KubaHanzelin Online KubaHanzelin komentáře u knih

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Nemám slov..skvělé!

12.12.2019 5 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Paráda ve všech ohledech, tehle komiks si nebere vůbec servítky a to se mi líbí, příběh originální, zajímavé rasy, několik příběhových linek, které se určitě ještě pořádně rozběhnou, jsem zvědavý co mě čeká dál, jsem rád, že jsem si pořídil hned první tři svazky:)

11.12.2019 5 z 5

Star Wars: Přímý kontakt Star Wars: Přímý kontakt Karen Traviss

Musím uznat, že jsem se toho trochu bál, přece jen fanoušci chtějí knihy o uživatelích Síly, ať Světlé nebo Temné strany, ale tohle je něco jiného..a příjemně překvapilo!
Nečekal jsem, že by se mi mohla líbit kniha, která je zaměřená na speciální jednotku klonových komand, ale stalo se tak, taková SW military, která bavila skoro stejně, jako jiné SW knihy, ano, má to své mouchy (viz. začátek, ne moc originální příběh), ale i tak jsem se příjemně bavil, hlavně díky nahlédnutí do myšlení a života klonových vojáků a jejich názorů..
Těším se až se dostanu k dalšímu dílu, který, jak tu čtu je ještě lepší

11.12.2019 4 z 5

Plnou parou Plnou parou Martin Šust

Koupeno náhodou, ve slevě, snad jen proto, že steampunk je cool a protože se mi líbila obálka.
Obsah naprostý průměr, místy i podprůměr, může to být tím, že nejsem typ na povídky, takže moje hodnocení berte lehce s rezervou

06.12.2019 3 z 5

Odysea Odysea Gordon Doherty

Po povedené Pouštní přísaze přišla Odysea v knížní podobě (hru jsem nehrál), která je ASI opět opisem herní předlohy, ach jo, mám rád když se ten příběh rozvine a dozvíme se něco navíc, od začátku bylo jasné, kdo je zloduch a jak se bude příběh vyvíjet, Kassandra byla otravně nesmrtelná a neporazitelná, ale abych tomu jen nekřivdil..
Délka cca 300 stran je akorát, příběh se nikde nezasekne a příjemně plyne a i přestože knihu hodnotím velmi slabým průměrem, mě minimálně nalákala abych se znovu kouknul na Bitvu u Thermopyl a třeba někdy i zkusil herní Odyseu

28.11.2019 3 z 5

Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Jason Aaron

Obával jsem se, že Doktorka Aphra jakožto hlavní postava tohoto svazku mě nebude bavit, ale naopak, oba příběhy stály za to.
V prvním příběhu jsme se podívali právě na origin Aphry, trable s její rodinou, její vášeň k archeologii a hlavně na to jak se vypořádá s tím, že pracovala pro Vadera, trošku mi to připomínalo Indiana Jonese ve světě SW.
Druhý příběh se odehrávál chvíli po prvním, Aphra narazí na našeho oblíbeného farmáře a lží ho naláká aby ji pomohl ohledně záležitosti z prvního příběhu, ale lehce se nám to zvrtne v až horovější záležitost.
Jsem zvědav s čím příjde Egmont příště:)

26.11.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Uf, tak to mám za sebou, kdyby takhle byla psaná celá trilogie tak bych se nezlobil a četlo by se to mnohem lépe, ale bohužel..
Autor se asi potřeboval vypsat a bohužel mu to trvalo docela dlouho, ale třetí a závěrečný díl Sila už se četl poměrně příjemně, ano byly tam zase zbytečné pasáže a zdlouhavé popisování, opět mi to místy připomínalo Metro, ale je to postapo, takže se tam ty podobnosti s jinými sériemi vždy najdou..
Chápu, tu spoustu lidí, kteří jsou z této trilogie nadšení, protože ten příběh je smutně realistický, ale jak už jsem psal u předchozích dílů, není to nic originálního.

22.11.2019 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Lepší jak první díl, ne o moc, ale zlepšení tam je, příběh se pořád táhne jak blázen a některé pasáže nudí tak šíleně moc, že knihu odkládáte každou chvíli, abyste dělali cokoliv jiného.
Ale abych nebyl jen negativní, dozvěděli jsme se jak to všechno okolo Sil začalo a to je fajn, zajímalo mě už při čtení prvního dílu co se podělalo a to teď vím, bohužel to nic nemění na tom, že kniha je napsaná neskutečně nudně s tunou zbytečných popisů, které vám nic nedají a ano i tady to bylo místy dost předvídatelné..
Závěr trilogie "Prach" může jedině překvapit

19.11.2019 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

"Edice Světový Bestseller" jasně..
Nemastné, neslané, místy nedomyšlené do cca strany 250 víceméně o ničem, pak se to trochu rozjede, ale příběh není bohužel ničím originální, trochu mi příjde, jak kdyby se autor inspiroval Glukhovskym a místo toho aby děj zasadil do metra tak ho zasadil do "Sila", mínus paranormální jevy, filosofie a mystičnost, která byla v Metru přítomná.
Kdyby knížka byla o půlku kratší, nebo neobsahovala část se starostkou a zástupcem šerifa, tak by se asi moc nestalo, spíš by to knize prospělo.
Původně jsem přemýšlel, že dám aspoň ty 2* abych nebyl moc zlý, ale předvídatelnost příběhu mě nakonec přesvědčila o opaku.
Ještě se mi tu válí Turnus a Prach, doufám, že kvalitně na tom budou lépe

14.11.2019 1 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělé hard sci-fi, které mi nepřišlo ani moc přehnané, chvílemi jsem se pozastavoval nad tím, že by se to mohlo i stát. Kniha se četla sama, Markův humor nejde nemilovat, bohužel je tu jedno velké ALE a to: Mark je pravděpodobně génius a má minimálně 800 IQ, na všechny problémy vždycky našel řešení, prakticky MacGyver na Marsu..

