Tanec s draky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedm království se zmítá v agónii intrik a zrady. Také proto se pozornost vypravěče upírá jiným směrem – na východ. Za mořem povstává z popela a prachu mocná vládkyně – Daenerys z rodu Targaryenů, matka draků, kteří stále rostou a sílí. Daenerys se stává majákem, ke kterému míří i Tyrion Lannister. Ke slovu se dostává také pouštní království Dorne, na šachovnici se objevují nové figury, aby zaplnily místo těch dávno padlých. Na Zdi, kde se situace zhoršuje doslova každým okamžikem, se stává velitelem John Sníh. Na vrata buší Zdivočelí, kterým jsou v patách Jiní, ani všichni bratři ve zbrani nejsou z volby nadšeni. Zima je prakticky tady a velké finále před branami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384495/big_tanec-s-draky-P50-407398.jpg 4.62592
Série:

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 5.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo
Originální název:

A Dance with Dragons, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (220)

Kniha Tanec s draky

DennisMoore
25. dubna

Miluji ty pasáže, ve kterých se na první pohled nic neděje, ale protože čtenář většinou ví o něco víc než postavy, jsou zároveň napínavé a tak nějak potměšile zábavné. V takových okamžicích G. R. R. Martin jako vypravěč naprosto trimfuje a omotává si mě kolem prostu ještě těsněji. Je pravda, že kdybych měl z celé (zatím nedokončené) série vybrat nejslabší knihu, byla by to asi tato, ovšem neznamená to, že to zároveň není jedna z nejlepších fantasy knih, jaké jsem kdy četl. Jen jí prostě chvílemi tak trochu chyběl spád a nebylo úplně jasné, kam která dějová linka právě míří. Jsou to ale jen takové drobné kazy na kráse, které lze s radostí odpustit.... a při tom doufat, že se dočkáme dalších dílů.

Ametymka
20. března

Celou sérii miluji, netrpělivě čekám na další díl:D.


rick6410
11. března

Ďalší skvelý diel, opäť trochu pomalší, aby sa postavy spamätali a pripravili na ďalšie boje, tentokrát však z pohľadu inej skupiny postáv. Ku koncu sa dej vyrovná s predošlou knihou a potom koniec a čakanie viac než 10 rokov! :D Tak ako u trojky, aj tu dávam prednosť českej verzii, lebo je to jedna veľká kniha a nie rozdelená na dve časti ako v slovenčine, čo mi vadí. Inak nemám žiadne výhrady.

Jančislava
23.10.2022

Tak po několikaleté odmlce dotčeno. Musím říct, že se mi to nejdříve vleklo, ale po té pauze mě to začalo bavit a bylo mi líto, že jsem ji dočetla. Zvláště, když vím, že pokračování není. Moc by mě zajímalo, jak by to bylo dál podle něj. Co by bylo a Aegonem a Daenerys a vše má vlastně. Celkem se to od seriálu liší a tím moje zvědavost roste. No nic s tím neudělám nic a tak jdu dočíst aspoň Oheň a krev.

morienhithwen
29.09.2022

Mno, na začátek mám potřebu říci, že k seriálu jsem měla spoustu výhrad od prvního dílu první série do posledního, vždycky mě v něm bavily jen určité pasáže/postavy, a během čtení předloh jsem si uvědomovala spoustu věcí, které si scénáristé vymysleli sami a které stály úplně za prd. (Často sex a násilí a znásilňování, a tak.) Zároveň jsem ale během (zatím) posledních dvou knih stále silněji vnímala, že celkový příběh autoři seriálu uchopili, respektive adaptovali lépe, než jak se zatím vyvíjí na stránkách. Vynechali milion slepých a nezajímavých uliček a oblíbené a nosné postavy přenesli k sobě a do centra dění místo těch bizarních izolovaných solo storýček, kam je žene Martin. Proč například v sáze jako jeden z "hlavních hráčů" figuruje Victarion dodnes nechápu a asi nepochopím, ani kdyby to Martin náhodou dokončil. Všechny jeho kapitoly jsou jenom zbytečné nabobtnávání už tak značně objemného textu a doposud se to nijak nedotknulo ostatního hlavního děje. I události v Dorne zůstávají nadále nerelevatní jak bič. Chápu, že to je tak trochu pointa Doranovy postavy, že čekal příliš dlouho a všechno jeho ovoce je už přezrálé a měkké, ale i přesto je částečně frustrující a částečně nudné číst o tom, jak s někým o něčem donekonečna mluví, místo aby se to člověk dozvěděl skrz nějakou akci či činy. Kupříkladu Mladý Griff je do příběhu přiveden mnohem organičtěji. A Dany, to mě opravdu přivádí k šílenství. V seriálu sice taky zvažuje manželství, aby mohla zajistit nějakou stabilitu osvobozeným, ale události jsou tam poskládané jinak a lépe než v knize, na stránkách se to celé odehrává, jako kdyby se ona i všichni její nejbližší rádci pomátli, a s ohledem na budoucí plány nic z toho nedává smysl. Ale abych nebyla jen negativní, tak co se Martinovi v rámci Tance draků povedlo byla Theonova dějová linka, respektive jak se stal ze Smraďocha opět Theonem. Všechno se to člověk dozvídá skrz jeho vnitřní monolog a smyšlení sám o sobě, to a samozřejmě věci na Zdi byly moje nejoblíbenější pasáže.

Anylola
27.08.2022

Tanec s draky je za mě nejlepší díl celé série. Modlím se ke všem bohům, starým i novým, ať tuhle sérii pohádkový dědeček dopíše.

HDKate
30.05.2022

Z celé série se mi četla nejlépe, o to zasmušilejší jsem byla, když bylo dočteno. Příběh byl v plném proudu, dějové linky dávají spousty prostoru k rozvinutí. Jelikož mě seriál nezaujal, nenechávám si vnitřně vnutit seriálové konce a jsem zvědavá, zda se pan autor pochlapí příběh dotáhnout do konce...

blazejmartin
09.02.2022

Na dlouhou dobu nejspíš poslední díl ze série Písně ledu a ohně. S ohledem na věk a rychlost psaní spisovatele pomalu přestávám věřit, že plánované dvě pokračování vzniknou. Každopádně, tato kniha je masterpiece, kterému se po epické stránce může rovnat snad jen Pán prstenů.

1 ...