Krukron Krukron komentáře u knih

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Jak tak koukám, většinou se tady zatím komentáře hodně věnují tomu, co v této knize najdete. Povídky jsou dobré, ale za mě tak nějak průměr. Je pravda, že nejsem úplně cílovou skupinou. Ale na druhou stranu, je to pro mě sonda do toho, co by asi mohly rádi číst mladí lidé...YA literatury... Paradoxně se mi asi nejvíc líbila ta poslední, která je nejkratší a za mě má tak nějak nejblíž k tomu poselství a snaze podpořit DPJ. Za to především patří všem, kteří se na knize podíleli obrovský dík.

13.07.2021 3 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

V úvodu této knihy se dočtete, že byste jí neměli číst "najednou". Je to tak. Tahle kartičká sonda do vztahů, lásky, života a spol. by se měla tak nějak číst pomalu a po částech. Je to jako s bonbóny v kolekci.. Holt, když byste je snědli všechny hned, bylo by Vám fakt zle. Ale když si takhle k večeru lupnete jeden či dva či tři.. No prostě takhle Vás to bavit bude.

13.07.2021 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Pěkná detektivka, škoda, že jsem začal posledním dílem série ????????

21.03.2021 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Super stav. Takhle kniha se mi opravdu četla jako po másle. Řekl bych, že oproti jiným Kotletovinám je v ní pěkně vybalancována akce s plynulým a trochu až detektivním příběhem. Takže za mě opravdu hodně povedený příběh. Prostředí Cyberpunku taky velmi dobře zvládnuté, zkrátka mělo to šťávu I koule tak akorát.

03.11.2020 5 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Tak to byla pěkná jednohubka! Bezva Kotleta jako vždy. Téma je podle mě opravdu perfektní. Hlavně je to trochu odklon k Sci-fi a to mě u Kotlety hodně bavilo. Myslím, že nejlepší je na tom uvěřitelnost celého děje. Není tam nic moc zásahů "vnější moci" a ani tam nejsou skrčky v podobě, už nevím co s tím. To se občas stává, když příběh graduje a autor nad ním ztratí kontrolu a v tomhle případě ani trochu. Je to skoro tak dobré, až mi to trochu připomnělo moje rané zkusenosti s Martinem Moudrým či Mistrem Kulhánkem.. ale to už možná lehce nadsazuji. Každopádně opravdu pěkné.

12.10.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první Třeštíková, vím jsem ostuda :) Musím uznat, že je to taková bleskovka, čte se to velmi rychle, možná až příliš. Někdy mám pocit, že je autorka dost skoupá na informace a projevuje se to i ve stylu. Krátké strohé věty odkapaví jako voda z netěsnícího kohoutku. Zato myšlenky a kniha jako celek těsní moc dobře. Největší tajem bylo čekání na tu osmičku, ale pak jsem se dočkal a tak mám z toho hezký pocit. Jenom ty otevřené konce, to je prostě nešvar - vždycky to ve mně vzbuzuje pocit, že když už autor neví, co s tím, tak tam nechá "prostor pro čtenářovu fantazii" (to nemám rád, neb fantazie mám dost, ale takto neukončené dílo je pro mě vždycky trochu zklamáním - působí to na mě odfláknutě) :):)

19.03.2019 5 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Je to opět zvláštní kousek série. Tahle se trochu vymyká klasickým Zeměplochám. Četla se mi zprvu "hůře"(myšleno nestandartně ne obtížně), protože má nějaké zvláštní jiné tempo..Je to asi těmi věcmi kolem náboženství a podobně. Celková atmosféra je něco mezi pouštními nomády a budhistickými mnichy a do toho kalolicismus?? No prostě změt zvláštností.. Ale je to jako s každým Pratchettem, ke konci zbude úsměv - někdy pravda trochu Zubatý :)

25.02.2019 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Čarodějky mě vždycky potěší. Jako každá knížka od Pratchetta v této linii. Jsou trochu pohádkové, úsměvné a milé. Je tam i trocha toho filozofovaní, ale jen tak jako nevtíravě. Určitě krásný odpočinek u pohodové pohádky na dobrou noc.

31.01.2019 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Parádní oddechovka.

20.01.2022 5 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Další ze série českých antologií je za mnou a osobně mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu velmi vydařené povídky, které se mnou doslova zacvičily a zůstanou dlouho v mé mysli. Na druhou stranu se mi místy zdálo, že se to nějak vleče. Vlastně ani nevím, čím to bylo nebo proč jsem měl takový dojem. Zkrátka první antologie, která se mi dostala do ruky Ve stínu APK byla pro mě nějak čtivější. Ale i tento soubor stojí za to. Více méně mě podněcuje k tomu, abych si od některých autorů přečetl jejich samostatná díla. A to je dle mě velký a záslužný čin!

05.11.2021 4 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Opět krásný díl, tak jako vždy. Tentokrát moje oblíbené čarodějky a trochu detektivky :) Prostě paráda.

19.07.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tak musím přiznat, že nejvíc mě šokoval a pobavil Epilog! Takže kdo to nedočte do samého konce, vlastně nemá tušení o čem ta kniha je ????

13.04.2021 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Dobře, celá tahle knížka je blbost. Totální blbost. Hovadiny jedna přes druhou. Občas taková magořina, že jsem to chtěl zahodit. Tahle kniha posunula moje vědomí slova brak na zcela novou úroveň. Říkal jsem si, mám vůbec tohle zapotřebí číst? Proč zabíjím drahocenný čas takovou kravinou? Původně jsem chtěl napsat, že tohle by nemělo být na pultech knihkupectví. Že je to ztráta času jako velký vepř.. A ono to tak i skutečně je, až na jednu malou věc. Poslední povídku. Vlastně ani nevím, co mě přimělo vydržet ty první dvě povídky, které byly tak mimo, že jsem si říkal,že to bude první kniha, kterou fakt nedočtu. Ale poslední povídka na mě čekala. Je to sice taky hovadina, ale úplně jiná než ty předchozí. Nechápu, že autor píše o té druhé, že to někdo čte a dokonce rozebírá na vysoké škole??!! Přitom podle mě je ta poslední opravdu vtipná.. S odstupem ještě dodám, že je to asi žánr, který prostě dává celému dílů ten nádech kraviny. ????

17.06.2020 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Konečně mám přečteno! Ale opravdu jen kvůli nedostatku volného času, protože tato kniha je parádní. Nádherný román a přirovnat ho o vínu, musel bych říct, že je to vyzrálé se vším všudy. Těším se na další knihy pana Gaimana a tuším, že nebudu mít nikdy dost ????

31.05.2020 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Můj první úplně přečtený Fulghum. Trochu ostuda, že jsem s ním začal až takto pozdě. Ale jsem rád, že právě touto knihou. Trochu se divím, že nemá až tak kladná hodnocení. Někteří říkají, že se čte nejhůř. To nemůžu potvrdit. Je to kniha plná moudrosti a hlavně těžkých životních situací. Je jak filozofická tak duchovní a přitom si toho vlastně vůbec nemusíte při čtení všímat. Začal jsem ji číst, v období života, kdy hledám trochu odpovědi a nevím jestli mi pomohla. Asi ne, ale je mi s tou knihou nějak dobře.

29.03.2020 5 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Klasika, moc milá a úsměvná. Žádné drama, ale klidné čtení pro potěšení ????

12.06.2019 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Pro mě jeden z nejlepších dílů Zeměplochy :)

11.12.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Rychlost, akce a super spád. Perfektní pokračování prvního dílu. Řekl bych i lepší než první díl, což se u pokračování moc často nevidí.

01.03.2018 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Druhý díl série potěší zejména vyjasněním některých nedotažených myšlenek z jedničky. Pěkná retrospektiva a nastínění toho, kam směřuje celá série. Trochu mě překvapilo, že jsem se vlastně až z této knihy dozvěděl, o čem je celý příběh :)

03.01.2022 5 z 5

Inferno Inferno Dmitrij Rus

Je to pořád velmi dobře čtivé. Samá akce, nečekané zvraty a trocha toho přehnaného štěstí, ale co už. Hlavní hrdina je prostě občas klikař a čtenář mu to asi i přeje. Trochu mě ale zarazil takový skrytý podtext politicko-genderovy. Nečekal bych to u knihy v tomto žánru a docela mě to vyvedlo z míry. Možná, že jsem si to jen špatně vysvětlil, protože teď čtu i nějaké jiné věci o Rusku. Ale tak nějak si říkám, zda to není zase trochu propaganda režimu.. Uvidíme, co bude následovat.

01.04.2021 5 z 5