KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Harleen Harleen Stjepan Šejić

"Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, na té cestě jsem potkala bledého muže...a on se na mě usmál."

Už obálka v edičním plánu mě dostala, po tom, co se mi tohle dílo dostalo do ruky mě dostal jak promakaný příběh, tak i parádní kresba. Doufám, že se autor k Harley vrátí a že Crew nám bude sypat další komiksy z DC Black Labelu!

17.06.2020 5 z 5

Batman: Evropa Batman: Evropa Brian Azzarello

Těžké zklamání, mělo to obrovský potenciál, který zůstal nevyužit. O kresbě radši nemluvě, ta se tentokrát opravdu nepovedla

16.06.2020 1 z 5

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Ale jo, mě se to líbilo.
Kresba je parádní, temná, takže skvěle hodící se k příběhu, který může spoustu lidí mást a to je dle mého ten důvod, proč má tento kousek horší hodnocení.
"I když svět touží po Supermanovi, lidé potřebují Batmana."

11.06.2020 4 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Silmarillion Západozemí

Sice ne tak obsáhlý jako Tolkienovo dílo, ale pořád plný zajímavých i (bohužel) naprosto zbytečných informací, čtení mi trvalo ze všech Martinových knih co jsem četl za poslední dobu nejdéle, protože tohle se nedalo dávkovat po stovkách, i když pravda, když se člověk začetl, četlo se to skoro jako Píseň, ale jen skoro a to je ten problém..
To, že se člověk semtam ztrácí ve jménech je u typu takovéto knihy naprosto normální, pořád to nemá na Silmarillion, kde člověk kolikrát nevěděl která bije a musel se vracet o sto stran zpátky, aby si řekl: "A jooooo, to je tehle/tahle/tohle.."
Abych to ale shrnul: Jedná se o zajímavé rozšíření světa Písně Ledu a Ohně, s tím, že jsem ovšem čekal, že se v těch 650 stranách dozvíme o historii celé dynastie Targaryenů a ne cca první půlky.. Achjo Georgi, proč nám to děláš..vůbec by mě nepřekvalo, kdybychom se dočkali druhého dílu této kroniky dříve než Vichrů zimy (:

11.06.2020 3 z 5

Dobrý princ Dobrý princ Bill Willingham

Desátý a zatím nejlepší díl, taky měl slušnou délku, ale ani mi to nepřišlo, protože tohle opravdu stálo za to!:)

Mucholap, údržbář v Mýtově, nedůležitá postava o které jsme toho moc nevěděli se vyšvihnul v desátém mýtickém svazku do nepopsatelných výšin jeho úžasným příběhem, který ukázal, že je ve skutečnosti ten nejmilejší, nejčistější a vskutku velmi zajímavý "Mýtus", který si tu nepozornost nezasloužil..

Ať žije král Ambrož!

24.05.2020 5 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Na tloušťku tohoto svazku se toho moc ani nestalo, hlavní příběh se posunul naprosto minimálně. Mýtov a Císařství se chystají na válku a.. to je z hlavní linky asi všechno, tentokrát hlavní housle hrály vedlejší příběhy, které byly velmi příjemné, ale na plný počet to nebylo:) Jsem zvědav na toho Mucholapa v příštím díle..

22.05.2020 4 z 5

Vlci Vlci Bill Willingham

Vlci, výbuchy, intriky, emoce.. ale hlavně.. Mýtov vrací úder!

21.05.2020 5 z 5

Arabské noci (a dny) Arabské noci (a dny) Bill Willingham

Máme tu pár nových tváří. Z Východu! Sindibád, Jusuf, Aladin, Ali Baba, džinové..
Pokračování hlavního příběhu nám představilo nové Mýty, některé více, některé méně zajímavé, ale celkem se toho moc nestalo. Nebýt vedlejšího příběhu o lásce dřevěných lidí, už bych si leštil 3*, ale právě ten vedlejší příběh mě opět přesvědčil o tom, že Mýty jsou parádní série a ani po 7mi dílech neztrácí dech

20.05.2020 4 z 5

Domovina Domovina Bill Willingham

Modrák válí!
Z vedlejší postavy se nám vyšvihnul do legendárního hrdiny, který se vrátil do mýtovské Domoviny, aby zjistil co se dá o Nepříteli a zachránil Červenou Karkulku, zároveň se nám představili další nové Mýty a zjistil jsme co dělal Jack po jeho útěku (což byl tak trochu příběh navíc).
Mohl bych toho psát mnohem víc, ale vlastně bych opakoval již zmíněné komentáře:)

17.05.2020 5 z 5

Trpká období Trpká období Bill Willingham

Trošku slabší. Část z druhé světové mi přišla lehce nezáživná, i když měla potenciál. Jinak pokračujeme dále v zajetém příběhu, který se teď dost změnil, ostatně.. v Mýtově se toho změnilo opravdu hodně a ne zrovna k dobrému..?

17.05.2020 4 z 5

Pochod dřevěných vojáčků Pochod dřevěných vojáčků Bill Willingham

Lepší, lepší a lepší!
Poprvé jsme se řádně setkali s "Nepřítelem" a stálo to za to, dozvěděli jsme se něco o minulosti a pokračovali v příběhu současnosti, který nabral dost slušné obrátky po zjevení Červené Karkulky na prahu Mýtova.
Příjde mi, že kresba se opravdu pomalu, ale jistě zlepšuje, i když ten zprasený Wolfiho obličej mě fakt mrzí, umělecká stránka ohledně zasazení příběhu do, ne jen klasických rámečků, ale například do štítů se mi opravdu líbí, dodává to komiksu správný šmrnc.

