Plnou parou

Plnou parou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182652/bmid_plnou-parou-C4G-182652.jpg 4 38 6

Nová antologie editora Martina Šusta zachycuje v uceleném knižním souboru česky vůbec poprvé výrazný fenomén zahraniční fantastiky poslední doby. Můžete se těšit na dávno ztracenou romantikou obdařené příběhy zahalené parou z podivuhodných strojů. Povídky stvořené řadou známých tváří současné světové fantastiky vás přenesou nejen do minulosti, ale i na jiné světy a do dob, jež sice nikdy neexistovaly, ale bylo by krajně vzrušující, pokud bychom je mohli navštívit i jinak než jen na stránkách knih. Kdokoli s kouskem odvahy v srdci a lásky k mnohem jednodušší minulosti bez počítači řízeného života nalezne v knize světy, v nichž prožije doslova dech beroucí dobrodružství.... celý text

Povídky , Sci-fi

Vydáno: , Argo

jaroiva
24.05.2020 3 z 5

musím souhlasit s trudošem i KubouHanzelinem.
Knížka mě bohužel moc nepotěšila, i když oceňuji skvěle sladěný výběr. Zajímavý žánr, ale povídky spíš horší, než jsem čekala.

KubaHanzelin
06.12.2019 3 z 5

Koupeno náhodou, ve slevě, snad jen proto, že steampunk je cool a protože se mi líbila obálka.
Obsah naprostý průměr, místy i podprůměr, může to být tím, že nejsem typ na povídky, takže moje hodnocení berte lehce s rezervou

trudoš
14.03.2018 3 z 5

Maličko zklamání, v rámci atraktivních jmen a sympatického žánru jsem prostě zákonitě čekal víc. Což je možná trochu moje chyba, protože ze strany editora Martina Šusta jde o profesně skvěle odvedenou práci. Tradičně však narážím na základní rozdíl mezi řemeslnou kvalitou a vizuální degustací. A právě v tomhle ohledu antologie sází spíš na to druhé. Snad kromě zábavně burleskní povídky Marka Hoddra Mimova mumie je většina textů po imaginární stránce fantastická, jenže vyznat se v ději byl pro mě občas problém, nehledě na autorskou neochotu zakončovat příběhy nějakou tou pointou. Popravdě steampunk jsem nikdy nepovažoval za vyšší dívčí pro hrstku vyvolených, takže jsem se těšil na dobrodružné eskapády ze všech koutů realit, podmalované ozubenými kolečky a řáckou dávkou horké páry. Jenže ve finále mě uspokojilo cirka pět textů, což stran celkového rozsahu není právě mnoho. Zbytek literárně zajímavý, lehce náročnější na představivost, ale to je asi tak všechno, co jsem si z toho odnesl.

Sajamel
01.02.2016 4 z 5

Přidávám se k předchozím pochvalným komentářům. Steampunk mě netáhne, a přesto. V úvodu byla zmíněna obava, aby to pro někoho nebylo už moc páry. Obavu jsem sdílela, ale nakonec to klaplo – pocit "moc páry" si z knížky neodnesu. Což nanejvýš demonstruje skutečnost, že Martin Šust svou práci rozhodně neodfláknul...

Enforcer
02.01.2016 5 z 5

Povedená antologie. Mé první seznámení se steampunkovým žánrem. Nejvíce se mi líbí ty dystopičtější věci - povídka, v níž je celý svět uzavřen v rouře vede.

Oksalakka
03.01.2015 5 z 5

Vynikající antologie, dobře sestavená, oddechovky i pecky jako Hanoverova oprava. Jdu si jí koupit. 5*