Láska po italsku

Přátelství, láska, horké slunce a dávné tajemství, které se postupně rozplétá během cesty po Itálii. Na začátku románu autorky Fanny Blake stála záhada: kdo je neznámá žena, jíž je určen dopis bez adresy? Sandy jako čerstvá vdova je ve svých padesáti na životní křižovatce. Vydává se po stopách dopisu, a cestou objevuje nejen půvaby letní Itálie, ale také krásy nových přátelství, a dokonce nečekaně nachází i lásku. Charaktery lidí, které přitom potkává, a vztahy k nim jsou vykresleny tak zajímavě a vtipně, že je nebudete chtít opustit. Obrázky Říma, Neapole a slunné Kampánie jsou jako živé, nad popisy jídel se vám budou sbíhat sliny – prostě báječné čtení, které ve vás vyvolá dokonalou iluzi italských prázdnin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413450/big_laska-po-italsku-euE-413450.jpg 3.315

Vydáno: , Baronet

An Italian Summer, 2018

Kniha Láska po italsku

awa1234
20.11.2020

knížka se mi nelíbila. nelíbí se mi, když příběh vypráví nestranný člověk. Spíš to nebyl můj typ knížek. Příběh byl ale neuvěřitelně ohraný. Nějaký člověk jede do ciziny kvůli nějakému neznámému člověku, aby ho našla. Nejlépe když je z nějakého dopisu nebo deníku. Navíc se ta knížka tváří, že je jenom o Sandy, ale nakonec se ukáže, že je o všech zájezdníků. Tím nechápu, proč spisovatelka píše hlavně o Sandy a nenapíše jména ostatních v seznámení s příběhem. Na co umřel Mattew jsem se dozvěděla až ve třetině knížky, což si myslím, že patří na začátek. Navíc jsem vůbec nepochopila Sandyin život, musela jsem si příběh celkově domýšlet. Knížku jsem ani nedočetla přesto, že nemám ráda, když mám serii nebo knížku rozečtenou.

kudrdlinka
24.03.2020

Knížka se mi líbila, je to hezký letní příběh a Sandy mi byla sympatická. Normálně by mě to lákalo vyrazit na podobný zájezd a užívat si krásy Itálie, kde jsem byla vloni poprvé. Ale v současné době se mi to nedočítalo moc dobře, hlavou mi často probíhala aktuální situace nejen v Itálii, kde je to opravdu vážné, ale i u nás a jinde ve světě. Ale věřím, že zase bude líp ....

mariva
02.01.2020

Knížka se odehrává na mnou oblíbených místech a umožnila mi vrátit se v duchu na některá známá místa. To bylo asi největší plus. Jinak byl hlavně v počátku trochu problém se začíst a zorientovat v jednotlivých postavách a ve střídavém vyprávění děje. Taky trochu moc popisů kulturních památek poukazuje na to, že autorka absolvovala nějaký podobný zájezd a podrobně si zapisovala jednotlivá místa, ale děj tím dost utrpěl. Přitom námět byl zajímavý a kdyby se víc soustředila na děj, mohla se knížka číst mnohem lépe.

alzbeta4340
09.11.2019

Hezké čtení, i když jiné, než by podle názvu a obálky mohly čtenářky očekávat. Učitelka Sandy cestuje po Itálii, kde chce kromě cestovatelských zážitků najít i přítelkyni své zemřelé matky. Román zároveň popisuje i vztahy mezi jednotlivými účastníky zájezdu a atmosféru letního Říma či Neapole. Kniha je zručně napsaná, četla se mi výborně. Doporučuji pro milovníky Itálie.

veronika0382
02.10.2019

Trochu mi na knize vadilo chaotické střídání vypravěčů. Ale atmosféra slunné Itálie všechno vynahradila! Román úžasně popisuje dokonalé italské prázdniny, budete se toulat se skupinkou „účastníků zájezdu“ uličkami Říma, navštívíte známá i neznámá místa, poputujete dokonce ve stopách Elizabeth Gilbertové a její knihy Jíst, meditovat, milovat. Navštívíte tajemné Pompeje a prozkoumáte uličky Neapole. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách