchu. Teď jsem potřebovala něco nenáročného a humorného, tak jsem zkusila taky audioverzi. Díky Veronice Kubařové, která aristokratku opravdu skvěle načetla a posunula ji tak pro mě o kus dál, jsem se i docela pobavila, a tak přidám jednu hvězdu. Zkusím i pokračování (taky audio), na které jsem po prvním přečtení ani neměla moc chuť.

25.08.2020 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Knížka se mi četla moc hezky, je opravdu plná emocí, lásky, vztahů partnerských i rodinných, ztrát a nadějí. Hlavně příběh Annie byl zajímavý. Přesto mě kniha nedostala tak, jak jsem asi očekávala. Ale i tak ji určitě můžu doporučit.

18.08.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já jsem poslouchala jako audioknihu, kde jednotlivé postavy načetli různí lidé. Možná proto jsem se v tom počtu postav líp orientovala a měla jsem v nich celkem brzy jasno. Zaposlouchala jsem se poměrně rychle, na rozdíl od Dívky ve vlaku, a ač to bylo ponuré, místy depresivní, tak se mi to poslouchalo hezky a těšila jsem se na další vývoj příběhu. Trochu mi jen vadilo, že tam snad nebyl nikdo úplně normální a připadal mi rychlý konec. Ale celkově jsem spokojená.

03.08.2020 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Příjemné čtení na léto, nenáročné, romantické, možná předvídatelné, ale přesto krásně čtivé. Ze začátku jsem trochu váhala, ale jakmile se Sylvie rozjela do Bretaně, tak si mě knížka úplně získala. Určitě si ráda přečtu i pokračování.

28.07.2020 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Další audiokniha od Agathy - tentokrát se slečnou Marplovou, její první případ. Líbilo se mi to, mám ráda detekivky z anglického venkova.

28.07.2020 5 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Knížka mě taky nalákala názvem a obálkou. Není úplně špatná, ale trochu zdlouhavé a natahované. Vadil mi i zvláštní styl psaní, kdy jsem se někdy těžko orientovala v tom, kdo to vlastně vypráví, jestli je to současnost nebo minulost. Navíc v knize nebyl asi nikdo, kdo by mi byl úplně sympatický, ani Miranda. I když těžko říct, jak by se člověk choval v její situaci, i v situaci jejich blízkých. Nejradši bych dala 3,5 *

20.07.2020 3 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Knížka rozhodně stojí za přečtení, můžu jen doporučit. Je plná zajímavých informací o životě pana Etzlera, o novinářské práci, CNN, o USA, válce v Iráku, Číně, o situaci u nás, a to pohledem člověka, který toho opravdu hodně viděl a zažil. Nečtu rozhovory až tak často, ale tohle bylo k super čtení k zamyšlení.

25.06.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ze začátku jsem mě chvíli pocit, že to nebude knížka úplně pro mě, přece jen jsem o dost starší než Bára. Ale čím víc jsem poslouchala, tím víc se mi příběh líbil. Určitě k tomu přispěla i J. Boková a hlavně L. Šafránková. A i když posmrtný život není zrovna "moje parketa", tak tady mi to vůbec nevadilo a do toho příběhu to tak nějak patřilo. Dnes jsem knížku doposlouchala se slzami v očích. Je to první knížka M. Lukáškové, kterou jsem četla, a určitě mrknu po dalších.

21.06.2020 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Moc příjemné a pohodové čtení, krásný příběh o rodinném tajemství. Asi se mi víc líbil příběh Rachel, ale i příběh Sofie není špatný. Ideální kniha na léto a dovolenou.

17.06.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Poslouchala jsem jako audio a strhlo mě to hned od začátku, kdy se příběh opravdu slibně rozjel. Několikrát mě napadlo, jak to asi všechno je, ale zase jsem to zavrhla, že to není reálný. Ale konec se mému tušení dost přiblížil. Celkově jsem byla spokojená, psychologický thriller tak akorát, a knížku můžu doporučit.

06.06.2020 5 z 5

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Další knížka od Blanky Hoškové je nenáročné ale příjemné čtení vhodné obzvlášť na dobu dovolených. U mě zase vyvolala touhu vyrazit někam na cesty :)

18.05.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Doposlouchala jsem Dědinu a jsem zase moc spokojená. Použité nářečí tomu rozhodně sedí a tu autentičnost ještě podtrhlo. Myslím, že venkovský život je vykreslený dost věrohodně stejně jako charaktery jednotlivých postav, jejich myšlení, i těch mužských. Je to prostě kniha o běžném životě, o lidských vztazích.
Humorné mi to taky moc nepřišlo, ale kniha stojí rozhodně za přečtení /poslechnutí.

09.05.2020 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Tohle se mi opravdu moc hezky četlo, i když to bylo o ztrátě dítěte. Mám ráda psychologické thrillery, tenhle byl úplně podle mého gusta - ztráta paměti, tajemství z minulosti, které se postupně odkrývá, a konec byl pro mě, i přes různé náznaky v knize, dost překvapivý.

02.05.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak jsem doposlouchala třetí díl série, který zase moc hezky načetla Petra Špalková, a i Clona se mi líbila. Mělo to spád, stále se něco dělo, ale jak už tu víckrát zaznělo, tak konec je sice nečekaný, ale hodně rychlý, což mi docela vadilo.

25.04.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Ani druhý díl není špatné čtení. Ráda jsem se k Louise vrátila. I když se přiznám, že chvílemi se mi zdálo, že se to zbytečně natahuje, ale zase přišel nějaký zvrat a začetla jsem se. A co se týče Lily, tak ta přinesla do příběhu příjemné oživení.
Jsem zvědavá i na další díl, jak to bude s Louisou a záchranářem Samem dál, ale i s Lily a Louisinou rodinou.

25.04.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Mně se knížka moc líbila a bylo mi líto, že skončila, ráda bychom četla, teda v mém případě poslouchala, ješte dál. Nemocniční prostředí neznám, chlap nejsem, ale všechno mi přišlo naprosto uvěřitelný a reálný, že jsem měla pocit, že v té nemocnici jsem. Hynek mě chvílema pěkně štval, ale přesto mi přišel jako správný chlap a lékař, i se svými chybami. Ale kdo je vlastně bez chyb, důležité je si je uvědomit.
Obdivuju, jak ženská autorka dokázala chlapa tak dobře vystihnout. A Pavel Batěk, který to naprosto úžasně načetl, knihu posunul ještě výš. Za mě můžu jen doporučit, a audio obzvlášť.

04.04.2020 5 z 5

Láska po italsku Láska po italsku Fanny Blake

Knížka se mi líbila, je to hezký letní příběh a Sandy mi byla sympatická. Normálně by mě to lákalo vyrazit na podobný zájezd a užívat si krásy Itálie, kde jsem byla vloni poprvé. Ale v současné době se mi to nedočítalo moc dobře, hlavou mi často probíhala aktuální situace nejen v Itálii, kde je to opravdu vážné, ale i u nás a jinde ve světě. Ale věřím, že zase bude líp ....

24.03.2020 4 z 5