Tanec s draky

Sedm království se zmítá v agónii intrik a zrady. Také proto se pozornost vypravěče upírá jiným směrem – na východ. Za mořem povstává z popela a prachu mocná vládkyně – Daenerys z rodu Targaryenů, matka draků, kteří stále rostou a sílí. Daenerys se stává majákem, ke kterému míří i Tyrion Lannister. Ke slovu se dostává také pouštní království Dorne, na šachovnici se objevují nové figury, aby zaplnily místo těch dávno padlých. Na Zdi, kde se situace zhoršuje doslova každým okamžikem, se stává velitelem John Sníh. Na vrata buší Zdivočelí, kterým jsou v patách Jiní, ani všichni bratři ve zbrani nejsou z volby nadšeni. Zima je prakticky tady a velké finále před branami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384495/big_tanec-s-draky-P50-407398.jpg 4.62441

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

A Dance with Dragons, 2011

Kniha Tanec s draky

Karoley

Píseň ledu a ohně prostě miluju! Nejprve jsem viděla několik řad skvělého seriálu a pak při čekání na další díly jsem se ponořila do knih a strávila několik krásných měsíců ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy. Zamilovala jsem si Daenerys Targaryen, Jona Sněha, Tyrona Lannistra, Aryu i Sansu Stark, jejich příběhy mě nejvíc bavily a netrpělivě jsem očekávála, co jim osud připravil. Snad se Martin trochu pochlapí a ságu konečně dopíše, na poslední dva díly mám totiž už v knihovně připravené místo!

"Zima se blíží.."
"Ty nevíš nic, Jone Sněhu."

Sága ledu a ohně
6) Vichry zimy
7) Sen o jaru

Mája873
12.11.2021

Přečteno ...A co teď ? Jsem hrozně zvědavá, jak bude tenhle knižní velikán pokračovat. Tak trochu doufám, že se bude od seriálu lišit, protože podle mého měl autor trošku jiný záměr. Konec mi připadá nedomyšlený, ...na rozdíl od knih, které jsou naprosto perfektní a jejichž děj vás vtáhne a nepustí do poslední stránky. Už teď lituji toho, že jsem četla tak rychle :-)...Snad vyjdou brzy zbylé dva díly.

Květ
18.10.2021

Tak jsem konečně zdolala tohoto knižního obra :) Jak už zde bylo několikrát v komentářích řečeno, čtení je obsáhlé, příběh se rozvětvuje a je vyprávěný do posledního detailu. Na scénu se vrátili mí oblíbenci a to mě nesmírně těšilo, na druhou stranu mi přišlo, že autor zařadil více násilných scén, které se mi nečetly zrovna lehce. Moc ráda bych věděla, co bude dál... nezbývá než čekat, jestli autor ságu dokončí.

Jaklová.katka
10.07.2021

Zima už je skoro tady

andysek88
20.05.2021

Moje srdce plesalo, celou sérii jsem dala na jeden zátah, krásné čtení. Modlím se, aby R. Martin stihl dokončit poslední dva díly. Miluju.

Polinius
12.05.2021

Všechno už bylo vyřčeno v předchozích komentářích. Tohle je opravdu knižní špalek který je určen pro milovníky čtení, kteří mají opravdu trpělivost. Autor psát umí. Děj se zaměřuje na nejvíce oblíbené postavy, takže i tady je to v pořádku. Děj se od seriálu trochu liší, což je také fajn. Znalost seriálu neškodí, protože jsem stejně všechno zapomněl a některé scény se mi znovu připomněly a já byl potěšen jak byl seriál v určitých ohledech doslovný. Kniha končí v tom nejlepším a v úplném závěru se konečně děj pohne pořádně kupředu.

Určitě bych vypíchl postavu Theona Greyjoye, jehož osud zlomeného člověka v knize ještě lépe vyzní.

Mirka2778
28.03.2021

Tanec s draky, začíná souběžně s Hostinou a já se těším na hrdiny, kteří se do hostiny nevešli. Ale jsou tu další a další nové postavy. To je víc, než jsem schopná pojmout. Tanec jsem četla už hodně pomalu.
Hostinou i Tancem si Martin jistě jen připravil prostor a rozestavěl figurky ke skutečné hře a teď nás napíná: Jaký bude první tah? Kdo vlastně začne? Která figura je silná, slabá, nebo zbytečná? Jsou naznačená spojenectví opravdová, nebo zdánlivá?
Za dva měsíce jsem se pročetla pěti díly. Nebo-li, chytlo mě to! A s ostatními fanoušky napjatě čekám na velkolepé finále.
Doufám, že Martin má poslední díly dopsané a teď už jen ladí, uhlazuje, cizeluje, abychom my čtenáři mohli dál jen chválit tenhle fantastický příběh.

n.ezn.amy
16.03.2021

(+ SPOILER) Další z pokračování Her o trůny, kdy i tentokrát se jedná o velmi obsáhlý děj. Na východě Daenerys osvobodí otroky a získá obrovskou armádu. Jenže každá akce plodí reakci a tímto činem proti sobě poštve jiné vládnoucí rody. Na severu je Jon Sníh jmenován velitelem Zdi a pomocí Divokých se snaží ochránit Zeď. Jenže i on má mocné nepřátele, kteří jsou nejen za Zdí, ale skrývají se i uvnitř jeho hlídky. Na jeho bývalém rodném sídle Zimohradu se sadistický Ramsay Bolton ožení s falešnou a nastrčenou Aryií Stark a stává se vládce království Zimohradu. Kniha obsahuje velké zvraty a překvapivé situace, které čtenář nečeká. Celkově dílo je tak obrovské a rozsáhlé, že pár slovy nejde napsat recenzi k této knize. Za mě naprosto fantastická sága. Osobně mě nejvíce baví rod Starků a jejich Sever.