kuceju kuceju komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Filatov: naprosto souhlasím.

17.06.2014 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherný příběh, jež je i moc krásný ve filmovém provedení. Prostě nádhera...

02.06.2014 5 z 5

Fakt strašná blbost. Tohle dělají jen lidi, kteří prostě nejsou originální, tak píšou parodie na supr knihy. Ubohost...Jestli si autorka myslela, že bude mít nějaký úspěch, tak se šeredně spletla.

01.06.2014 odpad!

Poslední z létajících pirátů Poslední z létajících pirátů Paul Stewart

Ti bručivědi jsou tak sladcí!

13.11.2013

YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé kolektiv autorů

Krásný, přehledný, roztomile ilustrovaný a poučný katechismus pro začátečníky. Opravdu hezky zpracovaný, takže jsem četla s chutí. Doporučuji nejen začátečníkům ve víře.

29.10.2013 5 z 5

Přítel z nejmilejších Přítel z nejmilejších Michaela Hrabětová

Hezká knížka pro děti. Byla to moje první vlastní přečtená knížka. Pokud hledáte nějakou pěknou knížku pro děti, tak byste měli sáhnout po téhle.

29.10.2013 4 z 5

Nejlepší ze všech sedmi.

29.09.2013 5 z 5

Kniha líných radostí Kniha líných radostí Tom Hodgkinson

„Záměrem této knihy je ukázat, že nejlepší věci jsou zadarmo. Ukáže vám, jak se vyvarovat zbytečného shonu a stresu, jak uniknout světu zarputilé práce a vydat se vstříc svobodě a radosti.“
První a poslední, co jsem si říkala při čtení této knížečky - jak je možné, že jsem se naučila žít podle učebnice, kterou jsem nikdy nečetla? A tady to máme, hořkosladce vylíčený můj život, který bohužel není tak svobodný a radostný, protože přecijen, přese všechnu snahu, lenost není zadarmo. Ale koho to zajímá, stejně budu vždycky moc líná na to, abych se s tím pokoušela něco udělat. To si radši půjdu číst poezii a reklamní letáky. Nejlepé v dešti a v županu.

27.05.2017 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Nadchl mě námět. Ovládání schopnosti vstupovat do knih? Číst o mém životním snu? Ani jsem nazaváhala a nadšeně knihu zhltla za jedno odpoledne! Bohužel příběh zklamal má očekávání. Spousta nakousnutých odboček, které by přímé linii příběhu dodaly šťávu a skutečnost. Měla jsem pocit, jako kdyby autorku napadl úžasný námět na knihu a tak zběsile popadla pero a vychrstla ze své inspirace bez přemýšlení na papír a nedočkavě naškrábala příběh, který v sobě má spoustu potenciálu a postrádá větší hloubku. A ještě k tomu se ke konci zamotala. Chápu, možná je to určeno mladší kategorii, tak nemohu očekávat kdoví jakou filosofii v každé knize, ale přesto si nemůžu odpustit pocit, že kniha je jako nedozrálé jablko - kdyby příběhu autorka dala víc času, mohlo z něj být krásné červeňoučké a lahodné jablíčko, které by chutnalo stejně dobře, jako vypadá na první pohled.

27.05.2017 3 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Musím přiznat, že to je jeden z nejlepších komiksů co jsem kdy četla, a stejně by se mi asi víc líbil jako ilustrovaná kniha, protože všechny ty pocity a emoce, které tam dominují by byly vyjádřené mnohem líp. Moc se mi líbily ty ilustrace, příběh taky pěkný, ale nic extra.

06.06.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Přijde mi zajímavé, že čím víc má kniha kladných hodnocení a je všeobecně oblíbená, tím jsou některé negativní komentáře tak pravdivé a logické. Viz komentáře k této knize.

01.06.2014 3 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Nejlepší kniha z celé série. Miluju ten příběh....film už zdaleka ne tak.

01.06.2014 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Celkem dobré ´zakončení´, ale trochu mě zklamal příběh Vlk. ;(

27.12.2013 5 z 5

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Bohužel asi nejslabší z celé série. Děj byl často zbytečně natahovaný a některé scény byly naprosto nesmyslné...Gilan byl nevýrazný a dost mě zklamal - ale vzhledem k tomu, že je to Bratrstvo a ne Hraničářův učeň, nevadí mi to tak moc. Jinak to byla ale milá kniha, četla se sama (jako všechny knihy od Flanaghana). Jsem zvědavá na další díl a doufám, že to Flanaghan zase trošku nadzvedne...

02.04.2015 4 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Četlo se to samo...Už jsem si říkala, že by to mohla být opravdu dobrá kniha, ale ten konec! Kdyby to tak neusekli a dokončili by příběh, byla by to asi nejlepší kniha z téhle série. A taky-

02.03.2015 3 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Pěkné počteníčko na hodinku. Konec mě ale trochu zklamal, čekal jsem něco zajímavějšího...Každopádně pěkné ilustrace, ikdyž ne tak moc jako u Kresleného světa podle Annie (tohle jméno už mě začíná štvát...)

01.09.2014 4 z 5

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

Jedna a půl * za děj, dvě * za zpracování a ilustrace. Kdyby kniha měla víc a propracovanější děj, byla by fakt výborná. Teď ale musím říct, že jsem musela přeskakovat nudné části, abych knihu dočetla.

12.06.2014 3 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Tahle kniha se mi opravdu zalíbila. Má neobvyklý námět. Ale mínuska má přece jenom taky. Zaprvé, vadilo mi to, že snad v každé situaci citovala Penelopa nějaká moudra od Agáty Swansburnové-což už bylo vážně otravné, zadruhé, Penelopa děti vůbec neobhajovala před lady Constance a zatřetí, na konci knihy se prakticky nevyřeší vůbec nic.

01.06.2014 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Jak se tak dívám, asi budu mít jako jedna z mála negativní komentář. Myslím, že autorka to podělala. Cassiana jsem měla mnohem radši než Willa, který se mi děsně protivil. Byl úplně stejný jako Ren (série Tygra), Cassian jako Kišan, kterého jsem si taky mnohem víc oblíbila. Prostě mě to zklamalo, a děsím se další knihy, doufám, že to nebude ještě horší...

19.05.2014 3 z 5

Nejlepší ve třídě za 4 týdny Nejlepší ve třídě za 4 týdny Karin Kampwerth