14.05.2020 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Po mdlé Hostině pro vrány jsme se vrátili k oblíbeným a zajímavým postavám, které Píseň dělaly tím správným neskutečným příběhem.
Hodnotím plným počtem, protože oproti čtvrtému dílu jsem se opět neskutečně bavil a hlavně díky tomu, že příběh už má málo společného se seriálem. Ale musím říct, že prvních 600-650 stran (což je víc jak půlka knihy) pokrývají příběhy právě všech oblíbených postav (Jon, Tyrion, Dany atd.) co se u nich dělo během "Hostiny" takže taková výplň co se dělo jinde.. ne, že by mě to nebavilo, ale když se nad tím zamyslím, klidně mohl Tanec a Hostina vyjít jako jeden velký neskutečný špalek a nic by se asi nestalo, až na bolest v rukou pří čtení:)
Celkové zhodnocení (snad prozatimních) pěti dílů Písně ledu a ohně? 4.5/5* Hostina bylo, za mě, bohužel klopýtnutí, ale s Tancem se to opět vrátilo na výsluní. Pevně doufám, že se od pana Martina dočkáme aspoň těch Vichrů Zimy a myslím, že budu mluvit za všechny, že bychom byli moc rádi, kdybychom se dočkali i Snu o Jaru.. to bohužel ukáže čas a my se můžeme jen modlit, jak ke všem bohům v Martinově epické sáze tak hlavně i k těm knižním abychom se někdy dočkali (a taky za to aby ten konec nebyl zmršený jako v seriálu:))

11.05.2020 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Jaj, tak v tomhle se pan Martin fakt seknul..
Osmisetstránková výplň? Po fenomenálních prvních třech svazcích přišla na řadu Hostina pro vrány, která je z většiny prostě a jednoduše mdlá, táhlá a nezábavná. Chápu, že se Martin chtěl taky zaměřit na události v jiných částech jeho světa a na ostatní postavy, ale na rovinu - Briennina linka? zbytečnost. Arya v Braavosu? O ničem. Samovo putování do Starého města? zívačka.
Tuhle knihu, i když to říkám nerad, protože tu postavu nemám rád, táhla Cersei s jejím "vládnutím" a intriky na dvoře v Králově přístavišti a její dvojče Jaime (který mě bavil už v Bouři Mečů), Jaimeho nejde mít nerad, i když je to trouba.
Kéž by, než dočtu Tanec s Draky, vyšly Vichry Zimy, ale to bych se musel modlit ke všem bohům, novým i starým a stejně by mi to bylo prd platné:)
Silné 3*

25.04.2020 3 z 5

Láska jako z pohádky Láska jako z pohádky Bill Willingham

Mýty se vyšvihly z velmi dobrého komiksu do parády, která mě u třetího svazku vtáhla a nepustila dokud jsem ji nedočetl, jediné co to lehce kazí je občas kresba, ale příběh je na všech frontách super

14.04.2020 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Když se ohlédnu na předchozí dva svazky, tak mi skoro přišly jako prolog k tomuto, protože kolik tentokrát padlo hlav, to by neznalec seriálu asi ani nečekal:)
Každopádně, pořád krásně a poutavě napsané, prošpikované těmi nejmenšími detaily, že ani špalek, který má přes 1000 stran nenudí a hluchých míst má naprosté minimum..
Král je mrtev, ať žije král!

14.04.2020 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Pokračování Písně Ledu a Ohně stojí za to stejně, ne-li víc než první díl - Válčí se a intrikuje na všech frontách, snad jen ne u Jona, který společně s Tyrionem je tahounem druhého svazku.
Brzo se vrhnu na Bouři Mečů, která se svojí délkou vypadá jak vražedná zbraň..
Aspoň k něčemu je ta letošní karanténa dobrá:)

24.03.2020 5 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

Co na to říct..
V první půlce se nic moc neděje a druhá půlka je šok za šokem, nejhorší na tom je ta pitomá hnusná věta: "Pokračování v desáté knize.."

"This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end."

20.03.2020 4 z 5

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

Osmý díl Ságy a kvalita je pořád na špici ledovce..
Brian K. Vaughan je opravdu nadaný vypraveč s neskutečnou představivostí a Fiona Staples mu to parádně kreslí, je mi smutno, že devátý díl co me čeká je prozatím poslední, i když co jsem koukal na goodreads měl by vyjít letos díl desátý (v originále) tak se možná někdy dočkáme i my:)

Sága 7 Sága 7 Brian K. Vaughan

Pár hodin zpátky jsem dočetl Hru o Trůny, kde mi natáhlo "brka" spousta oblíbených postav, řekl jsem si, že si to odlehčím dalším dílem Ságy..
oops..

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tři série mi trvalo než jsem se dokopal k seriálu, který jsem si zamiloval, skoro rok po konci seriálu mi trvalo než jsem se dostal ke čtení předlohy..
Dost mě odrazovalo to, jaké jsou to špalky (a to je první díl ještě druhý nejkratší!) Ale i přes délku se první svazek Písně Ledu a Ohně čte skoro sám, nemůžete se od knihy odtrhnout, protože nemá žádná hluchá místa a doslova hltáte středověkou fantasy atmosféru. První sérii GoT už v paměti moc nemám, možná proto se mi kniha četla tak dobře a několik věcí mě i překvapilo i když bych si je asi měl pamatovat.
Hodlám celou Píseň číst v celku, takže se pokusím pořádný komentář napsat až k Tanci Draků, každopádně se už teď těším až se vrhnu na Střet Králů!