10.11.2019

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nadčasová a neskutečná klasika, která se mi dostala do ruky úplnou náhodou i když jsem o ní tolik slyšel..
Velmi čtivé a až depresivně "realistické", takhle bych nějak shrnul své dojmy z tohoto skvostu, ze začátku jsem měl trochu strach, že se mi kniha, která vyšla před téměř 70ti lety bude špatně číst, ale pravda byla jiná, naopak se četla úplně sama.
Určitě doporučuji všem, hlavně těm, kteří jako já, málokdy sáhnou po klasice..

03.11.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Příjemně to plynulo, ale..ale..hlavní hrdinka neví co chce, každou chvíli mění názor a rozhodně nejsem cílovka, takže mě ta romance fakt nebavila..
Příběh je celkem fajn a láká na přečtení dalších dílů, ale minimálně pro teď dám přednost jiné četbě.
Silné 3*

31.10.2019 3 z 5

Deadpool se žení Deadpool se žení Victor Gischler

Sice jsem u minulého čísla psal, že se k dalšímu Poolovi nemám, ale docela rychle jsem změnil názor.
Co mě trochu vyděsilo bylo zdejší hodnocení, ale i tak jsem do toho šel, kratší, ale větší počet příběhů mě překvapivě bavil i to typické archivní číslo, tentokrát s Áďou co cestuje do minulosti, pak do budoucnosti a budoucí minulosti..no, byl v tom trochu bordel.
Poslední sešit s Madcapem mě na férovku rozesmál, možná jen přece toho Deadpoola dočtu :D

25.10.2019 4 z 5

Do soumraku Do soumraku Chip Zdarsky

Pořád ten hláškující Pavouk, pořád se to příjemně čte, hezky se na to kouká, tedy pokud ty panely nejsou jeden velký chaos..
Jen ten příběh mě tolik nechytnul a to, že to skončilo cliffhangerem mě už nenadchlo vůbec, ale poslední sešit stál opravdu za to:)

24.10.2019 4 z 5

Klonová sága Klonová sága Archie Goodwin

Graficky jsem se vrátil do dob kdy na Supermaxu běžel animovaný seriál Spider-Man, hned jak jsem si přečetl anotaci, vzpomněl jsem si na tu dokonalou scénu kde jeden Spíďa ukazuje na druhého viz.: https://www.youtube.com/watch?v=JDlvIcpHOfs
Trochu jsem se obával, že mi nesedne styl kresby ze 70's ale vůbec mi to nakonec nevadilo a příjemně jsem se bavil i ze strany příběhu, jen mě trochu mrzel ne pořádně využitý Punisher a část s Cyclonem byla taky zvláštní. Ale opět, za 99 kaček? paráda!

23.10.2019 4 z 5

Úhel pohledu Úhel pohledu Todd McFarlane

Úvodní příběh s Hobgoblinem a Ghost Riderem byl velký kreslířský chaos, příběh fajn, ale žádný zázrak.
Úhel Pohledu a "týmovka" Spíďy a Logana byla správná detektivka, která mě opravdu mile překvapila, kresba už nebyla tak chaotická, i když mi tolik nevyhovovala jako u jiných komiksů, asi to bude tím šrafováním. A navíc za tohle dát jen 49 kaček? paráda! Skvělý nakladatelský nápad

22.10.2019 4 z 5

Astonishing X-Men: Nadaní Astonishing X-Men: Nadaní Joss Whedon

Kresba na kterou je radost pohledět, příběh možná trochu předvídatelný, ale místy dokázal překvapit. Musím říct, že Crew teď ty komiksy sype jeden za druhým, ale je to sakra dobře, je co číst:)

22.10.2019 5 z 5

Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Brian Edmund Posehn

Postupně to bohužel slábne, chtěl jsem mít v knihovničce celou sérii, zatím to vypadá, že na to nedojde, ale nenechte se mnou odradit, tento soubor má pořád koule a slušně pobaví!

21.10.2019 4 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Pokud mám hodnotit jen pověst o pádu Gondolinu, tak rozhodně 5/5* Tolkien je pořád Tolkien, ale zbytek knihy jsou bohužel většinou poznámky, výňatky z toho co Christopher Tolkien našel po otci a rozhodl se vydat pro skalní fanoušky mistra fantasy.
Příští rok by měl snad konečně vyjít překlad Berena a Lúthien, takže se máme ještě na co těšit:)

21.10.2019 4 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

"Did you ever hear the Tragedy of Darth Plagueis the Wise?"
Sithský, tedy ten "zlý" pohled na události před Epizodou I se velmi podařil..Politické pletichy, intriky, vydírání a další části "Velkého Plánu" Dartha Plagueise a Dartha Sidiouse, kniha se četla opravdu příjemně a i přes šíleně malý font písma, jak už to u těchto starších Legends knih bývá, příběh hezky plynul, dozvěděli jsme se jak se Plagueis dostal k moci, jak narazil na Palpatina a postupně začali oba Sithové hýbat s galaktickým děním a rozkladem Republiky. Po dočtení na Sithy nahlížím zase trochu jinak, nejsou nutně ti zlí, jen mají jiný pohled na věc než uživatelé Světlé strany Síly.
Jediné co bych snad vytknul je dlouhé pasáže o politice, ale chápu, že tam musely být, byly důležité pro příběh.
Děkuji, Egmontu a Albatrosu za dotisk tohoto skvostu, doufám, že se budou dotiskávat i další starší Legends knihy!

16.10.2019 5 z 5